มื้อนี้เป็นวันหยุดงานของบ่าวจัย เสาร์ที่8 ที่ผ่านมานี้เอง
นัดกับหมู่แถวๆนวลจันทร์ว่าสิไปซิดเบ็ด หาปลานิลมาเผาจักโลสองโล
ตามบ่าวจัยมาเลยครับ มื้อนี้มาสองคน มื้อได๋มาสามคนบ่ได้ปลาจักเทือ
สงสัยบ่ถืกธาตุกันหึได๋ดอก5555

ไปซิดปลานิล นำบ่าวจัยเด้อ
ก่อนอื่นต้องผสมเหยือก่อนเด้อ ปล่อยให่หมู่มันประกอบเบ็ดไปเลย
ผสมเรียบร้อย อ่อยปลาให้ปลาเข้ามากินรำที่เฮาอ่อยลงไปก่อนเนาะครับ
รำ+ขนมปัง ผสมน้ำห้วยที่เฮาไปตกถ้อนี้กะพอแล้วครับสำหรับตกปลานิล

แต่เพื่อบ่เป็นการประมาท เอากุ้งฦอยนำแนกะดีครับ
โชคดีที่บ่อหม่องนี้มีกุ้งฝอยให้ซ้อนเอาครับ บ่ต้องไปซื้อให้เสียเงินดอก

บรรยากาศรอบบ่อตกปลา แต่ว่ามื้อนี้เดียวแดดเดียวฝนตกมา
แต่ว่าปลาเริ่มสิเข้ามากินเหยือที่บ่าวจัยโยนไว้แล้วครับ
สังเกตุจากฟองอากาศจากไต้น้ำผุดขึ้นมาเป็นระยะๆแสดงว่าปลาเริ่มเข้าแล้วครับ บอกกับตัวเองว่ามื้อนี้มีลุ้นอิออิ

หลังจากลงเบ็ดไปได้สักพัก ทุ่นชิงหลิว(ป่อมเบ็ด)กะเริ่มสั่นเหมือนมีอิหยังมาสำผัดเหยือแล้วครับ
สังเกตุได้จากท่าทางของเพื่อนผมได้ครับ เตรียมพร้อมที่สิตวัดเบ็ดทันทีที่ป่อมเบ็ดจมน้ำ
และในที่สุดกะได้ตวัดสมใจอยากแล้ว ควับบบบบบบบบบบบ

และนี้คือรางวัลของนักตกปลา อย่างที่รอครับปลานิลไซล์เกือบโล
เบิ่งเบ็ดของหมู่มาด่นแล้วบาดนี้มาเบิ่งของบ่าวจัยเด้อครับ ปลาเริ่มตอดเบ็ดอีกแล้ว
บ่มีคนถ่ายรูปตอนอัดปลา ตัดมาตอนเอาปลาขึ้นเลยเนาะครับ เป็นปลานิลอีกตามเคยครับ
มื้อนี้ปลาเข้าดีคัก บางมื้อนั่งจนว่าเจ็บก้นกะบ่ได้ลุกจักเทือ มื้อนี้ปลดปลานำกะบ่ทันหมู่ว่าฮ่าๆๆๆๆ

ตอนแรกๆหมู่ผมมีตำแหน่งปลดปลาอย่างเดียว เพราะว่าปลาเข้าของผมคนเดียว
เกือบเที่ยงกะย้ายไปเข้าของหมู่ผมเลยได้เปลี่ยนตำแหน่งกันอีกเทือ และเป็นแบบนี้จนงานเข้าบ่าวจัย.....

อ้ายทิดรส มักม่วนโทรมาบอกว่ามื้อแลงเด้อพ้อกัน หม่องเก่าพะน่ะพี่น้อง
ต้องฟ้าวแล้วบาดนี้ จัดการเอาปลาไปเผากินยุบ้านหมู่แถวๆนวลจันทร์ซะก่อน แล้วค่อยไปซั่นละล่ะ

และนี้คือผลงานสำหรับมื้อนี้ครับ บ่าย3กว่าๆแล้วได้เวลากลับบ้านแล้วครับ
แค่นี้กะได้มากพอสมควรแล้ว เดียวสิบ่มีเงินเอาออกซั่นแหล่วๆๆๆ

พอแล้วครับมื้อนี้ และนี้คือผลงานของเราสองคน กับปลานิลสิบสี่โลกว่าๆป๊าดดดดดดดดดสิมีเงินเอาออกบ่ล่ะเพื่อนๆๆๆๆ
ลากันด้วยภาพนี้ล่ะกันครับ แมทหน้าพ้อกันใหม่ บ้านอ้ายต่วง ครับผมบ่าวจัยรับประกันความม่วน(แซบ)