มาเด้อ เบิ่งไหมไทย ใจตะวัน

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

เรื่องฮิตน่าอ่าน มาเด้อ เบิ่งไหมไทย ใจตะวัน

เอาท่อนิก่อนเนาะพี่น้อง มีอีกหลายเติบบ
    ขอบคุน บ่าวtataครับ ลูกทุ่งหมอลำ
    จวดดดดดดดดดดดด
    คนที่ชื่นชอบไหมไทย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ พ่อบักเบนซ์
    บ้านหนองทุ่ม เมืองพล ขอนแก่น ...City

ผมยาวละหน้าตาเพิ่นเปลี่ยนเน๊าะ ไหมไทยนิ บ่ค่อยคุ้นคือตอนอยู่กับเสียงอีสาน...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองเดช
    เมืองเดช ครับพี่น้อง
    ตั้งแต่เป็น ไหมไทย ใจตะวัน บ่เคยไปเบิ่งหน้าฮ้านเลยครับ
    เคยไปเบิ่งตั้งแต่เพิ่นอยู่กับเสียงอีสานพู๊น โดนแฮง
    อยากเบิ่งอยู่ครับคันแม่นเพิ่นมาแสดงทางแหลมฉบังกะบอกแน่เด้อครั
    สิไปปูสาดหน้าฮ้านก่อนหมู่เลยครับ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    อยากได้งินเสียงลำสดๆของไหมไทยแท้ครับ เสียงปัจจุบันนี้หนะครับ เผ็นลำมวนคือเก่าบ่น้อ คิดฮอดสมัยเผ็นอยู่เสียงอีสาน แลนหนีขาดจนเซาเมา 555:1-:1-:1-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    เป็นนักร้องที่ เสียงมีพลัง ฮ้องหมอลำกะม่วน ชอบเพลงไหมไทย ชอบทุกเพลงเลยครับ โดยเฉพาะเพลงเก่า ๆ ที่อยู่วงเสียงอีสาน

ตอนนี้ย้ายค่ายใหม่ แนวเพลงอาจจะเปลี่ยนไปนิด ๆ ก็ตามยุคตามสมัย
    แต่ผมชอบ ไหมไทย อุไรพร มากกว่าครับ

อยากให้กลับมาร้องเพลงคู่กะลูกแพร อีก ก็เค้าเกิดมาเพื่อสิ่งนี้

แต่คงเป็นไปไม่ได้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ นายพิณแคน
    อบต.ค้อใหญ่ อ.พนมไพร
    อยู่ในใจเสมอตั๊ว ไหมไทย นิ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    เป็นนักร้องในดวงใจอีกคนนึงจ้า อ้ายไหมไทย ใจตะวัน เขยใหม่ไทยกาสิน
    ประทับใจตั้งแต่เสียงอิสาน จนมาฮอดเพลงที่เพิ่นเฮดกะแกรมมี่ น้องมากับคำว่าช่ายย ..กับอีก หลายๆเพลงจ้า

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=d9ijL73KWrY&feature

เพลง กอดก้อนเมฆ กับเพลง ดาวมีไว้เบิ่ง ถึกใจวัยรุ่นอย่างผมหลาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวต้อม
    คนอำเภอห้วยทับทัน จังหวัดศรีสะเกษ
    มักแฮงๆอ้ายไหมไทย

ปีใหม่นี้อยู่บ้านได้เบิ่งอีกแล้วๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวพันธ์คนเดิม
    มัก คือเก่าครับ ติดตามผลงานคือเก่า