หัวข้อ: ยุค IT กับการสือสารไร้พรมแดน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บุรุษไร้ใจ

ยุค IT กับการสือสารไร้พรมแดน

เรื่องของเรื่อง กะอินเตอร์เน็ต สายไปบ่ถึง กันดารคัก สิให้ใช้ มือถือต่อกะช้าโพด บ่ประทับใจ
    บ้านไผ่ยังบ่ มี NET ADSL ไปถึงเบิ่งเอาเด้อสิบอก ความเร็วตามโฆณา
    พอดีได้มีโอกาสไปติดตั้ง NET WIFI บ้านนอก หัวหน้าเพิ่นใช้ไป ลูกจ้างเนาะขัดบ่อได้ เดี๋ยวถืกไล่ออก
    ในใจกะดีใจอยู่ ได้ไปต่างจังหวัด ไปสูดอากาศบ้านเฮา เริ่มกันเลยดีกว่าเดี๋ยวสิขี่คร้านอ่านกัน

อุปกรณ์และขั้นตอนการทำ
    UBiQUiTi NanoStation2 จำนวน 1ชุด 2 โต คือ ส่งกับ รับ UPได้ 10 KG

แบบแปลนสิเป็นแบบนี้ครับ อัน1 โต ส่ง อัน2 โตรับ

ระยะทาง ตามถนนลูกลัง 12 กิโล ระยะทางลัดท่งนา โดยประมาณ 7 กิโล กะเดาเอาครับ บ่ต้องไปยางวัดดอก

จุดส่งหม่องที่เน็ตสายมาถึงแล่ว กะทำการขอ NET ลง ไว้บ้านไผ กะได้เจรจากันเอา ชอยค่าไฟเพิ่นเดือนละ 100 กะพอ มันกินไฟบ่หลายดอก
    เอาไปห้อยระโหยง ระหยางไว้ ข่างฝาบ้านเพิ่นกะได้ บ่มีไผ่ลักดอก คือกันบ่ครับ มีโมเด็ม มีกล่องกันฟ้า มีอันดำๆสีเหลี่ยมเพิ่มขึ้นมาแค่นั้นเอง

เอ้าลงมือ ตั้งเสาส่งแล้วครับ สายสีดำ ต่อออก จากกล่องดำ POE ส่งขึ้นไปกับเสา สายสีเทาต่อไปกะโมเด็ม แล้วกะเสียบปลั๊กชะไฟติด 4 ดวงแล้วเนาะที่โมเด็ม

อ้าวพนักงานปีนหลัง คา ฟ้าววแนมันสิคำ ก่อน เอาลวดขึ้นไปให้พร้อม มัดขึงกันมันโยกเยก เวลาลมพัด

ยกเสาขึ้นสู่ทองฟ้า ลูกพี ลวดพันอยู่ปลายเสา เอ้าแห่งสิมืดอยู่ เอาไม้เขียๆเบิง บ่ได้การแล่ว เอาลงมาใหม่
    ผูกลวดไว้ให้เรียบร้อย

เป็นอันว่าเสาส่ง ถูกตั้งแบบ คตๆๆงอๆๆ เด๋วคอยแก้ไขที่หลัง

ยังบ่จบ เอาเข็มทิศ มาจับ ทิศทางเพื่อความชัว เสาส่งหันหน้าไปทิศเหนือ เสารับจะต้องให้หัน หน้า มาทิศใต้ มันคอยสิพ้อกัน
    บ่อแมนหันหน้า หันหลังให้กัน มันสิคุยกัน บ่ ฮู้เรื่อง

เสาส่งเรียบร้อย กะไปตั้งเสา รับกัน แบกบันไดขึ้นรถ ให้ไวบักหำน้อย มันสิมืดแล่ว

ยกเสา รับ ขึ้นสู่ฟ้า รวบรัดไปเลยเนาะมันมืดแล่ว การตั้งเสา คือกัน ลากสาย LAN ลงมา ต่อ POE เสียบปลั๊ก ง่ายๆๆคับ

PING เบิ่งว่ามันสิเจอกานบ่ ping 192.168.1.200 หาโตรับก่อน
    ฮ่าๆอุ่นใจแล้ว โตรับเจอแล้ว ที่นี้ กะหา โตส่ง ping 192.168.1.201 เอ็นเตอร์ ลุ่นครับ ฮ่าๆๆสำมะเร็จเห็นกันแล้ว

