หัวข้อ: ปิ้งปลาขาว ตกปลาแพรกษา บ่อฟ้าใส

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ปิ้งปลาขาว ตกปลาแพรกษา บ่อฟ้าใส

มื้อนี้ปล่อยของทีเดียวสองกระทู้เลยเนาะครับ มื้อดีวันดี สืบเนืองจากวันเสาร์ที่ 03/07/53
    นัดกับอ้ายดุลไว้ว่าสิไปตกปลาแถวๆสมุทรปราการกัน โทรหาอ้ายต่วงกะว่าลุกไข้ไปบ่ได้
    อ้ายเอ๋กะว่าอย่ามาเอิ้นวันเสาร์บ่ว่าง เข้าเวรพะน่ะฮ่าๆๆๆๆๆๆเฮ้ดจั่งได๋ละเฮาไปมันสองคนกะได้ซั่นดอกผมว่า
    แต่สิมีสมาชิกมาอีกยุ แต่บ่รู้่ว่าจักคน

ปิ้งปลาขาว ตกปลาแพรกษา บ่อฟ้าใส
    ออกเดินทางตอนเที่ยงกว่าๆมื้อคืนเบิ่งบอลเดิกบ่ได้นอนเลยตื่นสายไปนิดอ้ายดุลมาจ่มให้ฟัง
    พอออกเดินทางมาหน่อยนึงบ่าวห้วยละโองโทรมา สิมานำพะน่ะเวรของกรรมรถขึ้นทางด่วนมาแล้ว
    เลยให้อ้ายทิดรสไปรับเอายุแถวๆซ.สวนอ้อย เอาสาวๆมานำแนเด้อบ่าว

ทำเลน่านั่งยุครับ มาฮอดบ่อตอนบ่ายกว่าๆฟ้าวลงเบ็ดซั่นดอกผมว่า อ้ายดุลเากะฟ้าวคัก ปูสาดนอนฮ่าๆๆๆๆตะแม่นขาดกันบ่ได้เนาะไปใสนอนนั่น
    แนวอยากแนวกินเพียบ มากับอ้ายดุลบ่ต้องย้านหิวเด้อพี่น้อง
    มาแล้วครับโตแรก อ้ายดุลเลาอยากเป็นพระเอก เลยจัดให้เลาถ่ายกับปลาขาวน้อยโตแรกแฮกหมาน
    โตที่สองตามมาอีก ตอนนี้ปลากินดีคักพี่น้อง
    และตามมาเรื่อยๆปลาขาวน้อย อ้ายดุลเลาว่าเอามาก้อยเด้อจัยพะน่ะผุนึ่งบ่กินดิบเนาะก้อยเนื้อไคแนฮ่าๆๆๆๆ
    ตกไปได้สักพักบ่าวเอ๋(ห้วยละโอง)อ้ายทิดรส อิ่ม อัมพร สาวแพม กะมาฮอด
    มาฮอดกะเว้าบ่เซาจักเทื่อตะแม่นผีเจะปากมาเว้าคักเนาะเอ๋ฮ่าๆๆๆๆ

มาฮอดกะเป็นพระเอกโลด ยืมปลาเฮาไปถ่ายรูปเสยเลยเพิ่น จัดไปบ่ขัดใจหมู่ยุแล้วผม
    สาวแพมกะยืมอีกคน ท่าเพิ่นตะแม่นคักมีตะคนงามๆเนาะลุกสาวบ้านนี้แหมะ (คนฮักบ้านดอทคอม)

Bump: แม่อิ่มโชว์หอย...........ขาวจั๊วเลย
    ฉันนั่งตกปลา อยู่ริมตลิ่ง แปลกใจจริงปลาไม่กินเหยือ มีบางช่วงที่ปลามันหายหน้าไป
    บางช่วงของความสุข ยามว่างจากตกปลากะมานั่งจุ้มหัวกัน
    บางมุมของบ่อปลา บ่อนี้เป็นบ่อธรรมชาติเด้อครับพี่น้อง ตกได้เอาไปเลยบ่ต้องซื้อออก
    บางคนกะปิ้งกิน เผากิน ก้อยกินคือจั่งกลุ่มข้างๆบ่าวจัยนี้กะก้อยปลาขาว
    จักแซบ บ่แซบเห็นอ้ายทิดรสไปซิมนำขะเจ้ายุ

กินอย่างเดียวรินน้ำให้คนตกปลาแน มันคอแห้งแล้วฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆอ้ายทิดรส มักเมี่ยน
    บางส่วนของปลาบ่อ ฟ้าใส ปลานิลโตนี้ใหญ่กว่าหมู่เด้อฮ่าๆๆๆๆๆๆสำหรับมื้อนี้
    สองสาวเป็นกำลังใจให้อ้ายทิดเลากำลังดังไฟ เพราะว่าอ้ายดุลเลาอยากกินปิ้งปลา
    จุดไฟดิดบ่น้ออ้ายทิด จุดบ่ติดเพิ่นว่าย้านเมียเด้ครับอ้าย5555++++++
    ไฟกะบ่ทันติด เอาปลาขึ้นมาแล้วพะน่ะอ้ายทิดเลาจ่มให้แม่อิ่ม บ่ย้านถืกผลักบ่อ้ายทิดคือเว้าแนวนั่น555++++
    สาวแพมโพสต์ภาพแบ๊วๆ บ่สนอ้ายทิดเลยเลาดังไฟบ่ติดน่ะฮ่าๆๆๆๆๆๆ
    ติดแล้วคือสิได้กินยุดอกเนาะปิ้งปลาขาว ตอนแรกละย้านได้กินปลาดิบยุ

Bump: อย่าก้มคักหลายเด้ออ้ายทิด หน้ามืดหัวสุบใส่กองไฟเด้ฮ่าๆๆๆๆๆ
    สุกแล้ว...........ดีใจนำเด้อสุกซะที อ้ายดุลเลานั่งอยากยุพุ้น
    สุกแล้วกะเอามาเด้อ สังกะลีน้อย มหาถ่ากินยุเด้อ
    ไปเบิ่งอีกแหมะทิด มันสิไหม้ก่อนเด้ยุในเตาน่ะทำหน้าที่ดีคักอ้ายทิด มื้อหน้าสิพาไปอีกเด้อ
    กินเลยพี่น้อง ยังมีอีกหลายในไฟพุ้น แต่ว่าคนตกได้กินโตเดียวหันกลับมาเหลือแต่ขี้ปลาฮ่าๆๆๆๆๆ
    แซบคักบ่ หมู่เจ้ากินบ่เหลือก้างเลย เหลือไว้ถ่าให้มันติดคอแนเด้อแม่อิ่ม สาวแพมอิอิอิ

ลากันด้วยภาพนี้เลยละกันครับ มีโอกาศอีกสิเอามาปันพี่น้องเบิ่งอีกครับ
    ขอบคุณอ้ายบ่าวคนเดิม ขอบคุณบ้านมหาที่แบ่งพื้นที่ให้บ่าวจัยตั้งกระทู้ครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    ได้ปลาแรกหมานๆ เนาะจ้า คือน้อย แท้ ฮ่าๆๆ
    เห็นด้วยอย่างมากๆค่ะ อันๆ
    ตะคนงามๆเนาะลุกสาวบ้านนี้แหมะ (คนฮักบ้านดอทคอม)5555 :l-
    พ่อทิดรส คือดังไฟบ่ติดน้อจ้า สงสัยเลาคนบ่มีไฟ ฮ่าๆๆๆ

สงสัยย้อนว่า มีแต่ คนงามๆ ไปนำปลาเลยบ่กินเหยื่อย อิอิ แม่อิ่ม กะพี่แพม อิอิคนงาม จุฟฟ

ขอบคุณสำหรับกระทู้ดีๆ จ้าพี่จัย อ่านไปนำหัวเราะไปนำจ้า คนพากษ์กะดาย อิอิ.....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    มื้อหลังมาชวนแหน่เป็นตาแซบปลาธรรมชาติสด ๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    มาตกอยู่ ศูนย์ราชการแหน่ อ้าย เห็นคนตกหลาย บ่รู้ว่า ปลาโตใหญ่บ่ เดี๋ยวว่าง ๆ สิแวะเบิ่งให้

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    กินบ่แซบดอกอ้ายต่วงบ่ได่ไปนำ ปลาขาวกะมีแต่โตน้อย ๆ หึยยยย
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    เถื่อหน้านั้นให้เตรียมความพร้อมดีกว่านี้เด้อ อาเตาไปนำ เอาไปเบิดทุกอย่าง ให้ดีแวะชื้อปลาตลาดไปนำ อิอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    หมานๆคักยังว่า เว่าบ่เซายุไสบ่าวจัยมาหาว่าให้กันน้อหึย เถื่อหน้าละเอาครกกับสากไปนำเด้อ บักหุ่งพร้อม ต้องบ่ต้องไปฮอดตลาดอ้ายจ้าเหลือง มักบ่ปลาเข็ง อิอิ มีขายนำเด้อ เน้นๆ ปลาเข็ง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวห้วยละโอง; 05-07-2010 at 13:45. เหตุผล: เพิ่มเติม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    แต่ก่อนไปตกดู๋อยู่ครับพอเปิดร้านแล่วถิ่มเลยคันเบ็ด ผมกะอยู่สมุทรปราการครับ ไปตกปลาแต่ละเทีย ค่าเบียแพงก่อเหยื่อปลา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร
    อ๋อยยยยย
    โชว์หอยขาวจั๊วะ พะนะ
    เทือหน้าสีแบกนางไหขึ้นรถไปนำ ดอกจ้า
    เจ้าแม่ แฮงเมาแองตำหุงแซบ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    หนุ่มไกลบ้าน ยุใสละอ้ายศูนย์ราชการน่ะ แจ้งวัฒนะบ้อ ผมฮู้ยุหม่องเดียวนี้ละใกล้บ้านผมฮ่าๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

Tags for this Thread