หัวข้อ: สามปีที่ผ่านกับประสบการณ์ต่างแดน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    อ้ายกะเฒ่าแล้วละ กะตั้งใจอ่านจนจบ ฮู้สึกภูมิใจ ดีใจนำบ่าวโก้
    สามปีที่อ้ายอ่านเบิ่งแล้ว คุ้มค่ากับประสบการณ์ที่ได้มา พ่อแม่ พี่น้อง
    ซุคนกะคือสิดีใจคัก บุญคุณพ่อแม่ นำกุ้ม นำหุ้มตลอดการเดินทางเด้อ
    กลับมาถ้ามีโอกาศ กะผ้อกันยุ กทม. เนาะ เครื่องฮอดสุวรรณภูมิจักโมง
    เที่ยวบินหยังละบ่าวโก้ บัดเทื่อถืกมื้ออ้ายเข้าเวรสิไดผ้อกัน
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ประสบการณ์ ที่ลอกเลียนแบบกันบ่ได้ ยินดีต้อนฮับกลับบ้านเฮาเด้อ..บ่าวโก้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    ประสบการณ์ในต่างแดน ขอบคุณหลายเด้อที่นำมาเล่าให้ฟัง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เป็นกำลังแรงใจให้เสมอครับผม แต่ว่า ฮอดญี่ปุ่นแล้วบ่ล่ะครับ อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    เอ๊อ...ไคแน่
    ย้อนมาอ่านใหม่จ้า
    เป็นกำลังใจให่กับสายพันธุ์เดียวกัน
    เทิ่งอึด เทิ่งทน ปงไว่หม่องได๋กะรอดเนาะซุมเฮา
    ขอบคุณควมจน ที่เป็นวัคซีนขนานดีที่สุดของชีวิต
    +1กำลังใจจากดิ้งเด้อ ขอให่เดินทางกลับบ้านเฮาอย่างปลอดภัยจ้า
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ศรีทนได้
    เป็นกำลังใจ ไห้จ้า บ่าวโก้ ชีวิตยังไม่สิ้นก้อดิ้นต่อไปน้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวโก้ เกียรติณรงค์
    ขอบคุณทุกความห่วงใยแล้วกะกำลังใจที่มีไห่ครับผม ขอบคุณอ้ายพล พญาแลที่มาส่อยดูแลโตหนังสือไห่อ่านง่ายครับ เดินทางถึงไทยวันที่ยี่สิบแปดเวลาประมาณบ่ายสี่โมงครับ ช่วงนี้กะวันพักผ่อนครับเดินสายร่ำลาพี่น้องนำหลายๆโรงงานครับ หม่วนซุหม่องที่มีแรงงานไทยเฮาอิอิ กะยังต้องไปต่อสู้ในบ้านเฮาต่ออีกครับ ขอบคุณพี่ๆทุกๆคนเด้อครับที่มาส่งทางไห่เดินทางปลอดภัยฮอดบ้าน หวังว่าสิได้มีโอกาสพ้อกันน้อครับ ฝากเนื้อฝากโตไว่เป็นพี่เป็นน้อง เป็นลูกในบ้านเป็นหลานในเฮือนอีกจักคนหนึ่งนำแหน่เด้อครับ ขอบคุณครับ:l-

เข้ามาให้กำลังใจน้องโก้จ้า สู้ๆ
    LET IT BE...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    หวัดดีน้องโก้ ขอบคุณหลายๆเด้อที่เอาประสบการณ์ต่างแดนมาให้อ่าน ได้เปิดหูเปิดตาเอื้อย ทำให้รู้ว่า
    ไปทำงานเมืองนอกเมืองนามันเป็นจังได๋แน ดีมากๆเลยจ้า ไทอีสานบ้านเฮานี่มีแต่ผู้เก่งๆเน๊าะ ไปอยู่
    ต่างแดนกะสู้ๆๆๆๆได้ยอดเยี่ยมกันทุกคนเลย ขอเป็นกำลังใจให้ทุกคนจ้า

จะกลับมาบ้านเฮาแล้ว ก็ขอให้เดินทางกลับมาปลอดภัยเด้อ ขอให้เป็นลูกที่ดีของพ่อแม่ เป็นพี่เป็นน้องที่น่ารักของบ้านมหาตลอดไปจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ริมฝั่งหนองคู
    การอยู่ในญี่ปุ่นถือเป็นประสบการณ์ที่ดีครับสุดยอดครับ