หัวข้อ: ดีดเล่น ๆ ให้เป็นลาย "สาวคอยอ้าย"

Jcomp
    Guest

ดีดเล่น ๆ ให้เป็นลาย "สาวคอยอ้าย"

ระบบไม่สนับสนุนปลั๊กอินนี้แล้ว..

http://www.youtube.com/v/vkIqclv7RsU&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="660" height="525">

มีอีกเพียบ ลายไทยวาไรตี้
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย Jcomp; 11-06-2010 at 09:35.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี
    ดีดได้ชัดเจนดีครับ สุดยอด คือถ่ายทอดอารมณ์ดนตรีออกมาจากใจนำ และก่าประสานใจกับเครื่องดนตรี

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ฟังเพลินๆดีค่ะ ฟังแล้วกะเฮ็ดไห้เห็นภาพขบวนฟ้อนแบบอีสานบ้านเฮา
    เว้ามากะอดคิดฮอดบ้านบ่ได้ อิอิอิ
    แต่ว่าคือได้ยินเสียงดนตรีอย่างอื่นนำค่ะ แม่นดีดพิณคู่กับการเปิดซีดีบรรเลงบ่ค่ะ

เพลงนี้เอิ้น"สาวคอยอ้าย"ติจ้า
    เพลงคล้ายๆลายโปงลาง5 ที่ขะน้อยฟังบ่อยๆยามเครียดๆค่ะ
    มักลายเพลงนี้หลาย เพราะมีหลายๆจังหวะ ทั้งช้า ทั้งเร็วในเพลงเดียวกัน ฟังแล้วบ่เบื่อเลยค่ะ
    LET IT BE...

Jcomp
    Guest
    เพลงที่ได้ยินในฮั่นที่ผมดีด เป็นของวงมรดกอีสาน ขอนแก่นเผิ่นครับ