หัวข้อ: กีฬาคือยาใจ

Moderators สัญลักษณ์ของ ต่าย
    บล็อก
    5

ดวงดาว The Star กีฬาคือยาใจ

กีฬา..คือยาใจ..........หลายๆคนสมัยเป็นวัยรุ่นคงชอบเล่นกีฬาควบคู่ไปกับการเรียน...ต่ายกะคือกันจ้า
    กีฬาที่โปรดปรานมาโดยตลอดคือ วอลเล่ย์บอล
    ตอนเรียน ม. ปลาย กะได้เล่นกีฬาสีพอกะเทิน เพราะเรียนหนักกีฬาเลยซาๆไป
    เป้าหมายคือการสอบเรียนต่อให้ได้ แลงมากะเลยบ่ได้ฝึกซ้อมกีฬาหลายเหมือนตอนอยู่ ม.ต้น...
    ครั้นพอจบม.หก สอบเรียนต่อพยาบาลได้..ว่าแม่นสิบ่ได้เล่นกีฬาอีก..เพราะเรียนหนักมาก
    กลายเป็นว่าได้เล่นกีฬาวอลเล่ย์เป็นโตจริงของคณะ อิอิ..ม่วนหลายกว่าเก่าอีก
    ..วิชาพละที่เพิ้นจัดให้นักศึกษาพยาบาลเรียนตอนนั้นกะคือ วอลเล่ย์..ว่ายน้ำ..และลีลาศ
    ..ช่วงนั้นมีละครกีฬาวอลเล่ย์ญี่ปุ่นฮิตๆหลายเรื่อง..พระเอกเป็นโคช พะนะเลยป่วงนำเพิ้น
    ..ต่ายได้แข่งกีฬาวอลเล่ย์กับคณะอื่นๆทุกปี โคชกะเปลี่ยนทุกปีคือกัน..
    ..เพิ้นไปขออาจารย์พละจากวิทยาลัยพละมาสอนให้..เวลาเรียนว่ายน้ำกะไปเรียนสระของวิทยาลัยพละพู้นนะ..
    ผู้บ่าวนักศึกษาพละพากันจอบเบิ้งแตกซวดๆยามไปเรียนเทื่อใดกะดาย..จะแม่นหน่ายคัก...กีฬาคือยาใจ
    .....พอจบมากะมาเป็นนักกีฬาวอลเล่ย์ประจำทีมโรงพยาบาลอีก..โคชว่ามันหายากแหมะผู้มักเล่นกีฬาแนวนี่..
    ผู้ที่เคยเล่นได้กะเลยต้องเล่นห้ามเซาเล่นพะนะ..
    ยิ่งตอนหลังๆเด็กรุ่นใหม่บ่มักเล่นกีฬา พากันเล่นแต่คอม กะเลยยิ่งหายากพี่น้องจ๋า
    แต่ต่ายกะมีความสุขกับการได้เล่นกีฬาแนวเฮามัก..นอกจากช่วยให้ร่างกายแข็งแรง คลายเครียดแล้ว...
    ยังเป็นการรวมหมู่พวกที่มีหัวใจเดียวกัน ฮักสามัคคีกันหลายจ้า
    ที่สำคัญ..เวลาลงสนามซ้อมเทื่อใด๋..หัวใจคึกคัก อิอิ เพราะโคชวอลเล่ย์ของต่ายเท่ห์มากๆบ่หล่อแต่เท่ห์เพราะเพิ้นเล่นกีฬาเก่ง.....
    ต่ายแอบชอบเพิ้นหลายแต่บ่เคยบอกดอก อิอิ..ถือเป็นแรงจูงใจที่ดีหล๊ายหลายจ้า. กีฬาคือยาใจ

หวังว่า..พี่น้องบ้านมหาของต่ายคงสิมีกีฬาประจำตัว..หาตนเองให้เจอว่ามักกีฬาแนวใด๋
    ยกเว้นกีฬาในร่มบ่สนับสนุนเด้อ..ย้านเป็นตะคริวแหมะ..หลูโตนโปลิศนำ
    คนเป็นนักกีฬาบ่ต้องสวยต้องหล่อว่าแต่เก่งกีฬา..กะสิเป็นเสน่ห์ติดตัวเด้อจ้า...
    แล้วสิฮู้ว่า...กีฬาๆที่ว่าเป็นยาวิเศษนั่น..มันใช่เลยจ้า
    ..:l-:l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    แม่ครัวคุ้มบูรพา
    สัญลักษณ์ของ คนงามเมืองโพนทอง
    เล่นวอลเลย์บอลคือกันจ้าตอน ม.ต้นได้รับฉายาว่ามือตบช้างถีบ เล่นมาจนจบป.ตรี สุมื้อกะเป็นโค้ชเด็กน้อย และเป็นตัวแทนครูไปแข่งนำจ้า เป็นกีฬาที่มักหลายจ้า

