หัวข้อ: ช่วยนกด้วยจ้า..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

เศร้าซึม ช่วยนกด้วยจ้า..

ช่วยนกด้วยจ้า...

ช่วยนกด้วยจ้า..

ช่วยนกด้วยจ้า...ช่วยนกด้วยจ้า..ถ้าเพิ่นเว้าได้เพิ่นคงสิเว้าแบบนี้หละลูกหินว่า เมื่อวันพฤหัสบดีที่ผ่านมา 26 พ.ค. 53 ก่อนวันวิสาขบูชา 1 วันลูกหินนั่งอยู่ในห้องทำงาน..กำลังว่าสิทานข้าวมื้อนี้บ่ได้ออกไปทานที่โรงอาหารนั่งอยู่ห้องพักผู้เดียว..ได้ยินเสียงปึง บ่ ดังปานใด แต่ก็พอได้ยินหันไปทางหน้าต่าง...เอ...รังนกกระจิบ บ่ หรือได๋ น๊อ ลมพัด คือดัง นึกไปนะ..บ่ สนใจ กะดังอีก...เลยเดินไปเบิ่งใกล้ๆ..

เอ้า...บ่แม่นรังนกแล้วนี่...นกบินมาห้อยติดกับหน้าต่าง นกน้อยเพิ่นกะตกใจกะสิบินหนี บินก็บ่ได้ หัวห้อยลงมา ขามีเส้นด้ายผูกไว้แน่นหนาเพิ่นคงโดนเด็กน้อยทางใดจับผูกด้วยด้ายแล้วน่าสิหลุดมานะลูกหินว่า... บังเอิญบินมาแล้วมาเจอเสี้ยนตรงขอบหน้าต่างไม้เกี่ยวด้ายไว้พอดิบพอดี นกเพิ่นกะเลยติดหัวห้อยตกลงมา...ลูกหินเอง..กะบ่กล้าจับนก ..แบบย้าน แมะ..เฮ็ดใด่น๊อสิซ่อยนกได้..กะแล่นแล้ว ไปหานักเรียนม. 6

คุณ คุณ)))))))) ช่วยครูด้วย ๆ ...นักเรียนชาย 2 คน กะตกใจฟ้าวแล่นตามมา...เธอ...ช่วยนกหน่อย เพิ่นกะเลยช่วยกันจนว่า..เอาด้ายที่พันขานกออก แล้วก็ปล่อยไป...ไชโยๆๆ 3 คน ครูกับลูกศิษย์พากันดีใจ....ชีวิตไผ๋ ไผ๋ ก็ รักน๊อ..

อย่าเบียดเบียนซึ่งกันและกันเลย

อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้ ดีเจลูกหินนอกจากจะสวยแล้วยังใจดีอย่างนี้นี่เอง อ่านแล้วประทับใจครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ น้องเซียง
    เอื้อยผมๆ..^.^.. :l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ปุ้ย
    โอ้ยยยน้อ นกกะยังโชคดีนะพี่ มาเจอคนจิตใจดีๆๆ เลยมีชีวิตรอดได่ ได่บุญหลายเด้อถึงจะช่วยชีวิตน่อยๆๆกะดาย

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    นกน้อยบินจังใดน้อ เชือกพันขาพะนะ ช่วยนกดีแล้วจ้า
    บ้านปุ้ยแม่ะ นกชอบบินเข้ามาบ่อย ตอนบินออกหาทางออกบ่ได้จักเทือ
    บินชนกระจกอยู่นั่นหล่ะ ปุ้ยก็จับไปปล่อยจ้า จิจับให้แมวเล่นก็ร้ายเกินไป
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    การช่วยเหลือคนอื่นบ่อว่าสัตว์หรือคนถือว่าเป็นบุญเป็นกุศลน้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy

c06:มีความดี ไว้บ่อเสียหายครับ ซาธุ ใจดีคือผมเลยครับ:l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองขอนแก่น
    ดีเจลูกหินใจดีเน๊าะครับ เห็นแล้วซึ้งในน้ำใจครับผม

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    พี่หินของน้องสาวใจบุญแท้จ้า

Tags for this Thread