หัวข้อ: ไปเบิ่งทุเรียนเมืองศรีสะเกษ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย

ไปเบิ่งทุเรียนเมืองศรีสะเกษ

ตอนนี้ศรีสะเกษกะผลิตทุเรียนได้เป็นที่เชิดหน้าชูตาของจังหวัดพอสมควรครับ

ไปเบิ่งทุเรียนเมืองศรีสะเกษ

แต่ว่ามื้อนี้เอาหน่วยอ่อนมาให้เบิ่งก่อน เดี่ยวมื้อหน้าสิเอาหน่วยสุกมาแจกพี่น้องครับ[/CENTER]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ทิดจ่อย; 26-05-2010 at 15:37.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ phee
    ลงซื่อไว้ก่อน 5555 รอรับแจกทุเรียน พะนะ 5555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    โอ้ ว้าวๆๆ ดีจังเลยจ้า เห็นแล้วเป็นปลื้มนำกับทางบ้านเฮา มีหยังดีๆเอามาเบิ่งอีกแนเด้อจ้า
    สะออน ออนซอนหลายๆจ้า ถ่าเป็นสิ่งดีๆของอีสานบ้านเฮานี่ ว่าแต่อยู่อำเภอได๋จ้า ศรีสะเกษน่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat
    หมากทุเรียนคือ ดก แท้ เห็นแล้วอยากเอาไปปลูกที่เขมราฐ อุบล คือสิ ดกแบบนี้บ่น้อพี่
    คอมเม้นท์ บอกแหน่เด้อ เจ้าไปซื้อ กล้าอยู่แถวใด๋ พันธ์อีหยัง ...:l-

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ พ่อบักเบนซ์
    บ้านหนองทุ่ม เมืองพล ขอนแก่น ...City
    ที่อำเภอ กันทลักษณ์ จังหวัดศรีสะเกษ เขาว่า เหมือนอยู่แถวๆ ภาคตะวันออกของไทย แม่นบ่ครับ ผลหมากรากไม้ มีทั้งฤดูกาล จนกลายเป็นตลาดผลไม้แห่งใหม่ของเมืองไทยไปแล้ว เจริญสำแม๋อำเภอนี้ มีโอกาศคงได้ไปเล่น สักวัน .....

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ แมงงอดน้ำ
    จอมเทียน เมืองพัทยา
    พันธุ์ก้านยาวติหนิดกคักเน๊าะตะสะออนหลาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย
    มีอยู่สองอำเภอที่ปลูกผลไม้ได้ดีบ่อแพ้ภาคอื่นๆ ครับ คือ อ.ขุนหาญ และ อ.กันทรลักษ์
    มีเงาะ ทุเรียน ลำใย ลองกอง มะปราง สะตอ มังคุด ฯลฯ ว่างๆ กะไปเยี่ยมชมได้ครับ
    สิพาเที่ยวชมสวน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวลำปลายมาศ
    ปลูกใกล้บ้านแบบนี้ ราคา จะแพงบ่นอจ้า อิอิ อยากฮู้แหม่ะจ้า
    ถ้ามื้อใด๋เมือไปยามญาติแถวลำมาศ จะแว่ะซื้อไปฝากพี่น้อง
    จั้กหน่อยนี่น่า 5555555555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    ศรีสะเกษ กะปลูกทุเรียนได่นำติครับ เบิ่งแล้วเป็นตาแซบตั่วหล่ะเนาะ อีสานบ้านเฮาสมัยนิปลูกหยังกะขึ้นเนาะครับ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อะเมซิ่ง เนาะ อิสานเฮากะบ่ค่อยคือกันตั่วนิ ก้านยาวสะด้วย ยังบ่เคยมีโอกาสไปทางเมืองศรีเกษจ้ากเทื่อ รู้ว่ามีของดีปานนิสิได้หาโอกาสไปยามยุดอก จ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)