หัวข้อ: ตุ้มปลาออด

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย ตุ้มปลาออด

ปลาออด คือปลาน้ำโขงชนิดหนึ่ง หน้าตาคล้ายๆๆบึก + สวาย ลักษณะนี้ครับปลาออด
    ตุ้มปลาออด
    อันนี้ตุ้มปลาออดครับ
    ตุ้มปลาออด
    วิธีการคือเอายอดผักกุ่มครับไส่ไว้ข้างในหลายๆๆ แล้วกะเอาไปแขวนไว้ตามน้ำทุ่นหลังก้อนหิน ในแม่น้ำโขง ยามหน้าน้ำหลากครับ จักสามมื้อกะไปยามครับ

ตุ้มปลาออด

อันนี้ผักกุ่มครับ
    ตุ้มปลาออด

เสียดาย ตอนนี้เพิ่นยังบ่ทันได้ไปไส่เลยบ่มีผลงานมาฝากเนาะครับ
    :l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    อันนี่บ่เคยเห็น เคยเห็นแต่ตุ้มกบ แล้วมันมีวิธีใช้จังไดหล่ะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ maxwell007
    อันนี่บ่เคยเห็น เคยเห็นแต่ตุ้มกบ แล้วมันมีวิธีใช้จังไดหล่ะครับ
    โอ๊ะ ฟ่าวหลาย ลืมๆๆ บอกวิธีใส่ วิธีการกะคือ เอาไม้ไผ่ครับลำใหญ่ๆๆ เสียบฝั่งไว้ แล้วกะเอาตุ้มมัด หย่อนลงน้ำ คือ แขวนโคมไฟครับ ให้ ตุ้มมิดน้ำครับ
    :1-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    แม่นปลาเผาะบ่ครับ ทางนครพนมเอิ้นปลาเผาะ อันเดียวกันอยู่บ่น้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ขอบคุณที่แนะนำให้ฮู้จักครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    ทางบ้านโคกบ่เคยพ้อจ้าตุ้มปลาออดพ่ะนะ
    แต่พอเห็นแล้ว กะอยากกินส่มผักกุ่มเนาะ
    ฮ่วยผักกุ่มหือผักก่ามหึ ที่คั้นส่มกินได้นั่นแม่ะ

แต่สงสัยวาเป็นหยังต้องเป็นยอดผักกุ่ม
    ยอดผักอันอื่นบ่ได้ติ่จ้า หรือจั่งได๋
    มีหยังพิเศษบ่
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    แต่ปลากะบ่รู้จัก เรื่องผักอย่ามาถามผมเลย 555 กินเป็งอย่างเดียวทางนี่หนะ 555

พบปะพูดคุย

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เเมงสะดิ้ง
    ทางบ้านโคกบ่เคยพ้อจ้าตุ้มปลาออดพ่ะนะ
    แต่พอเห็นแล้ว กะอยากกินส่มผักกุ่มเนาะ
    ฮ่วยผักกุ่มหือผักก่ามหึ ที่คั้นส่มกินได้นั่นแม่ะ

แต่สงสัยวาเป็นหยังต้องเป็นยอดผักกุ่ม
    ยอดผักอันอื่นบ่ได้ติ่จ้า หรือจั่งได๋
    มีหยังพิเศษบ่
    อันเดียวกันครับผม ผักกุ่ม ผักก่าม ส่วนเป็นหยังต้องผักกุ่ม เป็นความบังเอิญของผุเฒ่าผุแก่ สมัยแต่กี้ครัที่ไปเห็นว่าแต่ก่อนแต่กี้ ปลาหลาย ไปเบิ่งนำใต้ต้นผักกุ่มละเห็นซุมปลามาตอดกินใบผักกุ่มที่ร่วงลงน้ำ เลยลองเอามาใส่ในตุ้มปลาออดเบิ่งกะแม่นอิหลีครับ ปลาเข้าหลายจนได้หาบกลับบ้าน ตั้งแต่นั้นมากะเลยพากันเอายอดผักกุ่มใส่ครับ แต่สุมื้อนี้ปลากะสิบ่หลายปานนั้นดอกครับ เพราะคนหาหลายกว่าปลา 55555 เว้ายาวเลย ย่านบ่เห็นภาพครับ อิอิ :l-:,1-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    โอว...ตี่สั่นหน่ะ
    ยาวๆ ล่ะดีแล้ว
    อย่าวาสั่นเถาะ มันเหี่ยน
    ขอบคุณสำหรับคำตอบจ้า
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

เพิ่งเคยเห็นครับ
    ขอบคุณครับ
    เสียดายความดีที่มีให้
    เสียดายหัวใจและเวลา
    เสียดายที่ที่โดนหลอกตลอดมา
    เสียดายคุณค่าความจริงใจ