หัวข้อ: สวนยาง บ่าวจัย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

รอบยิ้มพิมใจ สวนยาง บ่าวจัย

สวนนี้ปลูกมา5ปีแล้วครับคิดว่าอีกสองปีสิเปิดหน้ายางได้แล้วครับ
    สวนยาง บ่าวจัย
    ตามบ่าวมาเลยครับสิพาไปชมสวน มีนายแบบกิติมศักดิ์พาชมสวนนำครับ
    เบิ่งไปเรื่อยๆเนาะครับอย่าเพิ่งเหมื่อยก่อนเด้อครับ ยังมีอีกหลายครับ ตามมาๆ
    นายแบบคนนั้นเป็นไผ๋น้อคือขยันขันแข็งแท้น้อ ขอให้รวยไวๆเด้อครับขยันทำมาหากินคักอิอิอิ
    อ๋อ ที่เห็นใบแดงๆน่ะบ่แม่นมันสิตายเด้อครับ ยางกำลังสิเปลี่ยนใบครับ อย่าเข้าใจผิดล่ะ
    ที่สำคัญช่วงยางผลัดใบ ใบมันหล่น อย่ากรีดเด้อครับ เพราะว่ายางอาจสิตายได้
    เพราะว่ามันต้องเอาน้ำไปเลี้ยงลำต้นมัน แล้วเฮายังสิกรีดอีกคิดเบิ่งครับว่าสิเป็นจั่งได๋

อันนี้สวนข้างๆกันครับ เพิ่นได้กรีดแล้ว อิจฉาเพิ่นยุบ่ต้องไปทำงานไกลบ้านเนาะครับ
    กรีดยางยุกับบ้านกะได้เงินแล้ว เดือนหนึ่งเพิ่นขายสองเทื่อ
    เทื่อละหมื่น-สองหมื่นแล้วแต่สวนน้อยสวนใหญ่เนาะครับ

เพื่อนบ้านเพิ่นมียางยุสองพันกว่าต้น ขายแต่ละเทื่อได้เทื่อละสี่หมื่นกว่าบาท
    อิจฉาเพิ่นยุ ว่าสิปลูกเพิ่มอีกยุแต่ว่าหมากกะตังค์บ่มีเนาะตอนนี้มียุแค่พันสองร้อยต้นเอง

จบแค่นี้ก่อนเนาะครับ ขอบคุณพื้นที่บ้านมหา ที่ให้โอกาศบ่าวจัยได้มาเว้าให้พี่น้องฟังครับ
    ขอบคุณทุกเสียงทุกนามที่เข้ามาเบิ่งครับ
    ตามไปเบิ่งเตาเผาถ่าน แบบโบราณเด้อครับ

:em01)
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ป้าดดด นายหัวตั๊วนี่....ถ้าได้กรีดยางยามได๋ สิไปยามเด้อบ่าวจัย...

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy
    ป๊าดโธ๊ะ ตะแมนยางเผิ่น เนาะ งามกะด้อ บ่อมีบ้อหม่องใกล้ๆกันเผิ่นสิขายจักแปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ maanoy
    ป๊าดโธ๊ะ ตะแมนยางเผิ่น เนาะ งามกะด้อ บ่อมีบ้อหม่องใกล้ๆกันเผิ่นสิขายจักแปลง
    ขายแพงคักอ้ายเอ้ยแถวนี้น่ะ ไร่หนึ่งเป็นแสน เห็นราคาแล้วบ่กล้าคุยต่อเลยครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ป้าดดด นายหัวตั๊วนี่....ถ้าได้กรีดยางยามได๋ สิไปยามเด้อบ่าวจัย...
    สิไปหล่อยขี้ยางติอ้ายเอ๋ หล่อยแนวอื่นคือยุเด้ อันนี้มันเหม็นเด้อ5555

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    สะออนเนาะ อยากมีคือเพิ่น อิอิ สะออนหุ่นนายแบบกะพองกัน ฮ่าๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    อิจฉาคัก นายหัวสวนยางโตจริง ตั่วนี่ สิได่ไปขอเป็นมือปืนนำบาดนี่ล่ะ

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    ป้าดบ่าวจัยเพื่อน ใกล้สิได้กรีดแล้วตั๋วนิ หัดลับมีดกรีดยางไป่เพื่อน
    สวยยางเขาหัวตะได้ 3 ปี อีกด่นเติบกัวสิได้ขายขี้ยางแห้ง..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    สิไปเป็นผุขายดอกเด้อบ่าวจัย ขี้างนั่นทางนี่ขายเอาเองกะได้ดอก เจ้าของสวนนันเอาตะยางผืนกะได้เด้อ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองคาย
    พอดีแหละบ่าวจัยเอ๊ย อ้ายผมเพิ่นกำลังสิปลูกยางพอดี

สิไปขอควมฮู้นำเด้อ หว่าแต่ค่าครูค่าคายสิเอาแพงปานได๋น้อ

สะออนผู่เพิ่นสิเป็นเสี่ยในอนาคตเด้ ...

Tags for this Thread