ลองtest speed เบิ่ง ว่าเน็ต มาทอได เน็ต 10 /1 MB 3BB อืม ประทับใจครับ

ลองทดสอบ เข่าเว็ป บ้านมหา เบิ่งก่อน คิดฮอด เพื่อน พ้อง น้อง พี่ หลายคักกกก

เสามันสิบัง เสา ทีวีจักน้อย สังเกตดีๆ ระยะทางรับส่ง สำหรับ Notebook ในทีโล่ง บ่มีสิ่งกีดขวาง 300 เมตร
    แจกจ่ายบ้านใกล้เรื่อนเคียง ใช้ อินเตอร์เน็ต ไร้สาย ได้ ส่ำบาย..หาคนชอย จ่ายค่าเน็ต กะจายให้ทั่วหมู่บ้าน

แอ้แล้เลยครับกว่าสิได้ผลงานออกมาสู่ สายตาพี่น้อง +เอาความเป็นอยู่ของพี่น้องมาปันกันชมแนเด้อครับ
    ลองเบิ่งเด้ผู้ได่ว่าอัพรูปมันง่าย..ฮ่า ฮ่า ผิดตกตรงได๋กะขอ อภัยไว้ณ.ตรงนี้ด้วย
    ขอบคุณสถานที่ถ่ายทำ
    ขอบคุณสถานที่จัดวาง บ้านมหาดอทคอม ขอบคุณครับ
    ขอบคุณพี่่น้องทุกคนที่มาให้ความคิดเห็นครับ
    พ้อกันใหม่โอกาสหน้าเด้อครับ ขอให้มีความสุขกันทุกๆคน

.
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บุรุษไร้ใจ; 25-05-2010 at 17:37.

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    :l-บรรยายเห็นภาพนำ คักเนาะไผสิเฮ็ดได้ถ้าบ่อแม่นช่างเนาะ เดี๋ยวจ้างไปติดตั้งให้แม่ยุบ้าน ตจว. เราสิได้แชตกะลูกสาวได้ ค่าจ้างแพงบ่น้อนิ
    บ้านหลังนี้เฮือนผู้ใหญ่บ้าน บ้อน้อ สงสัยลูกสาวเพิ่นอยากแชต แม่นบ่ :l-:l-:l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย kitty; 24-05-2010 at 06:50.

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    มื้อหลังสิได้ติดต่อ ทีมงานไปติดเถียงนาน้อยให้ยุเดะนิแมะ ...ยามเอางัวไปล่ามสิได้แชทไปนำ 555+
    ขอบคุณความรู้ดีๆเด้อจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    มีความพยายามคักขนาดเนาะจ้า
    แต่กะขอชมคนติดตั้งเด้อจ้า ... เพิ่นเก่งเนาะ..ขึ้นไปอยู่บนหลังตั้งแต่กลางวันจนค่ำมืดกว่าสิแล้ว...
    แล้วกะโต๊ะคอมพิวเตอร์ เพิ่นนิเท่ห์อิหลี..อยู่หลังรถไถ..อืม..นี่แหล่ะเนาะชีวิตบ้านเฮา...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ แก่นหล่อน
    เน็ตไปบ่ถึงคือกัน อยู่บ้านนอก เคยโทรถาม tot แล้ว
    ต้องมีคนใช้เน็ต ในหมู่บ้าน ที่จะขอติดตั้งๆจริงๆ 20 หลังคาเฮือน ต้องให้ผู้ใหญ่บ้านล่ารายชื่อไปให้เขาระยะทางแค5กิโลเอง เขาบ่ยอมลากสายไปให้ได้ใช้เลยบอกแต่ว่าค่าใช้จ่ายสูงมาก..จักสิอีกจักปีบุ...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ปุ้ย
    อยากรุ้จังว่าไปถ่ายรูปหรือว่าไปหยิบของส่งเด้วนี่ อิอิ อ่อๆๆๆๆๆช่างๆๆลืมไป ล่อเล่นจ้า ขอบคุณความรุ้ดีๆๆจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    ยุคไอทีอีหลีคับ.....สุดยอด

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ขอบคุณสำหรับความรู้เด้อนายช่าง IT สิได้เรียกใช้บริการอยู่ครับ
    ขอทราบ ค่าใช้จ่ายแหน่ครับสนใจสิใช้บริการสั่นดอกว๊า

แต่ว่า มือผู้ถือเข็มทิศแมะเนาะ จั่งแม่นเป็นตะดู๋ ตะหมั่น(ขยัน)แฮงครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ พลคนพิดโลก
    ใครนะคนคิดมานะดีมากครับค่าใช้จ่ายหลายปานได๋น้อบอกแนครับสิไปเฮ็ดใส่บ้านกะนะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ แก่นหล่อน
    กะอยากติดคือกันครับ ผมเบิ่งแล้วรอให้ tot เดินสายมา
    คงสิยากครับหมู่บ้านน้อยๆ มีโครงการสิขายบัตรเติมโทรศัพย์ออนไล
    ถ้าทางลัดท่งนา กะประมาณ3กิโลเมตรสิใช้งบทอได๋ครับ ใช้แค4/512mb ราคา590บาทพอครับ