หัวข้อ: ...ผัดเผ็ดหนูพุก...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู

...ผัดเผ็ดหนูพุก...

...ผัดเผ็ดหนูพุก...

ตอนต้นเดือนเมือบ้านพร้อมอ้ายผู้อยู่ทางสกลนำพี่นาง อ้ายเพิ่นกะสรรหาแต่เมนูพิสดารมาสู้หลานชายสุดที่รักทั้งสองกิน พี่อ้ายกับอ้ายและหลานทั้งสองมีความสุขหลายขนาดจ้าที่ได้กินอาหารป่า อย่างเช่นผัดเผ็ดเต่า ผัดเผ็ดหนูพุก แล้วกะลาบแย้

ใบไม้บ่ได้กินนำเพิ่นดอกจ้า แต่ว่าไปไปซอยอ้ายเลาผัดเผ็ดหนุพุกอยู่ สูตรนี่เป็นสูตรเด็ดของอ้ายเลยจ้า ลองไปเฮ็ดเบิ่งเด้อจ้า หลานทั้งสองและพี่อ้ายบอกว่าแซบอีหลีว่าซั่นจ้า

อันดับแรก อ้ายเพิ่นก็ตำเครื่องแกงก่อนจ้า แล้วกะใช้หลานไปเก็บใบกะเพราในสวนครัวอีแม่มาหลายๆ

เครื่องแกง

1. พริกขี้หนูแห้ง มักเผ็ดกะใส่หลายค่ะ
    2. กระเทียม
    3. หัวหอม
    4. ตะไคร้
    5. ข่า
    6. ใบมะกรูด
    7. เกลือ

วิธีการ

1. ล้างหนูพุกให้สะอาด เอาส่วนที่บ่ต้องการออก สับให้ละเอียด
    2. ตำเครื่องแกงให้ละเอียด
    3. เด็ดใบกะเพราล้างให้สะอาด
    4. ตั้งไฟพออ่อนๆ ใส่น้ำมันไปเล็กน้อย
    5. พอน้ำมันเดือด ใส่หนูสับลงไป ผัดหนูให้แห้ง หอม เหลือง ผัดด้วยไฟอ่อน
    6. หนูสุกแห้งแล้ว เติมน้ำมันลงไปอีกนิดหน่อย เขี่ยหนูไว้ข้างกะทะ แล้วใส่พริกแกงลงไป ผัดให้หอม
    7. ผัดหนูและพริกแกงเข้าด้วยกัน คนอย่างให้ไหม้ พอเข้ากันก็เติมน้ำลงไปนิดหน่อยสำหรับคนที่มักกินกับข้าวจ้าว ถ้าไผมักกินแห้งก็บ่ต้องใส่
    8. เติมน้ำปลา ผงชูรสลงไปนำถ้ามัก สูตรอ้ายเลาบ่ใส่น้ำตาลวะซั่นจ้า
    9. ใส่ใบกะเพราลงไป คนให้เข้ากันทั้งกะทะ เป็นอันเสร็จพิธี เชิญแซบจ้า

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ใบไม้สีชมพู; 05-06-2010 at 10:19.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ลุมพุก
    ฝันหั้ยกัย ปัยหั้ยถึง
    หน้าตาเป็นตากินแท้ครับ คั่นแม้นอยู่ใกล้คือสิหอมฮ่วย ๆ น้อครับน้อ
    เว้ามาโลดหิวข้าวแหม่ (ชื่อผมลุมพุกไคยุบ่แม้นหนูพุก บ่ซั่นล่ะถึกพัดไปนำกัน อิๆๆ)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ลุมพุก; 29-05-2010 at 14:31.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    หอมจ้าหอม ขนาดบ่กินนำเพิ่นยังรู้สึกว่าเป็นตาแซบเลยจ้า หนูสองโตผัดได้สองจานจ้า ปานนั้นยังบ่พอกินกันอยู่จ้า มาเด้อมากินนำเพิ่น

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    บ่เคยกินจ้า แต่เบิ่งแล้วเป็นตาหอมคือว่าเนาะจ้า

ศึกษาหาความรู้
    นี่ก็อีกสูตรคั่วแห้งหนูพุก ของทางเชียงราย ทุกอย่างคล้ายคลึงกันต่างกันที่ต้องเติมของเหล่านี้ทั้งหมดอย่างแรก ใบโกศลมี5ชนิด ใบ เล็บครุ๊ฑ ใบ กระเพราดำ ใบ จันทร์ ใบชีฝรั่ง ผงกะหรี่ เครื่องเทศ เมื่อทานแล้วจะรู้สึกร้อนไปทั้งตัว เพราะหนักไปทางเหล้าเถื่อนแบบ 60 ดีกรีอย่างต่ำ รับรองว่า ลำแต้ๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    อึ๋ยยยยยยยยยยยยย น้องกานต์ เปิบพิศดารตั๋วะหนิ

ถ้าบ่บอกว่าเป็นหนูพุก พี่คงแซ่บไปแล้ว 5555

แบบนี้ต้องไปเรียก เน มาซะแล้ว แต่ของทางนั้นเค้าต้อง หนูพุกหมกหยวก สูตรเชียงรายเนาะอิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ผู้ก่อการรัก; 30-05-2010 at 00:34. เหตุผล: แก้คำผิด
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    แซบๆ เมนูนี้ถืกใจคัก แต่ว่าให้ออกไปกินอยู่บ้านนอกเด้อ ชวนกินในเมืองบ่กล้า อิอิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    เป็นตาแซบคักแท้ๆๆ ขอชิมแหน่ครับ

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    หนูแถวบ้านเฮาสิกินยุครับ หนูในเมือง บ่อว่าสิสุพรรณ สิงบุรี กะบ่อกล้ากินครับ ย่านมันโตใหญาโพด

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหาร
    ข้าวเหนียวฮ้อน ๆเนอะ ปั้นแน่น ๆ คุ้ย ปาดเนี่ยโอ้ยน้ำลายไหลลลลลลลลลลลลลลลลลล