หัวข้อ: ข้าวต้มผัดข้าวต้มแป้ง...จากชัยภูมิจ้า

พบปะพูดคุย ข้าวต้มผัดข้าวต้มแป้ง...จากชัยภูมิจ้า

ข้าวต้มผัดข้าวต้มแป้ง...จากชัยภูมิจ้า

เมื่อวันที่ 6 มิถุนายน 2553 เฮ็ดบุญครบ 100 มื้อที่อีพ่อจ้า ก่อนงานเพิ่นกะพากันห่อข้าวต้ม เด็กน้อยกะเลยเอามาฝากพี่น้องจ้า โดยเฉพาะข้าวต้มแป้ง เด็กน้อยมักแฮง แต่ว่า บ่ได้ถ่ายรูปมาให้เบิ่งตอนเพิ่นเฮ็ดนั่นนะ เสียดายจังค่ะ ยากเวียกหลาย แล่นไปแล่นมา บ่ได้เซาเลย ตั้งแต่วันที่ 3 - 6 มิถุนายน 2553 อิอิอิ

ข้าวต้มผัด

เครื่องปรุง ข้าวเหนียว น้ำตาล ถั่วเขียวนึ่ง(เนื่องจากกล้วยอึดหลายหาบ่มีเลยจ้า) กะทิ คือสิแม่นส่ำนี้ล่ะน้อ บ่ได้เบิ่งแมะ

วิธีทำ ไส้ข้าวต้มนึ่งแล้วกะเอาไปกวนกับน้ำตาล ข้าวเหนียวก็ผัดกับกะทิจ้า เดาเอาจ้า อิอิอิ ฮ่า ๆๆๆ

ใส้ถั่วเขียวนึ่งแล้วกวนใส่น้ำตาลจ้า

ข้าวต้มผัดข้าวต้มแป้ง...จากชัยภูมิจ้า

ข้าวเจ้าผัดใส่กะทิ

ผู้เฒ่าพากันห่อจ้า

ห่อด้วยใบตองค่ะ

สุกแล้วกินได้ค่ะ อร่อย แซบคักค่ะ

ข้าวต้มแป้ง

เครื่องปรุง แป้งขาวเหนียว กล้วย มะพร้าว น้ำตาลนิดหน่อย น้ำเปล่า

วิธีทำ เอาทุกอย่างมาผสมกันส่ำนี้ล่ะ แล้วกะห่อด้วยใบตองค่ะ อิอิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    อิอิ ยังเหลือ บ่ อยากกินเด้อ ส่งมาทางสุรินทร์แน๊น๊า
    555555555+ ม่วนหลายน๊อเสี่ยว
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    จ่าเหลือง ได้ชิมรสชาดแล้ว รสชาดแปลกดีหวานนิดๆ ออกมันๆ กลิ่นแป้งหอม เว้ามาอยากอีกแล้วเด้อเอื่อย มื้อได่ไปยามคุ้มสามเสนเฮ็ดไห้กินแน่เด้อคับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    บ่าวจัยรับรองว่า แซบอิหลีครับ ซัดไปหลายมัดยุ
    สิจำเอาสูตรเพิ่นไปลองเฮ็ดเบิ่งยุดอกครับ ขอแนเด้อเอื้อย
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ได้ลองมาแล้วแซบอีหลีครับ.....มื่อห่อข้าวต้มผุ่เฒ่าเพิ่นกะมาซ่อยกันหลายคน คิดเห็นบรรยากาศแบบเก่าๆบ้านเฮาคัก

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    แซบอีหลีครับข้าวต้มแบบนี่บ่เคยกินทางบ้านผมซิใส่กล้วยข้างในอยากกินหลาย ๆ อยู่ครับแต่ว่าคาแต่กินเหล้า ฮ่้า ๆ ๆ
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ยอมรับครับว่าแช่บหลาย คอนเฟริม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    เป็นตะแซ่บแท้จ้า..ทางบ้านสิมีแต่ใส่กล้วยวิธีการเฮ็ดกะคือกันนี้ล่ะจ้า..

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    แม็กกี้ บ่ค่อยมักหวาน แต่กะลองชิมไปชิ้นหนึ่ง ข้าวเหนียวนุ่มดีค่ะ แกะไส้ออก อิอิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    โอัยส่งมาทางนี้บ้างจ้า น่ากินจังคล้ายขนมต้มไหมคะ ต่างกันที่แป้งเป็นข้าว

Tags for this Thread