Moderators สัญลักษณ์ของ ต่าย
    บล็อก
    5
    ป้าดดด มือตบช้างถีบ พะนะ เป็นตาย้านแท้...
    ผู้บ่าวคือสิบ่กล้าหือน้อ ฮ่าๆๆๆ
    ต่ายบ่มีฉายาดอกจ้า..ตำแหน่งมือตบคือกัน..น่าสิฉายามือตบพิราบขาว ตี้เนาะ
    ท่านผอ. ให้เป็นเหรัญญิกเวลาไปประชุมกะย้อนเป็นมือตบนี่หละ..ขู่ซุมจกเงินยากแหมะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ต่าย; 20-07-2010 at 22:43.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    "กีฬาๆ เป็นยาวิเศษ" เห็นด้วยกับต่ายจ้า การเล่นกีฬามีประโยชน์หลายอย่าง
    มักเล่นแบดมินตันจ้า แต่น้อยๆ พ่อเลาซื้อไม้แบดให้มาตีเล่นกับซุ่มอ้ายซุ่มน้องอยู่เฮือน
    เลิกเรียนมากะมาตีแบด ม่วนๆ แล้วกะมีความสุขขนาดเลยจ้า มีหมู่มาเล่นนำกะแฮงม่วนหลาย
    แต่กะตีบ่เก่งดอกจ้า เล่นกะแพ้เขา ฮ่าลังมื่อกะแอ่วอ้ายเอา 55555 อยากชนะแหม

บางมื่อพ่อเลิกงานมาแต่เว็นกะมาเล่นนำ บางมื่อกะเล่นเตะบอลกัน เตะกะบ่เป็นดอกจ้า ได่แต่แล่นไล่บอลนำอ้าย
    แล่นบ่ทันกะดึงแขนไว้จ้า ยามอ้ายเล่นแฮงกะทำท่าเคียด
    หะหะ แล้วพ่อเลากะเข้าข้าง "ให้น้องเล่นนำหำ อย่าเล่นแฮงหลาย" อ้ายกะตาเขียวใส่ คิคิ แต่น้องได้ใจจ้า

นี่หล่ะจ้า กีฬาๆๆเป็นยาเชื่อมความสัมพันธ์ในครอบครัวได้นำ ลูกทุกคนกะเลยสนิทกับพ่อมาแต่น้อยๆ
    ว่าแม่นเสี่ยวกันเอาโลด ทุกมื่อนี่ไปไสมากะยังควงแขนพ่อย่างอยู่จ้า ขนาดว่าเฒ่าแล้วกะดาย

ตอนอยู่เมืองไทยเป็นสาวส่ำน้อย คึๆๆ มักเล่นบาสเก็ตบอลจ้า
    แอบปิ้งผู้บ่าวเล่นบาส(ก็ได้แต่แอบนั่นแหละ ฮ่าๆๆๆ)

ตอนนี้ชอบยิงธนูค่ะ(บ้านอยู่ไกล้สนามยิงธนูค่ะ)แล้วกะโบว์ลิ่ง
    (บ่มักยิงปืน เพราะบ่มักเสียงดังจ้า) แต่กะเล่นบ่เก่งดอกค่ะ
    ก็เบิ่งๆเอาในรายการทีวีมากกว่า ฮ่าๆๆ
    LET IT BE...

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    สำหรับเด็กน้อยชนบทคือน้องหลินนี่ กีฬาที่ดีที่สุดกะแล่นแข่งกันหั่นละค่ะ

อยู่โรงเรียนกะโรงเรียนชนบท มีลูกวอลเล่ย์ลูกเดียวเบิดโรงเรียน ยาดกันเล่นว่าซั่น

พอใหญ่มาหน่อยหนึ่งไปหลกกล้าได้เงินมาออกกันกับหมู่ซื้อไม้แบด จั่งได้เล่นกีฬาโก้ ๆ นำเพิ่น

เว้าแล้วกะจั่งแม่นอึดยากเน๊าะค่ะ เด็กน้อยชนบทนี่กะดาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    ทุกวันนี้ ผมเลิก กินเหล้า เลิก สูบบุหรี่ หัดมาเล่นกีฬา ก็ ถือว่าประสบความสำเร็จพอสมควรครับ ติดตัวกีฬา สาธารณสุข ได้ไปแข่งระดับภาคอีสานครับ และก็ได้ระดับ 8 ของประเทศครับ เป็นครั้งแรกในชีวิตจริงๆ ครับ...กีฬาที่ผมเล่นนะครับ ผมเป็นประตู ฟุตซอล ครับ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มห้วยสีทน
    สู้มื้อนี้กะเล่นแต่กีฬาจับกบล่ะครับ มีทั้งโตดำโตแดง จนขอบตาดำเหมิดแล้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ขายอ้อย...คอยน้อง
    เล่นเป็นแต่ ดีดลูกแก้ว(กับเด็กน้อย)^^

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    กีฬาที่มักเป็นชีวิตจิตใจกะคือ วอลเลย์บอลคือกัน เล่นมาตั้งแต่อยู่ ป.4 มักคัก
    เป็นมือเซ็ตพะนะ เพราะว่าตะของโตน่อย อาจารย์พาแข่งทั่วราชอาณาจักร
    ครั้งสุดท้ายที่จำได้กะพาทีมเข้าแข่งขันกีฬาเยาวชนที่จังหวัดอุบลเมื่อหลายปีที่แล้ว หม่วนแฮง เว่าแล้วกะอยากกลับไปเล่นอีกจักเทื่อเด๊