บัก หว่า

bandit
    Guest

บัก หว่า

ทางบ้านผมเอิ้นว่าบักหว่า ทางอื่นจักเอิ้นว่าจังได๋
    บัก หว่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา

Re: บัก หว่า

ป้าด ข้อยมั่กกินหลาย บ้านข้อยกะเอิ้นบักหว่า แตคนนั่งข้างๆฮ้องมาวา
    บั่กหว่า มันเป็นเคียร์ พะนะ แมนบ่

bandit
    Guest

เป็นต้นตั้วะ แมงแคงมันมักไปอยู่แห๋ม(แมงแคงอ่อน)

หมากหว่านี่ เอาไปเฮ็ดหยังกินได่แน

bandit
    Guest

กินหน่วยสีแหล่ แหล่ มันได้เลยครับ รดซาดหวาน ละฝาดนิดหน่อย กินแล้วสิเกิดอาการปากแหล่คือสีหน่วยมันนั่นละ
    เวลาเก็บหน่วยมันกะละวังแมงแคงเหงี่ยวไส่ตาแหน่ละ

kluayjenk
    Guest

บ่อแม่นๆๆๆ เค้าเอิ้นว่า บักหวดข่า

บักหว่ามันอยู่นำนา ลูกน้อยๆกลมๆ รดชาดกะคล้ายๆกันแต่ว่า บักหวดข่า หวานก่อ

บ่มีรูปเด้น้อ

รูปเทิงสุด..ข่อยวามันเป็นหมากหวดข่าเด้ (เบิงจากหน่วยกับใบ)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    บ้านข่อยเอิ้นบักหวดข่าครับ บักหว่าหน่วยบ่เป็นแนวนี่ครับ แต่กะคล้ายๆกัน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ดูจากรูป เหมือนลูกสำเนียง ใช่ไหมเนี๋ยถ้าทานแล้วจะมีสีติดปากด้วยเอ..น่าจะใช่นะคะ..รูปบนสุดนะคะไม่ใช่ตัวแดง ๆ ลูกหล้าไม่น่าจะเป็นอย่างนี้ จะเล็ก ๆ กลม ๆ บ้านข้อยเด้อ

Tags for this Thread