หัวข้อ: เปิดตัวพี่น้องคุ้มบูรพา ณ.เฮียงหาดโภชนา

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ

เปิดโตพี่น้องคุ้มบูรพา ณ.เฮียงหาดโภชนา

เปิดโตชาวบ้านมหาที่อยู่ทางภาคตะวันออก คุ้มบูรพา ณ. "เฮียงหาดโภชนา" โดยทีมงาน "อาวอ้วนโปรโมชั่น" มีภาพบรรยากาศมาแบ่งปันครับพี่น้อง

เริ่มด้วยบรรยากาศ ชายหาด (มีกำแพงหิินกั้นพร้อม กันคลื่นซัดตะฝั่งพังครับ เดี๋ยวซิบ่มีชายหาดนั่ง)

เปิดโตพี่น้องคุ้มบูรพา ณ.เฮียงหาดโภชนา

แสงสุดท้ายของดวงอาทิย์ และแสงไฟยามค่ำคืน (สงสัยตากล้องบ่ทันเถิง มือเลยสั่น)

เปิดโตด้วยสามสาว น้องติ๊กนางให แมงงอดน้ำ และสาวสุ

และกะมีป้าแดงผุหลักผุใหญ่ประจำบ้านมหา และผุใหญ่ประจำคุ้มบูรพาเฮามานำ พาป้าแดงยุฮอดตีสอง แม่นเพิ่นเมือฮอดบ้านตีสาม ยังไปหน้าฮ้านต่ออีกวะซั่นเพิ่นว่า

มาครบกันแล้วกะตำจอก (ฮ่าๆ บ่มีหยังหลายน้อ ตำจอกๆ มีฮอดจอกน้ำเปล่า จอกเป๊บซี่ ตำนำกันเบิด) แนะหมอนึ่งคาปั้นข้าวเหนียวยุ บ่ทันมู่จ้อย

การนั่งกับผุหลักผุใหญ่นั่นเฮาต้องนั่งพับเพียบเรียบร้อย ดูอาวอ้วนเป็นโตอย่าง

แล้วกะมาร่วมกันถ่ายรูปเป็นหลักฐานว่า นี่หละจุดเริ่มต้นพี่น้องคุ้มบูรพาเฮา นิ้วเก่เด่ขึ้นมานี้ แม่นมันมีเองเด้อพี่น้อง กล้องมาเก่เด่ขึ้นมาโลดดอกสองนิ้วเพิ่นนั่น

นางใหเพิ่นมาจี่หอยให้กิน และผุยุเบื้องหลังหอย(จี่ี)

อาหารการกิน ของเฮียงหาดโถชนา กะบ่ขาดตำบักหุ่ง หมึกพอลย่าง และหอยทั้งหลายจี่
    อีกอย่างที่ขาดบ่ได้ กล่องข้าวน่อย

มีนายแบบ กะนางแบบพร้อม แสดงแบบโดยนายตำรวจหนุ่มหล่อ หมวดตั้ม และแมงงอดตอดปวด และนางให

แนะคือมาตาส้มตาหวานแท้นางแบบ บ่แมนได้ที่ละติหือ ไผสิขับรถเมือบาดนี่ป้าแดง

นางให นางแบบ สาวสวยของทางคุ้มเฮา

สองคนนี่หละโตตั้งโตตี ผุเริ่มต้นงานในครั้งนี่ บ่าวธนา กับอาวอ้วนเมืองยศ

และท้ายสุด พี่น้องบ้านมหาที่ยุทางภาคตะวันออกทุกคนเด้อมาหากันแน่ และชาวบ้านมหาทางอื่นที่สิมาเยี่ยมยาม เฮ๊ยงหาดโภชนา ชาวคุ้มบูรพาเฮากะยินดีต้อนรับเด้อครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย อาวอ้วนเมืองยศ; 25-07-2010 at 18:53.

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    คักน่อพี่น้องคุ้มบูรพา 5555+ เมาแล้วกะอย่าไปมุดน้ำตะเลเด้ออาวอ้วน 555

ฝ่ายเทคนิค ควบคุมการแสดง
    Mr.ขวัญใจสื่อมวลชน
    สัญลักษณ์ของ ทิดรส มักม่วน
    อบอุ่นดีครับ โอกาสหน้าบ่ซวนมีงอลแท้ อาวอ้วนเอ้ย

ผมมักครับ มักบรรยากาศ โดยเฉพาะ มีต้นมากพร้าว กับ เสา อิอิอิอิ ฮูดเสา โชว์
    ฅนฮักบ้าน สืบสานประเพณี
    และวัฒนธรรมพื้นบ้าน
    ของคนอีสานบ้านเฮา

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    เห็นแล้วกะน่ำลายไหลเนาะอาวววว จักมื่อเด้อครับสิมายามดอก อออันนิ้กะเอาแก้มมาฝากครับ อิอิ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เบิ่งแล้วกะมีแต่ผู้จบๆหล่อๆ อาวอ้วนกะอ้วนสมซือเนาะครับ อิอิ ส่วนบ่าวธนานั้นกะยิ้มบ่หุบเลยแข่วแห้งเบิ๊ดแล้วหมู่เอ้ย เอิ๊กๆๆ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

พบปะพูดคุย ไปกะบ่ฮอด

โอยย เสียดายเด้ ถ้าขามป้อมบ่พ้อพายุกลางทางนี่ แม่นไปฮอดแล้วจ้าอาวอ้วน จักคลื่นซัดขามป้อมไปตกหาดได๋ เห็นบ่ บ่มีคนย่างหมึกให้กินเลย 555 คักเนาะชื่อคุ้มเพิ่น คุ้มบูรพาพะนะ เดี๋ยวให้ขามป้อมไปปรึกษา พี่น้องทางนี้เบิ่งก่อน สะตั้งชื่อคุ้มคือกัน 555

บรรยากาศอบอุ่นดีเนาะจ้า เบิ่งหน้าตาแต่ละคนแล้วกะเป็นตามีความสุขหลายๆ

เพิ่งสิเห็นหลานอาวอ้วนแบบซัดๆๆ สายตายายบ่ค่อยดี
    เห็นแล้วกะนึกว่ากอล์ฟ ไมค์ ฟุ้นแหละเนาะ ฮ่าๆๆๆ
    LET IT BE...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เฮียงหาดได๋น้อคับ ห่าเที่ยได้ไปแจมนำสั่นดอก เป็นตาม่วนคับผม

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    เห็นบรรยากาศกะชื่นอกชื่นใจนำเพิ่นน้อค่ะ อีกบ่จักมื่อ ใทอุบลฯกะหาเรื่องตุ้มโฮมกันอีกแล้วค่ะ อิอิ

ขอบคุณทุกสิ่งอย่างที่เฮ็ดให้เฮาพ้อกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ปั้ม อาภัพ
    เสียดายเซ่ไปทางพุ้นเด้ เป่นตามวน แตวาซือคุ้มคื่อคุ้นๆนะอาวอ้วน ป่านกองกำลังบูรพา คุ้นๆ นะอาวอ้วน