หัวข้อ: อยากเห็นรูปเฮือนซานพี่น้องบ้านมหา

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

บ้านเกิดเมืองนอนอยู่ชัยภูมิครับ ผ่านระยะเวลามายาวนานเกือบ 60 ปี
    บ้านหลังนี้บูรณะซ่อมแซมเกือบ 5 ครั้งครับ ไปยามใด๋อบอุ่นครับ
    มีอีพ่ออีแม่ มีพี่สาวพี่เขยและหลาน ๆ ให้การต้อนรับอย่างดี
    หม่องอยู่หม่องเซาสะดวกสบายหลายครับ เพราะเพิ่นดีใจที่ลูกซายหล่าไปยามครับ
    ย่านแต่นอนบ่หลับ ย่านแต่กินบ่อิ่ม อีแม่กะดาย :l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ทิดยุทธ ลูกพญาแล
    ศาลาวัดครับหลังใหญ่บ่ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ victer
    มีแต่คนบ้านหลังใหญ่ๆๆ เน้อครับ
    สร้างบ้านหลังใหญ่ๆอยุ่บ้านนอกเฮาแล้วมีคนอยู่กะดีหลายครับ
    แถวบ้านผม พากันไปสร้างไว้แล้วให้แต่ผู้เฒ่าอยู่สองเฒ่า พอเพิ่นตายไป
    บางบ้านเป็นบ้านหนู บ้านกับแก้ บ่มีคนอยู่ครับ ลูกหลานกะอยุ่กทม
    เห็นแล้วเศร้าใจ คุ้มบ้านผมนิ แถบสิเป็นบ้านฮ้างแล้ว มีผู้เฒ่าเฝ้าบ้านหลังละคนสองคน เงียบหลาย

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2

บ้านหลังน้อยของเพ็นนียุทางบุรีรัมย์ ริมทาง 24
    สมาชิกในบ้านมีเพ็นนีผุเดียวเข่นๆ เฒ่าแม่แยกเฮือนไปแล้ว เฒ่าพ่อกะแยกเฮือนไปคือกัน
    น้องอีกสองคน มีบ้านยุปทุมธานีเป็นที่เรียบร้อย สุมื่อกะเลยให้ขะเจ้าเช่าจ้า...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    บ้านตาของน้องเดียรืเด้อคับนิ ส่วนบ้านบ่าวฝนบ่มีรูป

จักแม่นรูปบ้านหือรูปดากรถดอกว้า อิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

พบปะพูดคุย เฮือนหลังน้อยๆๆ

เฮือนหลังน้อยๆๆ
    ไปอาศัยเขาอยู่ครับ อิอิ บางบัวทอง
    ไผผ่านไปผ่านมา แวะได้นะครับ
    อย่าลืม หาแนวกินไปฝากนำ อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    เฮือนเพิ่นคึมีแต่หลังใหญ่ๆงามๆแท้น้อจ้า..อยากเข้าไปขอน้ำเย็นๆกินเด้จั๊กแก้วสิได้บ่น้อจ้า..

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    บ่มีบ้านนำเขา ยุคอนโด อิอิ

ผุได๋สิสร้างเฮือนน้อย 200 ตรว ให้ขะน่อยไปอยู่บ่น้ออออ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

พบปะพูดคุย ทุกหยาดเหงื่อเพื่อพ่อและแม่

ทุกหยาดเหงื่อเพื่อพ่อและแม่
    จากถิ่นฐานบ้านเกิดมาขายแฮง
    สานฝันเพื่อท่าน
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 31-10-2010 at 02:51.
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เขาลงม่ายเป็นอ่ะค่ะ เสียใจเจงๆๆ