หัวข้อ: นึ่งปลานิล ครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

นึ่งปลานิล ครับ

มื้อนี้เอานึ่งปลามาต้อนพี่น้องครับ ไผ๋บ่ทันกินข้าวกะมาเด้อครับบ่าวจัยเฮ็ดหน่อยๆเค็ม
    มาทันกะได้กิน มาบ่ทันได้ล้างถ้วยเด้อครับพี่น้อง อันนี้ปลาบ่าวจัยไปซิดมาเองครับบ่ได้ซื้อเขาเด้อิอิอิ

นึ่งปลานิล ครับนึ่งปลานิล ครับ
    หลังจากจกปลาออกมาจากตู้เย็นแล้วกะเลือกเอาตะโตที่คิดว่ากินอิ่มคนเดียวเนาะครับ
    บ่าวจัยยุผุเดียวบ่ต้องเฮ็ดหลายดอกนึ่งโตเดียวกะกินบ่เบิ่ดครับ

ผักเครื่องเคียงกะมีบักบวบ หมากแข่ง ผักกาดเขียว หมากเงี้ยว นึ่งหมากพริกไว้ตำแจ่วนำครับ

จัดการเอาขึ้นซึงนึ่งให้สุกครับ

สุกแล้วครับมาเด้อบาดนี้ไผ๋อยากกินนึ่งปลานำบ่าวจัย ตำแจ่วหมากพริกดิบนำ

สุดท้ายฝากสาระไว้จักหน่อยเนาะครับ ช่วงนี้อากาศแห้งอย่าสิพากันเผาป่าเด้อครับ
    มันสิลามไปไหม้บ้านไหม้เมืองเพิ่นเด้สิหาว่าบ่บอก
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 01-04-2010 at 15:48.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    หลินมากินก่อนหมู่เลยค่ะ อ้ายจัย ของมัก ๆๆๆ แซ่บ ๆ จ๊ะ

กินนำแหน่หล่าจัย ใส่หลายๆแหน่ผักนั่น ปานอึดแท้ บ้านเฮาผักหลายๆ...
    เอื้อยมักกินผักนึ่งใส่ปลา...หวานๆดี...อย่าสุนึ่งเปื่อยหลายมันบ่ได้หย่ำ...กะยังว่า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะทิสด
    ...เห็นแร่วน้ำลายไหลเลยแมะ...คั่นมีแกงฮวกใส่หน่อไม้ส้ม..ซดๆๆ ฮ้อนๆๆ อีกถ่วยนึ่ง..คึสิคักเนาะอ้าย...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หล้า
    แซ่บๆหนึ่งปลานิลของโปรด ง่ายๆแต่อร่อย อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    เห็นภาพนี้ แล้วคิดฮอดบ้าน หลาย คิดฮอดพ่อ....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Shadow007
    เป็นตาแซบเนาะจ้าอ้ายบ่าวจัย รู้แล้วเมนูเย็นนี้จะกินอะไรอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ขอข้าวเหนียวนำจักปั้นใหญ่ๆเด้ออ้าย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    ปลาฝีมืออ้ายบ่าวจัยบ่ครับนิ หือฝีมือจ่ายตลาดครับ มื้อหน้าไปซิดเบ็ดชวนแน่เด้อครับอ้าย มักคือกัน 5555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    นึ่งโตเดียว..พี่น้องตาเหลี่ยมยาบๆถ่ากินนำอยู่บ่าวจัย ซิดมาได้หลายๆ ระวังเน่าตู้เย็นเด้อ เหอๆ

Tags for this Thread