หัวข้อ: ..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ....

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ....

หลายภาคปานหนังสือ แฮร์รี่ พอตเตอร์ เน๊าะค่ะ :l-

หลังจากฟ้อนจนเมื่อย เอื้อย อ้าย กะยังบ่ฮอดเน๊าะค่ะ จนขบวนแห่ แห่แล้วเบิดสู่ขบวน

จั่งพากันมาฮอด ครอบครัว เอื้อยติ๋ว (ลาวสวิส) อ.หนุ่มน้อย อ้ายคนบ้านบ้าน พี่แจง(ธิดายาเย็น)

กะมาฮอดค่ะ

..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ....

น้องไพลิน อยากนั่งมอเตอร์ไซด์กับแม่ติ๊กเน๊าะค่ะ บอกกับน้องหลินว่า "หนูมักมอเตอร์ไซด์" ฝรั่งเว้าลาวพ่ะน่ะ ..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ....

มาฮอดบ่พูดพร่าม ทำเพลงค่ะ :l-

น้องไพลินกำลัง กินมังคุดค่ะ ทางหลัง น้องแม็กเกิ้ล ค่ะ

กินแล้วกะไปนั่งเบิ่งโทรทัศน์กับพ่อเพิ่นต่อ ..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ....

สามศรี พี่น้อง ไปฮอดเพิ่นแห่แล้วล่ะค่ะ จนเอาบั้งไฟไปเก็บไว้บ้านไผ๋บ้านมันแล้ว
    บ่ทันจ้อย ..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ....

บั้งไฟคุ้ม ลูกสาวเทวดากะกำลังสิลงจากรถค่ะ

..บันทึกการเดินทางจากหนองผือถึงบ้านเปือย..ตอนจบ.... หลังจากม่วนแบบสุด ๆ มาแล้วกะเป็นแบบนี่ล่ะค่ะ

อ.หนุ่มน้อย พี่แจง(ธิดายาเย็น) น้องหลิน (เขมราฐ) พี่ติ๋ว(ลาวสวิส) น้องไพลิน พ่อใหญ่

อ้ายคนบ้านบ้าน กุ้ง(มือพิณน้องใหม่) ติ๊กต๊อค

เดินทางออกจากบ้านเปือยประมาณ 5 โมงแลงค่ะ แล้วกะไปคุยกับพี่ติ๋ว อยู่ โรงแรม

น้องหลินกะเดินทางกลับบ้านด้วยความปลอดภัย เหลือไว้แต่ความประทับใจ ความม่วน

ของบุญบั้งไฟ และความอบอุ่นที่ได้พ้อหน้า พ้อตา กัน ขอบคุณทุกสิ่งอย่างที่เฮ็ดให้เฮา

รู้จักกัน และรักกัน ขอบคุณค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 06-05-2010 at 09:27. เหตุผล: แก้ชื่อเรื่องค่ะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอบคุณในพลังแห่งความฮัก ความสามัคคี ความเป็นน้ำหนึ่งใจเดียวกันของคุ้มไทอุบลเด้อครับ

ยินดีต้อนรับลาวสวิสกับครอบครัวสู่ประเทศไทยครับ บั้งไฟกะจุดแล้ว ฝนกะตกลงมาพอดี

น้องหลินกะพ้อเนื้อคู่แล้ว ป๊าด แฮปปี้เอ็นดิ้งน้อจ้า หุหุ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ถึงสิไปบ่ทันขบวนแห่แต่กะดีใจที่ไทอุบลไปตุ้มโฮมกันแบบครบหน้าครบตาจ้า เป็นความประทับใจที่มิอาจลืมเลยจ้า..แม่นแท้ข้าวปุ้นแซ่บหลายแม่นบ่น้องหลินจั๊กจานล่ะเห่อเฮา..อิอิ:l-

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    เป็นตาม่วนเนาะครับ หนมจีนกะเป็นตาแซบเสียดายบ่ได่ไปฮ่วมนำ คิดฮอดทุก ๆ คนเด้อครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    ต่วงเฮากินเข่าปุ้นเผื่อยุเด้อ....

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA
    อิอิ...คิดฮอดเนาะเบิ่งแล้วกะดาย พี่น้องเฮานี้ความอบอุ่นยังคงเหนียวแน่นเหมือนเดิน ไผ่ไปไผ่มากะได้ความประทับใจกลับมาตลอด

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    ผู้ใด๋โตดำๆนั่งอยู่มุมมืด โตดำยังบ่อแล้ว ยังไปหลบมุมมืดอีก แห่งดำตื่ม 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจอบบ้อน
    แวะมาอ่านเด้อครับพี่น้อง:1-c06::l-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    แค่เห็นภาพกะประทับใจแล้วครับ ขอบคุณน้องหลินที่แบ่งปันรอยยิ้มมม อิอิ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    บ่อยากบอกเลยว่า เขาบ่ได้ไป เขากะใส่เสื้อยุบ้านเด้อจ้า บั้งไฟบ้านเปือย พะน๊า อิอิ

ม่วนเนาะ คึดฮอดทุกๆ คน หลายๆ เลยค่า

คึดฮอด น้องไพลินนำ เด๋วกลับมา กทม. แล้ว มาหาป้าแนเด้อ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน