หัวข้อ: ผูกแขน เอิ้นขวัญ บ่าวอู(พ่อฮ้าง)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บุรุษไร้ใจ

ผูกแขน เอิ้นขวัญ บ่าวอู(พ่อฮ้าง)

ปีกว่าๆ ทีเพิ่น จากบ้านไปขายแรงงาน กับเรือสินค้า
    เพื่อส่งสินค้าให้กับประเทศต่างๆต้องอ้างว้างอยู่กับท้องทะเล มิหนำส่ำ ถืกจับ อีก2เดือน ทั้งเรือทั้งคน 22 ชีวีต ที่ถูกจับ เมื่อกลับมาไทยเจ้าของเรือประกาศขายเรืออีกเป็นอันว่า ตกงาน บัดนี้กะได้โงต่าวคืนเมียบ้าน.. ประเพณีของคนอีสานการไปเเดนไกลเเล้วกลับคืนเฮือนเเล้วนั้น ขาดบ่ได้นั้นกะคือการฮ้องเอาขวัญ ผูกข้อไม้ข้อมือกะขอแสดงความดีใจกับ สหายอู ที่รอดปลอดภัยกับสู่อ้อมกอด พ่อแม่ญาติพี่น้อง ถึงแม้ครั้งนี้สิเป็นครั้งสุดท้าย ..ในการออกเล
    จั่งได๋บ้านเฮาข้าวกะยังมีกิน บ่มีหม่องใด๋สิสุขใจเท่าบ้านเฮา
    สู้ สู้ต่อไปเด้อ อย้าท้อเด้อ บ่าวอู

[WMV]http://big4604.pbworks.com/f/320.wmv[/WMV]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บุรุษไร้ใจ; 25-06-2010 at 09:09.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    บ่มีหม่องไดที่สิสุขใจท่อบ้านเฮาครับ มาเด้อขวัญเอ่ยยยยย

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    กลับบ้านด้วยความปลอดภัยบ่เป็นหยังกะดีแล้วล่ะค่ะ ยินดีต้อนรับกลับบ้านเด้อค่ะอ้าย

อยู่ที่ใหนไม่สุขใจเท่าบ้านเราอีหลีหั่นล่ะค่ะ

มาเด้อขวัญเอ้ย...มาอยู่กับเนื้อกับคีงเด้อ.....

ยินดีต้อนรับกลับบ้านจ้า
    ฮ้ายกวาดหนี ดีกวาดใส่ ว่ามาเด้อขวัญเอ้ย
    อยู่ไสกะบ่อบอุ่นคือบ้านเฮาน้อจ้า
    สู้ๆๆจ้าฟ้าหลังฝน สวยงามเสมอ :l-
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    มาเด้อขวัญเอ้ย ... ขวัญไปลงเรือ ขึ้นเหนือ ลงใต้กะให้มาอยู่นำคิงเจ้าคือเก่าเด้อจ้า ..เพี๊ยง..ๆๆ

ปล..เห็นภาพ ผู้เฒ่า- ผู้แก่ เพิ่นผูกแขนให้แล้วกะมีความสุขนำเนาะจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เดชอุดมคนบัวงาม
    ขอต้อนรับกลับบ้านเด้อครับ....อ่านกระทู้กับได้ฟังเพลงม่วนๆแล้วคิดฮอดบ้านครับ
    สักมื้อคงจะได้กลับคือกันครับ..แต่มื้อนี้ยังบ่เป็นของผม....กะสิอดเอาสาก่อน..
    ....สุขใดจะเท่า..สุขใจที่บ้านเรา...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    ถ้าไผบ่เจอกับเจ้าของกะคือสิบ่รู้ดอกเนาะจ้า ในความรู้สึกสาวมุกถ้าเจอเหตุการณ์แนวนั่น กะเว่าได้คำเดียวว่า คือตายแล่วเกิดใหม่นิแหล่ะ แม่นบ่จ้า ไผสิคิดว่าสิได้กลับมาหาคนที่เฮาฮักอีก อ้ายโชคดีแล่วจ้า...และขอแสดงความดีใจนำเด้อจ้าที่ได้กลับบ้านหาญาติพี่น้องในที่สุด

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    มาเด้อขวัญเอ้ย.. มาผูกแขนให้เด้อนิ บ่าวอู เตรียมฝ้ายผูกแขนมานำแมะ เห็นบรรยากาศแล้วดีใจนำเด้อ

ยามได๋สิได้เอิ้นขวัญอีกรอบหนึ่งแมะ กินลาบงัวพร้อมเด้อ..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    มาเด้อขวัญเอ้ยยยยยยย ป้าดีใจนำเดอจ้าที่เอาชีวิตรอดหลบมาได้ ยกนิ้วโป้แถมนิ้วก้อยเลยจ้า ป้าอ่านข่าวตั้งแต่เกิดเรื่องแล้วกะอี้โต๋นหลายๆๆๆ แต่จักสิซ่อยแนวได๋นอกจากภาวนาให้ปลอดภัย มาเห็นกระทู้ว่ารอดตายกลับบ้าน มานับหนึ่งใหม่นอจ้ามีความรู้อยู่กับตัวกลัวอะไร ชีวิตไม่ปลดปลงคงได้ดี นอจ้า พยายามหางานใหม่เดอจ้าาาาาาาา

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ พ่อฮ้าง
    ขอคุณพี่น้องสุๆคนที่เข่ามาให้กำลังใจ
    ตอนถืกจับลำบากมาก บอกได้เลย ดีเจ้าของเรือมีทนายมือดีจังได้รอดกลับมา
    เมิดหลายล้านอยู่ครับเจ้าของเรือ อบอุ่นหลายครับมีทั้งน้ำตาและความดีใจที่กลับมาเฮือน
    พักผ่อนสักพักก่อน คงต้องหางานใหม่ครับ ยังมีลมหายใจอยู่ ก็ต้องดิ้นต่อไปครับ