หัวข้อ: คั่วแมงกินูน แกงไข่มดแดง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน คั่วแมงกินูน แกงไข่มดแดง

มื้อนี้เอาแนวกินเที่ยงมาฝากพี่น้องบ้านมหาครับ พอดีบ่าวจัยขับรถผ่านภูพาน จ.สกลนคร พ้อแนวมักเลยจอดรถลงไปเอามา
    คั่วแมงกินูน แกงไข่มดแดง
    พอดีขับขึ้นเขาไปพ้อแมงกะไซค์กลุมนี้บ่รู้ว่าสิเป็ฯเมนูอาหารได้บ้อฮ่าๆๆๆ
    ตามกันไปเรือยๆแซงกะบ่ได้โค้งมันหลาย เขาเอิ้นโค้งนั่นว่าโค้งปิ้งงูพะน่ะ คิดเบิ่งโลดพี่น้องเอางูรึว่าปลาไหลมาปิ้ง
    มันยาวเนาะสิมีจักโค้งละเจ้าว่า สมาชิกนั่งในรถฮากแตกกันเป็นแถวเลย บ้านนอกอิหลีครับเมารถพะน่ะเพิ่น

จอดรถลงไปเอามาจักหาบก่อนน่ะ คือเป็นตะแซบแท้ฮ่าๆๆๆๆ
    นี้ล่ะหม่องเพิ่นขังไว้

ได้มาแล้วจัดการล้างน้ำให้สะอาดก่อนเนาะรับ
    จัดการคั่วเลยครับ หลังจากล้างสะอาดแล้วมันบ่ายค้อยแล้วหิวแฮง
    พอคั่วแมงกินูนเสร็จแล้ว มาต่อกันที่มดแดงเลยครับ จัดการแกะห่อไข่ออก
    ผักหวานอีกล้างน้ำก่อนย้านมีสิ่งแปลกปลอมมานำเนาะ เอาก้านแข็งๆมันออกยามกินสิได้กินง่านแนเนาะ

มีแต่ไข่ต่งๆเป็นตะยำแซบคัก แต่ว่ามื้อนี้แกงกินก่อนเนาะครับ
    ล้างๆซอยกันครับ ไอ้เสือหิวคักกว่าสิได้กินเกือบบ่าย2
    ผักหวานห่อละ40บาทไข่มดแดงห่อละ50 หน้านี้เป็นโอกาศทองของพี่น้องทางบ้านเฮาเนาะครับ
    มื้อหนึ่งๆได้เงินเข้าบ้านหลายเติบเด้อ กว่าสิค่ำน่ะ

เครื่องแกงกะมี พริก น้ำปลา ผงนัว ใบผักอิตู น้ำยานาง(ถ้ามี)เห็ดฟาง(มื้อนี้หาบ่ได้)อดพี่น้อง เอาเท่าที่มีละกัน
    หลังจากที่ใส่ไข่มดแดงลงไปแล้ว ตามด้วยผักหวาน คนนิดหน่อยพอผักยุบแล้วยกลงเลยครับ
    เสร็จแล้วตักเลยครับ พี่น้องเพิ่นกลื่นน้ำลายแล้วฮ่าๆๆๆๆๆ
    มาเด้อพี่น้อง มากินนำบ่าวจัย เฮ็ดง่ายๆกินง่ายๆนี้ละครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 25-06-2010 at 09:40.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ขอบคุณขอบคุณบ่าวจัย
    อุตส่าห์ไปหาแนวมาให้เบิ่งคักคั๊กกินก่ะบ่ได้โอ๊ยเนาะฉังคนแฮงเด้
    แหม่นควมบ่าวจัยคะเจ้าคออ่อนเมารถ...บ่คือทางคุ้มสามเสน
    บ่เคยเมารถ..เมาแต่เหม่าแหม่นบ่5555
    c06:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แมงกินูนใหญ่ ตำป่นแห้งไส่บักม่วงส่มเด้อแซบๆๆๆ...

คือบ่อเอาแมงกะไซค์มาก้อยนำ 5555

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    ฟังจากคำบรรยายแล้วกะพอคิดภาพให้ล่อน้ำลายไหลอยู่ดอกจ้าน้องบ่าวจัย
    เสียดายเบิ่งภาพบ่ได้คั่นแม่นเบิ่งได้ย่านได้นอนฝันกินพุ่นล่ะจ้า อยากแฮงๆ แล้ว
    กะอยากชิมเบิ่งจักคำเด้เนาะอั่นก้อยแมงกะไซด์นั่นแหม๋จ้าคือสินัวดีอยู่เนาะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ sugar-51
    นำแหน่เด้อ อ้าย

แมงกี่นูน แหม เป็นตาแซป

1 โต ต่อ 1 คำ ข้าวเหนียวนำ

แซป เทิงอิ่ม ตั๊ว

หากินยากแล้วซุ มื้อนี่

แถว สุรินทร์ บุรีรัมย์

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    มาเฮ็ดบาปคนที่อยู่ กทม แท้น้ออ้ายจัย
    ฮ่าๆๆๆ หิวข้าวแล้วล่ะ จักถ้วยแหน่เปียง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ 18ฝนคนอันตราย
    บ่าวจัยทำบาปคนอยู่ไกลอีกล่ะ น้ำลายไหลยัี๊วๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ริมฝั่งหนองคู
    น้ำลายแตกจ๊ากๆเลยครับ ข้าวเหนียวฮ้อนๆน้อบ่าวจัย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    แมงกินูนใหญ่ ตำป่นแห้งไส่บักม่วงส่มเด้อแซบๆๆๆ...

คือบ่อเอาแมงกะไซค์มาก้อยนำ 5555
    คึดอยากยุอ้าย ก้อยแมงกะไซค์5555555
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    ขาดไปอย่างนึงเด้ครับ ยอดข้าวครับ 2ซาวนั่นแหม

Tags for this Thread