หัวข้อ: ไปซิดปลานิล นำบ่าวจัยเด้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน ไปซิดปลานิล นำบ่าวจัยเด้อ

มื้อนี้เป็นวันหยุดงานของบ่าวจัย เสาร์ที่8 ที่ผ่านมานี้เอง
    นัดกับหมู่แถวๆนวลจันทร์ว่าสิไปซิดเบ็ด หาปลานิลมาเผาจักโลสองโล
    ตามบ่าวจัยมาเลยครับ มื้อนี้มาสองคน มื้อได๋มาสามคนบ่ได้ปลาจักเทือ
    สงสัยบ่ถืกธาตุกันหึได๋ดอก5555

ไปซิดปลานิล นำบ่าวจัยเด้อ
    ก่อนอื่นต้องผสมเหยือก่อนเด้อ ปล่อยให่หมู่มันประกอบเบ็ดไปเลย
    ผสมเรียบร้อย อ่อยปลาให้ปลาเข้ามากินรำที่เฮาอ่อยลงไปก่อนเนาะครับ
    รำ+ขนมปัง ผสมน้ำห้วยที่เฮาไปตกถ้อนี้กะพอแล้วครับสำหรับตกปลานิล

แต่เพื่อบ่เป็นการประมาท เอากุ้งฦอยนำแนกะดีครับ
    โชคดีที่บ่อหม่องนี้มีกุ้งฝอยให้ซ้อนเอาครับ บ่ต้องไปซื้อให้เสียเงินดอก

บรรยากาศรอบบ่อตกปลา แต่ว่ามื้อนี้เดียวแดดเดียวฝนตกมา
    แต่ว่าปลาเริ่มสิเข้ามากินเหยือที่บ่าวจัยโยนไว้แล้วครับ
    สังเกตุจากฟองอากาศจากไต้น้ำผุดขึ้นมาเป็นระยะๆแสดงว่าปลาเริ่มเข้าแล้วครับ บอกกับตัวเองว่ามื้อนี้มีลุ้นอิออิ

หลังจากลงเบ็ดไปได้สักพัก ทุ่นชิงหลิว(ป่อมเบ็ด)กะเริ่มสั่นเหมือนมีอิหยังมาสำผัดเหยือแล้วครับ
    สังเกตุได้จากท่าทางของเพื่อนผมได้ครับ เตรียมพร้อมที่สิตวัดเบ็ดทันทีที่ป่อมเบ็ดจมน้ำ
    และในที่สุดกะได้ตวัดสมใจอยากแล้ว ควับบบบบบบบบบบบ

และนี้คือรางวัลของนักตกปลา อย่างที่รอครับปลานิลไซล์เกือบโล
    เบิ่งเบ็ดของหมู่มาด่นแล้วบาดนี้มาเบิ่งของบ่าวจัยเด้อครับ ปลาเริ่มตอดเบ็ดอีกแล้ว
    บ่มีคนถ่ายรูปตอนอัดปลา ตัดมาตอนเอาปลาขึ้นเลยเนาะครับ เป็นปลานิลอีกตามเคยครับ
    มื้อนี้ปลาเข้าดีคัก บางมื้อนั่งจนว่าเจ็บก้นกะบ่ได้ลุกจักเทือ มื้อนี้ปลดปลานำกะบ่ทันหมู่ว่าฮ่าๆๆๆๆ

ตอนแรกๆหมู่ผมมีตำแหน่งปลดปลาอย่างเดียว เพราะว่าปลาเข้าของผมคนเดียว
    เกือบเที่ยงกะย้ายไปเข้าของหมู่ผมเลยได้เปลี่ยนตำแหน่งกันอีกเทือ และเป็นแบบนี้จนงานเข้าบ่าวจัย.....

อ้ายทิดรส มักม่วนโทรมาบอกว่ามื้อแลงเด้อพ้อกัน หม่องเก่าพะน่ะพี่น้อง
    ต้องฟ้าวแล้วบาดนี้ จัดการเอาปลาไปเผากินยุบ้านหมู่แถวๆนวลจันทร์ซะก่อน แล้วค่อยไปซั่นละล่ะ

และนี้คือผลงานสำหรับมื้อนี้ครับ บ่าย3กว่าๆแล้วได้เวลากลับบ้านแล้วครับ
    แค่นี้กะได้มากพอสมควรแล้ว เดียวสิบ่มีเงินเอาออกซั่นแหล่วๆๆๆ

พอแล้วครับมื้อนี้ และนี้คือผลงานของเราสองคน กับปลานิลสิบสี่โลกว่าๆป๊าดดดดดดดดดสิมีเงินเอาออกบ่ล่ะเพื่อนๆๆๆๆ
    ลากันด้วยภาพนี้ล่ะกันครับ แมทหน้าพ้อกันใหม่ บ้านอ้ายต่วง ครับผมบ่าวจัยรับประกันความม่วน(แซบ)
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    ฝีมือครับ แสดงว่าของเพินดีอีหลี มีแต่ปลานิลอ้อยต้อยเนาะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บู๊ยยยยย...หมานๆๆๆๆๆๆๆๆๆ เอามาต้มแน่จักโตสองโต.. ไปม่องได๋ดับแนวม่องนั่นหมอนี่ 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    คือวาสิเอาจักโตสองโต บัดนี่คือเอาหลายแท้ ที่เหลือเมามาทางพี้เด้อต้มน้ำถ่าแล้วเด้นิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    คนผุฮ้าย..โอ๊ะ..คนหล่อๆ คึใส่เบ็ดหมานแท้น้อ บ่าวจัยน้อง..ตะออนซอนเนาะปลาน่ะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    เอ๋าๆ ไปตั้งแต่ดนๆปลาได้บักหลายบ่เอามาเผาแนน้ออ้ายจัย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    อ้ายดุลเลานำมากินฮอดเฮือนเลย อ้ายต่วงกะมา อ้ายเอ๋นอนหลับตามเคย ฝนเอ้ย
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หลินปิงน้อย
    ขอจั๊ก3ตัวแน้อ้ายสิเอาไปต้มยำ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    สถานที่คือคุ้นเคยแท้น้อ อิอิ บ่าวจัยเลาหมานคักยุดอกถ้าไปหม่องนี่ สนใจทางสาย5 กะมาเด้อสิพาไปซิดปลาขาวน้อยเล่น

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวห้วยละโอง
    สถานที่คือคุ้นเคยแท้น้อ อิอิ บ่าวจัยเลาหมานคักยุดอกถ้าไปหม่องนี่ สนใจทางสาย5 กะมาเด้อสิพาไปซิดปลาขาวน้อยเล่น
    มีอิหลีติเอ๋ ปลาขาวน้อยน่ะสิไปหามาปิ้งซุอ้ายดุลกินนิ
    เห็นเลาจ่มอยากกินปิ้งปลาขาวมาด่นแล้วพะน่ะ

Tags for this Thread