หัวข้อ: อย่าฟังความข้างเดียว

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    เห็นด้วย เต็มร้อยจ้า ไม่ฟังความข้างเดียว พี่พลบ่นเก่งมากคะ

โบราญบอกว่าคนแก่แล้วบ่นเก่ง อิอิอิอิอิอิพิจรณาตัวเองเด้อ อิอิอิอิอออิอิอิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เหอๆๆ .. กรรมใดใครก่อ.. เอ๋า มาผิดกะทู้แม่ะ ฮ่าๆๆๆ
    .. เป็นหยังล่ะอ้ายคือทรงเครียดๆแท่ะ.. ป่านนิยังสิย่านเสียอีกอยู่ติรุ่นนี้แล้ว.. ว่าแม่นบ่มีหยังสิให้เสียแล้วแม่ะ ฮ่าๆๆ ขำๆ ม่วนๆเด้ออ้าย พอให้บรรยากาศชิวๆลงเนาะจ้า.. คึดเอาเด้อ หยังกะดาย ใหญ่แล้วล่ะ..หึยยยย
    มองต่าง..อย่างปลง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    แม่นแล้วครับ ต้องฟังทั้ง2ข้าง เพื่อความเป็นธรรม .....

เออ ละมีเรื่องหยังน่อ คือมีกะทู้แบบนี่ ผมบ่อฮู้ ผมไปนอนนา อิอิ...
    บ่อรู้ดอกคับผมเข่าขางอ้ายเอ๋ เพราะอ้ายเอ๋เป่าหูผมคุมื่อ :l-

ส่วนอ้ายพลจ่มหยังผมบ่อรู้นำเด้อคับเพราะผมกลับสี่ทุ่ม อิอิ:l-

บางทีเรื่องที่จะเกิดผลเสียกับคนอื่นมากกว่าผลดี กะบ่ควรจะเอาเรื่องของเขาไปเว้าต่อให้คนอื่นฟังนะ เพราะบางเรื่องอาจจะทำให้เขาเสียหายได้ เช่นว่า ฮุ้จักคนนี้บ่ เพิ่นเป็นแบบนี้ตั้ว เป็นต้น ซึ่งถ้าคิดดีๆมันอาจสิเกิดผลเสียกับคนที่เฮาเว้าถึงมากกว่าผลดีกะได้ บ่ว่าในวงเหล้าหรือวงสนทนาทั่วไป การให้เกียรติคนอื่น นำมาซึ่งเกียรติที่อื่นให้เฮาคือกัน..
    ชะตาฟ้าลิขิต...แต่ชีวิตเป็นของข้า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ยิ้มเหงาๆ.
    บางทีเรื่องที่จะเกิดผลเสียกับคนอื่นมากกว่าผลดี กะบ่ควรจะเอาเรื่องของเขาไปเว้าต่อให้คนอื่นฟังนะ เพราะบางเรื่องอาจจะทำให้เขาเสียหายได้ เช่นว่า ฮุ้จักคนนี้บ่ เพิ่นเป็นแบบนี้ตั้ว เป็นต้น ซึ่งถ้าคิดดีๆมันอาจสิเกิดผลเสียกับคนที่เฮาเว้าถึงมากกว่าผลดีกะได้ บ่ว่าในวงเหล้าหรือวงสนทนาทั่วไป การให้เกียรติคนอื่น นำมาซึ่งเกียรติที่อื่นให้เฮาคือกัน..
    สาธุ ครับท่านครับ บรรลุแล้วครับท่าน ธุจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    บ่เกิดกับตัวเองบ่รู้ดอกเนาะครับว่ามันกังวลขนาดได๋กับทุกเรื่องที่ถืกเว่าพื้นน่ะ.....
    แม่นมันเกิดหยังขึ้นละอ้าย ผมไปส่งข้าวอ้ายเอ๋ เลาไปนอนนาเลยตกข่าวครับฮ่าๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    นั่นหล่ะ มักพากันนินทาผุสาวหลาย...
    ถึกด่ามาละติ "คือบ่ฟังข่อย...ฟังความข้างเดียวมันถึกต้องบ่..."พะนะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เพ็นนี
    นั่นหล่ะ มักพากันนินทาผุสาวหลาย...
    ถึกด่ามาละติ "คือบ่ฟังข่อย...ฟังความข้างเดียวมันถึกต้องบ่..."พะนะ

บ่ได้นินทาน้องดำดอทคอมเด้อจ้า อิอิ เว่าให้คนอื่นฟังซือ ๆ เด้ อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 22-03-2010 at 12:42.

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    แม่นแล้วครับ ต้องฟังทั้ง2ข้าง เพื่อความเป็นธรรม .....

เออ ละมีเรื่องหยังน่อ คือมีกะทู้แบบนี่ ผมบ่อฮู้ ผมไปนอนนา อิอิ...

ตอนแรกพี่กะ บ่คิดดอก เอ๋ ว่าตั้งขึ้น เฮ็ดหยังสงสัยตอนคำถามโตนิล่ะ ก๊ากๆๆ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    การฟังความข้างเดียวมันก็ไม่เป็นความยุติธรรมสำหรับผู้ที่ถูกพูดถึงหรือถูกกล่าวหา..เพราะมันอาจทำให้ฝ่ายหนึ่งฝ่ายใดเสียหายได้..ทางที่ดีเรียกทั้งสองฝ่ายมาถามเลยหรือนั่งคุยกันเลยจะดีกว่า ถือว่าให้ความยุติธรรมและเป็นกลางทั้งสองฝ่ายจะดีกว่ามั้ยค่ะ..อย่างที่อ้ายพลพูดคนเราทำอะไรต้องรู้อยู่แก่ใจตัวเอง..โกหกคนอื่นได้..แต่ไม่อาจโกหกใจตัวเองได้..

Tags for this Thread