หัวข้อ: สงกรานต์นี่พี่น้องใทอุบลฯพ้อกันใสน้อค่ะ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

สงกรานต์นี่พี่น้องใทอุบลฯพ้อกันใสน้อค่ะ

ผ่านพ้นไปแล้วเน๊าะค่ะ สำหรับบุญประจำปีบ้านมหา เป็นบุญใหญ่ของพี่น้อง

บาดนี่กะมาถึงบุญน้อยเน๊าะค่ะ บ้านมหาสัญจร ซึ่งปีนี้จัดเป็นปีที่ 2 ค่ะ

ปีที่แล้วอยู่หาดคูเดื่อ ส่วนปีนี้ พี่น้องใทอุบลฯจะสะดวกม่วนกันอยู่ใส กะออกเสียงได้เลย

ค่ะ น้องหลินมีสถานที่มานำเสนอ ให้อยู่ 4 หม่องค่ะ

1. ครัวลีลาศ หาดคูเดื่อ ที่เดิมของปีที่แล้ว ศูนย์กลางเพราะว่าอยู่ในเมือง

2. บ้านน้องหลิน หนองผือ เขมราฐ อาจจะไกลจากโซน บุญฑริก นาจะหลวย หน่อยหนึ่ง
    แต่ถ้าวิง..เมือบ่ได้มีที่นอนให้ฟรีค่ะ และถ้าโอกาสอำนวยเฮาไปเล่นน้ำแก่งช้างหมอบ กลางลำน้ำโขงพร้อมค่ะ :1-

3. ห้วยวังนอง แต่ต้องเป็นยามกลางคืน มีคาราโอเกาะให้ร้องพร้อม

4. พัทยาน้อย เขื่อนสิรินธร ใกล้ โซน พิบูลฯ ศรีเมืองใหม่ ตระการฯ แล้วกะพี่น้องอ.เมือง

ขอเชิญพี่น้องใทอุบลฯ และจังหวัดใกล้เคียงร่วมออกเสียงกันเด้อค่ะ ว่าจะพ้อกันหม่องได๋
    แล้วเฮาจั่งตุ้มโฮมกัน เอาให้คือปีที่แล้วเลยค่ะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ฮ่วย...พาแลหัวกะแล้ว บ่อทันได้เซาเมื่อยอยู่.......ให้คึดเบิ่งจักหน่อยก่อนเด้อ อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    เอาจั่งได๋แล้วแต่พี่น้องเด้อ เพราะจะของอยู่ในเมืองใกล้สุดแล้ว

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    ไทบุรีรัมย์................................อยากไปนำ

(ถ้าใกล้ๆตัวเมืองย้านอดีตแม่ย่า-พ่อปู่ มาพ้อเด้ )

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ริมฝั่งหนองคู
    อยู่ศรีสะเกษ ขอไปนำแหน่ อยากกินกุ้งเต้นหาดคูเดื่อแท้น้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    บ่มีหม่องไป กะมาชัยภูมิเด้อครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    มักกลางคืน ห้วยวังนองเป็นได๋หลิน หรือลองให้พี่แจงไปเบิ่งหาดวัดใต้เบิ่งผุเลายุใกล้ กลางเกาะแก่งลำน้ำมูล ดีคือกันฮอดยามจกเงินอ้ายสิได้โตนน้ำมูลมุดหนีมาขึ้นฝั่งวารินว๊า อิอิ เต็มที่คือเก่าครับผม
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    งานนี้พงขอแจมนำครับผม

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    บรรยากาศบ้านมหาสัญจร ปี 2552 วันที่ 14 เมษายน 2552

ณ ครัวลีลาศ หาดคูเดื่อ อ.วารินชำราบ จ.อุบลราชธานีค่ะ

ปีนี้จะจัดอีกค่ะ พี่น้องมากันหลาย ๆ เด้อค่ะ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 17-02-2010 at 14:37.

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    น้องหลินให้ไทร้อยเอ็ดไปร่วมนำแหน่เด้อน้องหล่า

Tags for this Thread