หัวข้อ: ไปเที่ยวเมืองฟ้าแดดสูงยางนำกันจ้า

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

ไปเที่ยวเมืองฟ้าแดดสูงยางนำกันจ้า

อีพ่อเลาไห่พาไปวัดที่กาฬสินธุ์ค่ะ บ่อเคยไปจักเทือ กางแผนที่เอาแหล่ว หลงอยู่เด้หล่ะ อิอิ

คนบ่อเคยไปเนาะ แต่ก่าสนุกดีค่ะ ได้ไปเที่ยวเห็นจังหวัดอื่นๆแหม มาค่ะมาไปวัดนำกันค่ะ

ไปแวะกินเข่าอยู่สารคามค่ะ หาร้านอาหารยากหลาย บ่อเคยไปแหม เจอร้านนี้ก่าดีเด้หล่ะ คนหลายคือสิแซ่บ

ไปเที่ยวเมืองฟ้าแดดสูงยางนำกันจ้า

บรรยากาศเพิ่นดีเติบ แนวกินเพิ่นก่าแซ่บอยู่เด้ คนก่าหลายนำ

ปลาเผาเพิ่นแซ่บ หมดไปสองโตแหม สี่คนอ่ะ แต่เมสั่งเข่าเหนียวไปสองติ๊บ เกลี้ยงเลยอ่ะ

กินอิ่มแล่วก่าไปต่อค่ะ ถึงกาฬสินธุ์หลงทางหน่อยนึง ขับเลยทางแยกแหม หาป้ายบ่อเจอ สุดท้ายก่ามาถึงค่ะ

กับอีพ่อ กะอีแม่ค่ะ อีแม่เลาเมื่อยหลาย เมารถนำ แต่ก่าอยากไปหลายเด้หล่ะเพิ่นหน่ะ

เสียดายคนถ่ายภาพไห่ก่าถ่ายบ่อเป็น เสียดายๆ

ด้านหลังสิเป็นทางเข้าไปวัดป่าค่ะ ร่มรื่นดีหลาย ในวัดก่าเย็นดี(เพราะฝนตก)อิอิ

ในศาลาค่ะ มีพระอยู่รูปเดียวเอง แต่วัดหน่าอยู่อีหลี สะอาดหลาย อีแม่เลาเมารถ ไปไสก่าเมาเลาน่ะ หลุตน

วัดหน่าไปเที่ยวค่ะ ถ้ามีโอกาสอยากสิไปอีกอยู่ดอก สิมีวาสนาบ่อน้อ ใจของตัวเองหน่ะ อยากสิไปค้างคืนผุ่นหล่ะ สิได้ไปเบิ่งหลายๆหม่อง

หลายๆจังหวัดที่ยังบ่อเคยไปสั่นดอก แต่คนไปนำเพิ่นบ่อใหวแหม ย่อนเถ่าเนาะค่ะ ก่าเห็นใจเพิ่นอยู่ดอก เสียดายแท้น้อหนอ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เมษา; 15-05-2010 at 07:50. เหตุผล: แก้คำผิด