หัวข้อ: เที่ยวภูทอก บ้านบ่าวจัย

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เที่ยวภูทอก บ้านบ่าวจัย

ช่วงวันหยุดยาวที่ผ่านมา บ่าวจัยได้มีโอกาศเมือบ้านทางหนองคาย
    เลยถือโอกาศพาพี่น้องไปเบิ่งหม่องเที่ยวทางบ้านบ่าวจัยครับ

เดินทางออกจากบ้านตอน08.นาฬิกากว่าๆออกสวยหลายแดดมันฮ้อนครับ
    สถานที่ ที่สิไปนิเป็นสถานที่ทุกคนเคารพนับถือต้องเงียบๆเพราะมันคือวัด มื้อนี้สิพาเข้าวัดครับ คงสิบ่มีคนฮ้อนดอกเนาะเข้าวัดหล่มกันสุคนยุดอกผมว่า

นี้เป็นเจดีห์ที่สำหรับบรรจุอัถฐิของพระอาจารณ์จวน เกจิซื่อดังของวัดภูทอกครับ
    มาฮอดวัดแล้วกะมาทำบุญเลี้ยงปลาก่อนเนาะครับ
    ตะแม่นปลาเพิ่นหลายคัก ปลานิลมีตะแม่ใหญ่ๆฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆบ่กล้าคิดย้านบาป5555
    มาอีกบ่อหนึ่งครับ เป็นบ่อปลาฝา(ตะพาบ)บ้านเฮาเอิ้นว่าปลาฝาเนาะครับทางบ้านเจ้าเอิ้นว่าจั่งได๋กันแนน้อครับ
    อันนี้รู้สึกว่าปลาฝาสิร่ำเส้นเข้าไปในที่ของปลานิลครับ มีการเถียงกันนิดหน่อย
    จุดเหลืองๆนั่นเป็นหม่องปลานิลครับ ทางบ้านเอิ้นว่าเถี่ยงปลาครับ เป็นคือบวกควายนอนนี้ละครับ
    โอ้ยๆๆๆแฮงเว่าแฮง งง55555

พอก่อนสำหรับอาหารปลามื้อนี้ บัดนี้สิพาขึ้นเขาแล้วครับ จู๊ จู๊ๆๆๆๆๆเงียบๆเด้อพี่น้อง
    เป็นสถานที่สงฆ์ต้องเคารพเนาะครับ
    นี้ล่ะไก่มื้อนี้โอ๊ะ ไกด์มื้อนี้เว่าผิดยุเรือยเนาะสงสัยอยากกินไก่เด้เพิ่นน่ะอิอิอิิ
    ตามมาครับ อย่าฟ้าวเมือยเด้อ ยังอีกไกล
    มาฮอดแล้วครับชั้นหนึ่งอีกหกชั้นอย่าฟ้าวท้อก่อนเด้อครับ
    หมู่ที่ไปนำกันครับ พี่ปุ๊กับน้องการ์ตูนเพื่อนที่ทำงานบ่าวจัยเองเพิ่นบอกว่าสู้ตายพะน่ะ
    รู้สึกว่าเพิ่นสิหย่างช้าลงแล้วครับ บ่เคยขึ้นสูงปานนี้จักเทื่อพะน่ะ5555
    แต่ว่าพวกหลานๆยังพากันแล่นขึ้นปานว่าบ่เมื่อย พวกผุเฒ่าทางนี้ละอ้าปากเซ่เว่ยุเมือยหลาย
    การ์ตูนบอกบ่ไหวแล้วพะน่ะ พักก่อนๆแต่ว่าหลานยังไหวๆ
    ขอพักกินน้ำก่อนเด้อ เดี๋ยวมาต่อให้จบครับ เซาเมือยก่อนเนาะพี่น้อง
    มีต่ออีก ยังบ่ทันจบเด้อ ข้างล่างนี้ล่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 09-03-2010 at 11:50.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

Tags for this Thread