หัวข้อ: ย่างใส้ไก่ขายจ้า.ครัวเมรีจ้า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

เรื่องฮิตน่าอ่าน ย่างใส้ไก่ขายจ้า.ครัวเมรีจ้า

c06: มาแล้วจ้า ย่างใส้ไก่ ไม้ล่ะ1-2 บาทจ๋า

ย่างใส้ไก่ขายจ้า.ครัวเมรีจ้า

เว้าแล้วกะคิดฮอดสมัยเป็นเด็กน้อย(ตอนนี้เถ่าแล้วก๊าก)ยามเพิ่นฆ่าไก่ เฮ็ดแนวกิน ข้าพเจ้า ไปนั่งถ้าเอาใส้ไก่ค๊าเอาไปล้างขี้อ่อนๆๆออกแล้วกะย่างไฟกินหรือว่าเวลาต้มรวมกัน ฟ้าวตักเอาก่อนหมู่ (ตับไก่กับไส้ไก่สองอย่างนี้ต้องจองแต่บ่ทันต้มพะนะ ) คู่มื้อนี้ บ่ต้องแล้วจ้า มีขายแล้วพะนะใส้ไก่ เสียบไม้ไว้ถ่าเลย รายได้ดีพร้อม เฮ็ดน้ำจิ้มแซบๆๆๆๆเว้าแล้วกะด่ายมาเด้อจ้า c06:
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    นี้บ้ออาชีพใหม่เอื้อยหน่อย สิไปอุดหนุนดอกเด้อครับ5555+
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บ่าวจัย เอาไว้เฮ็ดกับแกล้ม จักหน่อนแน่เด้อ ....ส่มปากแท้ๆชว่งนี่ 5555

louis
    Guest
    เป็นตาแซบบ...แท้เด้ บ่ซื้อหลายดอก ขอซื้อจั๊ก 3 ไม้กะพอ

แนวแซบ แบ่งให้ผู้อื่นแซบนำ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    อย่าเอาไปเมิดเด้อบ่าวจัยน้อง..กับน้องเอ๋นั่นแมะ แนวมักเอื้อยคือกัน กัลแกล้มชั้นหนึ่งเลยเนาะน้องเอ๋เนาะ..

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ไส้ไก่ย่าง แถวบ้านพี่แม็กกี้ไม้ละ 10 บาทเลยนะ หน่อยจ๋า แต่ว่าบ่เคยกินดอกจ้าบ่มัก

มักแต่ตับไก่ย่างจ้า มักหลายกว่าฟัวกราส์อีกจ้า ...
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    คืองอล่องค่องแล่งแค่งแนวนั้นน้อค่ะพี่หน่อย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มเกษตรกล
    เป็นตาแซบแท้เอื้อย เห็นแล้วน้ำลายไหลเลยครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มคำก้าว
    เอามาแก้มเหล้าจักไม้แนเด้อเดี่ยวสิตำมักถั่วไว้ถ่าเด้อ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ถ้าหาไส้ไก่ยากหลาย กะให้เอาไส้เป็ด ไส้ห่าน แทนกะได้เด้อครับ หุ หุ

ไส้ไก่ปิ้งแซบ ๆ ครับ แถว ๆ บ้านลาด ออกจากชัยภูมิไปทางบัวใหญ่

จะถึงสี่แยกบ้านลาด ทางไป อ.คอนสวรรค์ จ.ชัยภูมิ หม่องนี้ขายมาตั้งแต่

พล พระยาแล ยังบ่ทันได้เกิด รสชาติสุดยอดครับ แต่ทำเลบ่ดีเท่านั้นเอง

เพราะ อ.คอนสวรรค์ เป็นเมืองปิดครับ ไผผ่านไปทางพุ้นกะเชิญซื้อไปกินเด้อครับ

หน่อย ๆ ๆ เว่ามาแล้วหิวข้าวแล้วบาดเนี่ย เอามาจักสามปิ้งแนเด้อจ้า

Tags for this Thread