หัวข้อ: ...จุ๊ จุ๊ บ่เป็นหยังน้องหล่า อ้ายยังถ้าฮักคือเก่า...

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

...จุ๊ จุ๊ บ่เป็นหยังน้องหล่า อ้ายยังถ้าฮักคือเก่า...

.
    .

...จุ๊ จุ๊ บ่เป็นหยังน้องหล่า อ้ายยังถ้าฮักคือเก่า...

กลับคืนเฮือนเฮาน้องหล่า เก็บน้ำตาที่ไหลหลั่ง หอบความหวังที่แพ้พ่าย ผู้หมายเว้าเจ้าว่าแฟน

สิ่งตอบแทนจากความซื่อ นั้นกะคือน้ำตาหล่น หนีวังวนคนบ้านนอก ฝากหมู่บอก-อ้ายว่า "ลา"

จากหมอกหนาสาวบ้านทุ่ง เป็นสาวกรุงหมอกควันเป่า ไปพ้อเขาคนที่ใช่ ไกลข้างอ้ายเจ้าว่าลืม

บ่อาจตื่มคำสิเว้า กะพอเดาเรื่องที่ผ่าน อ้ายสงสารยามเห็นหน้า เพียงบอก "หล่าบ่เป็นหยัง"

มื้อความหวังเจ้าแพ้พ่าย ขอพี่ชายค่อยสร้างแต่ง ขอเป็นแสงกระบองใต้ แทนไฟฟ้าที่หุ่งเฮือง

หนีจากเมืองคืนมาบ้าน ลืมเหตุการณ์อดีตเก่า มาพักเซาข้างบ่าอ้าย มื้อฮักพ่ายอ้ายฮักแทน เด้อเจ้าเอ้ย

จุ๊ จุ๊ บ่เป็นหยังน้องหล่า อ้ายยังถ้าฮักคือเก่า

ขอขอบคุณทุกกำลังใจ สำหรับคำชี้แนะและคำขอบคุณที่มอบให้ครับ

เพลงประกอบ : มนต์แคน แก่นคุณ - ผ้าขาวม้าผืนเก่า

[Radio]http://www.file2go.com/mrun.php?me=150s2[/Radio]

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    กรี๊ดดดดดอ้ายบ่าวโจโล่โดนใจอีกเเล้วครับ จั่งใด๋อ้ายกะถ้ายุคือเก่าเด้อ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    มะถืกใจแฮงแท่หนอบาดนิ

เซื้อซาติแฮ้งอย่าเหม็นสาบกุยกัน
    เกิดเป็นคนอีสานให้ฮักแพงกันไว้
    ไผเฮ็ดดีให้ซ่อยยู้ ซอยซูอย่าย่านเหลิน
    ไผเฮ็ดผิดให้ซอยเว้า ไขแก้ดอกซอยกัน ซันดอกหวา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ถืกใจครับ........มักขนาดครับอ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะแยงนา
    บล็อก
    2
    กรี๊ดดๆๆ อ้ายบ่าวโจ่โล่ โดนใจจังๆเลยอ้าย เก็บผ้ายัดใส่กระเป๋าเมือบ้านนาเฮามื่อแลงเลยอ้าย ...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนบ่มีแฟน
    ปาดๆๆๆๆๆๆๆๆมาแต่งได้ดีแท้จ้าเพลงกะซึ้งคักจ้า
    ว่างๆกะมาสอนแน่เด้อจ้าว่าเขาแต่งกันแนวได๋

ศึกษาหาความรู้
    :*-โอ้ยยย อ้ายบ่าว ซึ้งทั้งเพลง ซึ้งผญา ถึกคิงคัก ครับ

Tags for this Thread