หัวข้อ: ส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวจีดส์

ส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

มื้อนี่วันเสาร์กะเลยซิมาเฮ็ดส่มจืดหมูแจกพี่น้องกิน สูตรของอีแม่เพิ่นพาเฮ็ดมาแต่
    น้อยพุ่นละครับ

ขั่นเเรกก้อต้มหนังหมูให้สุกเด้อครับ แล้วก้ออย่าลืมขูดมันที่ติดอยู่ออกให้หมดเด้อครับ

ขูดมันเสร็จแล้วก้อซอยหนังหมู ซอยให้งามๆเด้อครับจังหน่ากิ๋นส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

เเล้วก้อเอาเนื้อหมูมาแร่เอามันที่ติดอยู่ออกให้หมดส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

แล้วกะสับเนื้อหมูให้ละเอีอดเด้อครับ

ขั่นตอนต่อมาก้อตำกะเทียม ใส่เกลือลงไปนำเด้อครับ บ่าวจีดส์ค่านกะเลยปั่นเอา

เสร็จแล้วก้อขยำให้เข่ากัน ใช้มือขยำเด้อครับซิได้ฮู้ว่ากระเทียมกะเกลือนะพอบ่ ขั่นเนื้อหมูที่ขยำบ่ค่อยๆแข็งขึ้นก้อให้เพิ่มกระเทียมกะเกลือไปอีก

แล้วแล่วก็เอามาห่อใส่ใบตอง แนบพริกสดไปนำเด้อครับ(ถ้ามี)ส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

ห่อให้แน่นๆเด้อครับ อย่าให้อากาศมันเข้าได้ส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

ถิ่มเอาไว้จักสองมือก้อกินได้แล้วละครับ หรือถ้าผู้ใด๋ใจฮ้อนก็บีบบักนาวใส่ ก้อกินได้ก่อนคือกัน (สำหรับผู้ใจฮ้อน)ส่มจืดหมู..บ่าวจีดส์

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    คือเฮ็ดเป้นตาแซบแท้คับ ขอบคุณหลายๆเดี่ยวไปลองเฮ็ดเบิ่งบ่เคยเฮ้จักเทื่อ

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    เอาเข้าไมโครเวฟ 3-5 นาที แซบๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ พ่อบักเบนซ์
    บ้านหนองทุ่ม เมืองพล ขอนแก่น ...City
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เพ็นนี
    เอาเข้าไมโครเวฟ 3-5 นาที แซบๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    เห็นด้วยยุเพ็น ผมกะกินดิบบ่เป็นคือกันครับ แต่ว่าเบิ่งภาพแล้วกะตะแซบของอ้ายเลายุเน๊าะ ....

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    มันต้องค้างคืนก่อนบ่แม่นติจ้าบ่าวจีดส์ ซั่นมันสิบ่ทันส้ม หรือบ่กะบ่รู้ดอก พอดีว่าบ่เคยเห็นตอนแม่เพิ่นเฮ็ด เห็นแต่ตอนมันอยู่ในจานแล้ว...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บุรุษไร้ใจ
    สิลอง เอาไปเฮ็ดกิน เบิ่งก่อน ...เป็นตาแซ่บอยู่..รับสมัครแม่บ้านด่วน..

บ่ต้องไสข้าวบ่..ผงนัวกะบ่ใสบ่ครับ...ปล่อยสูตรออกมาเมิดบ่ครับนี้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจอบบ้อน
    กินน้ำดองยาสมุนไพรคือสิเข้ากันเน๊าะครับ.....แม่นบ่บ่าวเอ็มแห่งบ้านนาปอ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    วิธีการ ขั่นตอนการเฮ็ดบ่เป็นตายากปานได๋เนาะคับ เป็นตาแซบพร้อม กินกับข้าวเหนียวคือสิเข้ากันดี สุดยอดคับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่่าวสุดเขต
    สูตรนี้บ่ใส่ข้าวเหนียวจั้กหน่อยบ้ครับ มันส้มให้ยุติ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บ๊ะ.....เฮ็ดกับแกล้มเบิ่งเด้เนาะ เว่ามาละส่มปาก อิอิ