หัวข้อ: มาเด้อจ้าไทบ้านมหากินเข่านำกันจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร
    ม่วนหลายค่ะ ข้าวปุ้นแซบขนาด กินข้าวปุ้นกับน้ำปลากะแซบ ค่ะ ขอบคุณค่ะ อ้ายพล

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ อิ่มอัมพร
    ม่วนหลายค่ะ ข้าวปุ้นแซบขนาด กินข้าวปุ้นกับน้ำปลากะแซบ ค่ะ ขอบคุณค่ะ อ้ายพล
    หืย กินข้าวปุ้นกับน้ำปลา กะแซบกว่ากะว่าแนเถาะ น้อยใจ ๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    อิอิ เป็นตาอบอุ่นน้อคับว่าสิไปล้างจานส่อยกะบ่ได้ไปจ้อย เสียดายเด้คับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ฝนหลวง
    สาวอ้อมเอามาลงอีกรูปนะคับ ของกินตั้งหลายเอามาโชว์แต่ข้าวปุ้นบ่อคับ
    ฝนกะว่าสิบ่อได้ไปดอกงานมื่อนี่คับแต่ว่าหลงทางไปจังได๋บุซวอดฮอดกรมยุธศึกษากั๊กเอาโลด
    เกียบแม่นไปบ่อฮอดรถน้ำมันสิเมิดหาปั๊มแถวอนุสาวรีย์ชัยสมรภูมิกะบ่อมีปั๊มได๋เปิด
    ไคแนมาฮอดบ้านอ้ายพลเห็นผู้จัดการปั๊มบางจากกะเลยได้น้ำมันเติมรถ ขอบคุณอ้ายเอ๋ตระการกับอ้ายดุลหลายเด้อคับ บ่อซั่นได้จูงรถกลับรัชดาแท้ๆ
    นั่นละยามถามว่าไปบ้านอ้ายพลบ่เผิ่นมิดย่านเฮาติดรถไปนำ น้ำมันส่างบ่เบิดให้ได้จูงไปน้อ 555555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ผมจำได้ โทรศัพย์ที่วางยุนั้นของพี่หน่อยแม่นบ้อ รุ้นฮัด (ยางฮัดไว้)55555555
    เสียดายงานเข้าบ่ได้มา โอกาศหน้าบ่พลาดเด้อครับพี่น้องๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    เดี๋ยวคนชัยภูมิตินัดรวมโตกันคือกันครับ ฮักบ่แม่นนัดชุมนุมดอก ฮ่าๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    หืย กินข้าวปุ้นกับน้ำปลา กะแซบกว่ากะว่าแนเถาะ น้อยใจ ๆ
    อ้ายพลกะดายเนาะ น้องว่าจะเบิ้ล 2อยู่
    แต่ ติดที่ว่า อ้ายเอ่คนตระการเพิ่นยกไปทางพุ่นแล้ว
    ถ้าบ่ได้ ข้าวปุ้นอ้ายพลนะติ น้องบ่ได้กลับบ้านดอก ยืมที่นอนบ้านอ้ายพลแล้ว
    ( แวบบ่แซบ สาวเข้ม เบิ้ล 3เด้ น้องเบิ่งยุว่า ปานได๋น้ำยาจะมาทางน้องอิ่ม ) 55555555
    แพ้ไทอุบลจ้อย น้องถึกแกล้งแมะ จังซี่มันต้องถอน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หลินปิงน้อย
    ท้องฮ้องแล้ว..อยากได้จั๊กถ้วยเด้จร้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    อิอิ ม่วนหลายคัก แม็กกี้กะดีใจแฮงเด้อจ้า

ตอนนัดกันกับอ้ายพล ก็กลัวจะเงียบเหงาค่ะ คิดว่าคงมีสัก 5 - 6 ก็โอเคแระ ที่ไหนได้ มากันแน่นขนัด

ดีใจๆ ค่ะ อยากจะรักษาประเพณีนี้ให้มีต่อๆ ไปทุกๆ ปีนะคะ ให้เป็นประเพณีของคุ้มสามเสนเลยค่ะ

ขอบคุณอ้ายธนิตนำค่า ที่มาเป็นผุเถ่าให้ ไม่งั้น คงต้องอัญเชิญ อ้ายพล อ้ายดุลย์ อ้ายต่วง เป็นผุเถ่าซะแล้ว คิคิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ โก๋ดง
    ป้าด ? มีแต่แนวเป็นตาแซบเนาะครับ เสียดายบ่อได่ไปแอ้มแป๋นำกัน สมาชิกบ้านมหากะมีแต่คนเป็นตากินเก่งๆ(บ่อแมนกินเกี้ยงเด้อ)เอาไว้โอกาสหน้าคือสิได๋ไปฮวมกัน เข่าปุ้นเมิดไปสาวกรุงศรี