การวางรูป ให้เป็นระเบียบ สวยงาม

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

รอบยิ้มพิมใจ การวางรูป ให้เป็นระเบียบ สวยงาม

อันนี้สำหรับน้องใหม่หัดโพสต์เนาะจ้า หลายๆท่านอาจสิมีปัญหาเรื่องการวางรูปให้เป็นระเบียบ เบิ่งง่าย ไก่น้อยกะเลยถือโอกาสวันว่างมื้อนี้มานำเสนอเนาะ

อันดับแรกหลังจากที่เฮาได้ code มาจากเวบที่เฮาฝากรูปแล้ว จากตัวอย่างกะทู้ผู้ใหญ่บ้านที่แนะนำไว้

การโพสต์แบบ ลิงค์ตรง

การวางโค๊ดรูปที่1 กะรูปที่ 2 อย่าวางในแถวเดียวกัน ควรเว้นระยะห่างนิดนึง เพื่อนรูปสิบ่ติดกัน (เคาะ enter เพื่อให้โค๊ตที่1 ถอยต่ำลงมา กะได้) แล้วรูปที่ 3-4 -5 ที่ตามมากะใช้วีธี อย่างเดียวกันกะรูปที่ 1 กะ 2 เนาะค่ะ
    แล้วกะก่อนส่งหัวข้อการตั้งกะทู้ ควรทดสอบ แสดงผลก่อนส่ง เพื่อนเป็นการเทสกะทู้เฮาอีกรอบเนาะค่ะ เพื่อความสวยงาม เป็นระเบียบ

อันได่บ่เข้าใจหรือขัดข้องหม่องได่ไก่น้อยเว่าบ่เคียร์กะโทรมาเด้อจ้า ..โอ๊ะแหนะ พีเอมมาหรือฝากข้อความไว้กะได้จ้า
    การวางรูป ให้เป็นระเบียบ สวยงาม

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไก่น้อย; 15-03-2010 at 10:51. เหตุผล: แก้ไขลิงค์นิดน่อยจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์

เรื่องฮิตน่าอ่าน Post รูป

ขอบคุณครับ สำหรับคำแนะนำดีๆ และมีประโยชน์
    Post รูป

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ
    -ขอบคุณครับ วางยามได๋ เพิ่นกะมาจัดให้อยากจัดเองบ้างรบกวนเพิ่นเป็นตาหน่ายจะของ ปึกแฮง ไปลองเบิ่งใหม่ก่อน ครับ บาดนี่ได้ บ่น้อ..ธุจ้า:*-

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    อันได่บ่เข้าใจหรือขัดข้องหม่องได่ไก่น้อยเว่าบ่เคียร์กะโทรมาเด้อจ้า ..โอ๊ะแหนะ พีเอมมาหรือฝากข้อความไว้กะได้จ้า
    ----------------
    ไสหละเบอร์ ยายสิโทรไปเคลียร์เด้อมือ่แลง อิอิ มือใหม่หัดโพสต์กะงม จก ดู๋ๆโลดจ้า
    เดี๋ยวกะเก่ง หาแนวเร่าใจมาเฮ็ดให้เบิ่งแหน่เด้อจ้า

ขอบคุณครับที่หาเวลาว่างมาแนะนำพี่อน้องเฮา ผมผู้หนึ่งนี่ล่ะเฮ็ดบ่ทันเป็นนำเพิ่น

Tags for this Thread