หัวข้อ: บักม่วงแผ่นคุณยายจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น

บักม่วงแผ่นคุณยายจ้า

เมื่อวานนี้ไปเล่นนำยายมาเพิ่นกะลังเฮ็ดบักม่วงแผ่น เลยไปขอเพิ่นชิม..หวานหอมดีแท้ๆจ้า..นี้ล่ะจ้าคุณยายสุดที่รัก 90 ปี ยังแข็งแรงยุเด๊ะจ้า
    เพิ่นตากไว้หลอยหยิบยุบ่เซา
    พันแล้ว..เป็นตะกินหลาย
    เพิ่นว่า..มีแต่กินบ่พันซ่วยกัน..อิอิ
    บักม่วงแผ่นคุณยายจ้า[

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    แจง เพื่อนกินหมดละตี้ ถ้ายังบ่หมดเฮาสิไปกินนำ
    อยากกินเด้น้อ คือจิติดแข่วดีแท้ๆ ฮ่าๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ป๊าดดดพี่เเจงน้องขอมากินเเน่เด้อหาเทื่อไปยามกะฝากติดไม้ติดมือเเน่เด้อครับอิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ภูมปัญญาชาวบ้าน เฮ็ดใว้กินยามดํานา ขอให้คุณยายอายุมั่นขวัญยืน 100 ปี ขึ้นเด้อครับ.. ส่วนนางแบบหมากม่วงแผ่น "น้องแจง"ก็สวยไม่สร่าง เดี๋ยวอ้ายสิพ่วงตําแหน่ง "ธิดาหมากม่วงแผ่น" ให้อีกตําแหน่งหนึ่ง อิอิๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กะบ่ซ่อยยายเลาพันแหน่เว่ยหละคับ เลากะหน้าบูดหั่นตั้ว เป็นตาแซบคับผม ผมเคยกินห่าลังอันหยาหลาย บ่กล้าหย่ำแฮงแหม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    คล้าย ๆ บักม่วง กวน น้อ คับ คิดฮอดสมัยเป็นเด็กน้อย ยาม มะม่วงสุกหน้าฮ้อนจังสี้ละฝนตกกะพากันแล่นเก็บ เอามาไว้กวน สุมื้อนี้บ่ค่อยมีต้นบักม่วงแล้วเพราะว่าเขาตัดถมดิน มีแต่บักม่วงพันธุ์หวาน ๆ ปลูกไว้กิน บ่จักต้น

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ภาพแรกว่าแม่นเพิ่นปลุกเสกอีหยัง..

..ลงมา กทม.ถือมานำแนเด้อ มาให้ผุลังคนแกล้ม...แน

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ซอยยายเฮ็ดแหม่คือให้ยายเฮ็ดคนเดียว

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    นำเสนอได้ดีครับ จ่าเหลืองขอสนับสนุน แต่ยามเป็นเด็กน้อยกะแล่นหาเก็บหมากม่วงสุกที่มันหล่นนำลานวัด อยู่เฮือนอยู่สวนบ่มีนำเขา มาให้ยาย กวนแล้วตากเป็นแผ่น บ่ทันแห้งเด้อครับหล่อยกินก่อน ทุกวันนี้อยากกินกะชื้อละครับ ได้ข่าวว่าเผิ่นเฮ็ดเป็น 0t0b ทางอุบล

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    เห็นรูปแล้วน้ำลายย่อยนำ อิอิ แพ็กไส่ถุงมาฝากอ้ายต่วงกับพี่น้องแก็งปั๊มฮ่างแนเด้อคับพี่แจง