หัวข้อ: แกล้งจนได้เรื่อง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

แกล้งจนได้เรื่อง

หมู่ข่อยอยู่ที่ทำงานเพิ่นโทรหาเมียเพิ่น ข่อยกะดัดเสียงเป็นผู้หญิงบอกว่า "พี่ขา เมื่อไหร่จะเลิกโทรซักที เร็ว ๆ น้องรอไม่ไหวแล้วนะ น้องหิวแล้วนะ เร็วสิคะ" สักพักเสียงเมียเพิ่นกะดังแว๊ด ๆ ออกมาทางสาย ไผ ๆ ๆ บอกมาเดี๋ยวนี้ บอกมา ๆ หมู่ข่อยอธิบายตั้งโดน กะบ่เซือ หมู่ข่อยเริ่มหน้าเสีย ข่อยกะเริ่มใจบ่ดี

ฮ่วย ๆ ว่าสิเฮ็ดเล่น ๆ เป็นเรื่องใหญ่พี่น้อง พอตอนบ่ายเมียเพิ่นมาหาหมู่ข่อยอยู่ที่ทำงาน ข่อยกับหมู่ต้องลงไปข้างล่าง เพราะว่าเลาเว่าแฮงหลาย

เลาบ่เชื่อว่าข่อยดัดเสียงเป็นผู้หญิง ว่าข่อยสมรู้ร่วมคิดกันพะนะ ข่อยกะเฮ็ดเสียงผู้หญิงให้เลาฟัง เลาจั่งเชื่อ ป๊าดดดด

อุตส่าห์เหมาแท็กซี่มาฟังเสียงข่อย ฮ่า ๆ ๆ ๆ หลังจากนั้นข่อยเข็ดปานตอนแมว บ่หยอกหมู่ข่อยอีกจักเทือ แต่กำลังคิดสิไปหยอกคนอื่นอีกอยู่ แบบว่าว่างหลายแมะ บ่ฮู้ว่าสิเฮ็ดหยังแมะ

ก่อนหน้านั้นข่อยกะแกล้งรุ่นพี่ที่ทำงาน เลามาทำงานสาย ข่อยกะแกล้งเลา บอกว่าผู้อำนวยการอยากพ้อ (เชิญพบ) ข่อยนึกว่าเลาสิบ่เชื่อข่อย เลาเข้าไปในห้องผู้อำนวยการอีหลีแมะ

ตบเท้าเสียงดังเซี๊ยะ "หวัดดีครับ"

"อ้าว มีอะไรหรือ" ผู้อำนวยการเพิ่นถาม

"พล พระยาแล บอกว่าผู้อำนวยการอยากพบผมครับ" พะนะเลาว่า

"ผมไม่ได้อยากพบคุณ ไปเรียก พล พระยาแล มานี่ซิ" ผู้อำนวยการเลาบอก

รุ่นพี่มานำข่อย บอกว่าผู้อำนวยการอยากพ้อข่อย เอาล่ะบาดเนี่ย ข่อยซวยแล้ว

พอดีมีหมู่เพิ่นมาพอดี กะเลยรอดตาย หลังจากนั้นกะบ่แกล้งแนวนี่อีกจ้อย

แต่ตอนนี้กำลังสิหาแนวใหม่ไปแกล้งคนอยู่

นั่น ๆ หมู่ข่อยหย่างมากับแฟนพอดี

ข่อยสิถามหมู่ข่อยก่อนเด้อมันหย่างมาฮอดแล้ว

"เฮ้ย หมอ คนนี้คนเดียวกันกับคนที่มามื่อวานนี้บ่หือ

คนมื่อวานนี้คือผมสั้น ๆ ซั่นดอก บาดคนนี้คือผมยาวซั่นเด้"

ไปก่อนเด้อบาดเนี่ย เคลียร์กันเองโลดเจ้าอ่ะ ฮ่า ๆ ๆ ๆ

แกล้งจนได้เรื่องแกล้งจนได้เรื่อง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 06-08-2010 at 17:42.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกสาวพ่อแล
    บล็อก
    20
    โอ้ยย่านแท้น้อบัดนี่ว่าสิไปย่ามเปลี่ยนใจแล้วหละย่านอำแหมะ
    แห่งมีเรื่องให้อำหลายๆๆๆๆบ่ได้กลับเดนมาร์กแท้ๆๆๆเหอะะะะะ

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    อยู่ใกล้ได้บ่น้อบาดนิ...อ้ายพล....อิอิ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..เฮ็ดไปทั่วเนาะ..เดี๋ยวสิถืกกับเจ้าของจักมื่อยุดอก..55

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวจีดส์
    ดีแล้วละครับที่ฮู้ไว้ก่อนจังซี้......ซิได้โน๊ตไว้ว่า ''บุคคลอันตราย'' 5555555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    เฮ็ดไปทั่วทีปทั่วแดนเนาะเจ้า ระวังเขาเฮ็ดตะของคืนเด้อ 555+

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าว อุทุมพรฯ
    ฮ่วยๆๆ มาเว้าเป็นตาอันตรายแท้น้อ ย้านอ้ายพล แกล้ง คือกันหล่ะคร้าบบบาดนิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    บ่เป็นตะยุใกล้ตั้วละเนาะอ้ายข่อยนิกะดายย้านงานเข้า

เป็นคนมักพูดเล่น(อำ)เหมือนกันค่ะ
    แต่คนก็มักจะเชื่อทุกที ฮ่าๆๆๆ
    LET IT BE...

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    เวรไหลทันเด้อจ้า อ้ายพล อิอิ

Tags for this Thread