มื้อนี้ปล่อยของอีกกระทู้ อันนี้ยุปั้มอ้ายดุล ขอชมเชยฝีมือป้าเลาเฮ็ดแนวกินแซบคัก
ผมไปชิมมาหลายรอบแล้ว มื้อนี้ว่าสิไปกินส้มกระดูกอ่อนหมูยุ ยากนำปล่อยของเลยบ่ได้ไป
ก้อยยุปั้ม(บ่)ฮ้าง
ซอยให้มันละเอียดแนจักหน่อย ย้านมันติดแข่วผุเฒ่าแนเด้อแม่ป้าฮ่าๆๆๆๆๆ
พอได้ตามใจปารถนาแล้วใส่ชามเตรียมปรุง
ข้าวคั่วใส่ลงไป อยากให้มันหอมกลิ่นข้าวคั่ว ต้องคั่วใหม่ๆเด้อครับ
หัวหอมซอยตามลงมา ใส่หลายรึใส่หน่อยกะตามใจคนมักเนาะครับ
มีอะไรใส่ก็ใส่ลงไปกินได้ก็กิน กินไม่ได้ก้เททิ้งชิ ฮ่าๆๆๆๆๆอาจารณ์ยิ่งมาเองเด้อบาดนิ
ยังบ่คักใจอ้ายดุลขอคนเอง ตักใส่จานเถาะอ้ายผมส้มแข่วแล้วครับ
มาเด้อครับผุบ่กินดิบกะกินแกงไก่กะไ้ด้ ส้มผักเสี้ยนกะมีครับ
คั่วสุกกะมีครับ แกงไก่ใส่หมากฝัก ส้มผักเสี้ยนกำลังเป็นพอดี
ใส่กับผักเป็นเครื่องเคียง ดอกแคป่า หมากเขื่อ หมากแตงน้อยแซบๆเด้อพี่น้อง

ขอบคุณสถานที่บ้านมหาดอทคอมครับผม ขอบคุณกำลังใจจากเอื้อย อ้าย น้องนุ่งซุคนครับ