หัวข้อ: ..น้ำเผิ้ง(มิ้ม)อัญมณีแห่งผืนป่า..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    มักบรรยากาศ นั่งกินเข่าฮ่วมกันหลายๆคน ...นี่คืออีสานบ้าเฮาแท่ๆเลย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกทุ่งคือสายเลือด
    บ้านฝาง อ.กระนวน จ.ขอนแก่น-เชียงใหม่
    ตาแซบเน๊าะคับ ตอนกินข้าวอ่ะ มิ้มกะตาแซบ แต่ผมเคยได่ยินเพิ่นว่ามิ้มน่าแล้งดิแซบก่อหมู่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ victer
    คึดฮอดตอนเป็นเด็กน้อยเด้
    ไปเลี้ยงควายเห็นฮังมิ้ม บ่กล้าเอาไปเอิ้นพ่อมาเอาให้
    กินแซบ หวาน หอม อร่อย

โดยเฉพาะ ผึ่งเดือนห้า นี้สุดยอด เคยกิน เฒ่าพ่อเลาหาเก่ง ผึ่งแท้ๆๆ
    พวกหาบขาย ผมไม่เคยชื้ออิอิเพราะเคยเห็นเคยกินผึ้งแท้ว่าเป็นแบบไหน
    อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร
    / น้ำเผิ่งครับน้ำเผิ่งแท้ ขวดละ 200
    // 50 บาท ได้บ่ครับ
    / โอ๊ย.บ่ได้ดอก...น้ำตาลแพง..
    //...!!

Moderators สัญลักษณ์ของ ต่าย
    บล็อก
    5
    น้ำผึ้ง อาหารสุขภาพ..ยาอายุวัฒนะ...
    ต่ายใช้แทนน้ำตาลใส่ ลงในกาแฟผสมโกโก้ ..1 ช้อนโต๊ะกะเพียงพอ
    ลดการกินหวานลงจ้า...น้ำผึ้งเป็นทางเลือกแทนน้ำตาลจ้า ใส่หน้อยๆกะพอ

:l-:l-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ไปเบิ่งซือ ๆ เด้อล่ะ อย่าไปท่วงมันเด้อ เพิ่นว่ามันสิมาต่อยคนที่ท่วงพะนะ

สมัยเป็นเด็กน้อย ไปท่วงอีพ่อ มันสิบ่ตอดตี๊พ่อพะนะ ตอดตาอีพ่อข่อย

เลาแล่นเอาก้อนหินคุมดึกข่อยอยู่ บอกว่าข่อยปากบอนพะนะ ฮ่า ๆ ๆ

บรรยากาศกินข้าวนำกัน เป็นตาอบอุ่นคัก ไก่งวงคือสิโตใหญ่เนาะ กินเบิ๊ดบ้าน

สิโดนบ่น้อ สิมีคนเอิ้นไปกินลาบงัวทางเขมราฐ อย่าให้ถ่าโดนหลายเด้อ เอิ๊ก ๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    แมนความอ้ายต่วงว่าครับ ผมกะเห็นตะตอนเป็นเด็กน้อยยุพุ้นล่ะครับแนวนิกะดาย บ่คิดว่ายังสิมีให้เห็นอีกแมะ เป็นตาอบอุ่นเนาะไทบ้านนิแมะจังได๋กะขอให้เป็นจังซีตลอดไปเด้อครับ..อันมิ้มนั่นกะคือสิแซบเนาะ น้ำหวานแมะคำข้าวต้วยคำใหย่ๆๆจักบาดเบิงเด้น้อ...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    ย่านตอด บ่ไปนำดอกถ่ากินยุ บ้านนิละ ออิ ไม่เสี่ยงแต่อร่อย 555

แหม่นควมอ้ายพลหว่า ลาบไก่งวงบ่อยากปานได๋ดอก อยากกินลาบงัวนั้นน้าหลิน
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart: