หัวข้อ: ขอเพียงแค่ กำลังใจจากเธอ!!!

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกสาวพ่อแล
    บล็อก
    20

รอบยิ้มพิมใจ ขอเพียงแค่ กำลังใจจากเธอ!!!

ในมื้อนี้อยากเว้า หยังแน้เด้อจ้า จากที่แต่วได้เขียนไดอารี่ฉบับก่อน ขอบคุณพี่น้องบ้านมหาสุคนที่บอกสอนเด้อจ้า คนเฮานี้กะแปลกเนาะจ้า ทั้งที่เคยผ่านชิวิตที่เจ้บปวดมากะบ่ฮู้ว่าจักเที้ยะแล้วแต่กะยังดึงดันที่สิมีอีกกับความรู้สึกดีๆๆที่มีให้จักคนหนึ่งที่เฮาแอบปลื้มเพิ้นอยู่ ยามอยู่ไกลบ้านทั้งเหงาทั้งเศร้าจ้า เมื่อเข้ามาในโลกไซเบอร์กะมีหมู่เว้า หมู่จา ตั้งแต่แต๋วเข้ามาในบ้านมหาแต๋วกะได้พี่สาวน้องสาว น้องชาย อ้ายอยุ่หลายคนคือกัน ในส่วนของแต๋วเองแต๋วมีความจริงใจอยุ่เต้มเปี่ยมสำหรับสุคนจ้า นี่คือตัวจริงๆๆของแต๋วเอง ในบางครั้งเว้ากัน กะถุกชะตาเว้ากันแบบเปิดเผยนั้นหละที่แต่วอยากคบ ขอเพียงกำลังใจในวันที่แต๋วเหงา เศร้า อยากมีคนปลอบใจแน้เด้อจ้า กำลังใจจากคนที่เฮาปลื้มส่งมาแฮ่งดีใจหลายจ้า ชีวิตตอนนี้ไกลบ้านลูกกะอยู่หมื่นพันไมล์ บางครั้งช่องเล้กๆๆที่ส่งกำลังใจให้สุมื้อกะเป็นแฮงใจสู้ ได้หลายคือกันเด้อจ้า ถึงบางครั้งสิต้องเจ้บปวดกับการที่ได้ยินว่าเพิ่นมีผุอยู่ข้างๆๆแล้วแต่กะขอกำลังใจส่งให้คนไกลที่มีใจเต็มเปี่ยมแน้เด้อ กำลังใจเพียงเล้กน้อยกะดีใจแล้วจ้า แต๋วบ่อยากได้ยินว่า มีความทุกข์หรือว่า อ้ายกลุ้มใจ แต๋วอยากได้ยินว่ามีความสุขแต่วกะดีใจแล้ว การที่ได้ฮักไผจักคนแล้วเพิ่นมีความสุขกะสุขใจนำแล้วจ้ามื้อใดอ่อนล้า เหนื่อยงาน มีปัญหา บอกกันได้เด้อจ้า ระบายมาให้ฟังกะได้ แต๋วสิคอยให้กำลังใจจ้า .....ช่องน้อยๆๆตรงนั้นยังรออยู่คือเก่านั้นหละ
    แต่วกะขอขอบคุณบ้านมหาที่เป็นกำลังใจให้สุ้ยามไกลบ้าน ได้เสียงเพลงแล้วกะมีหมู่เว้าจา ขอบคุณสุคนที่ตั้งเวบบ้านมหาขึ้นมาหลายๆๆเด้อจ้าขอเพียงแค่ กำลังใจจากเธอ!!!ขอเพียงแค่ กำลังใจจากเธอ!!!
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ลูกสาวพ่อแล; 08-08-2010 at 19:25. เหตุผล: แก้คำผิด

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เกะโระ(แม่ฮวก)ใจดี
    น้องแต๋วของพี่สงสัยมีความรักแนนอนเลย แอบปลื้มแอบคิดถึงกะเป้นความสุขอีกอย่างหนึ่ง สว่นตัวพี่กะใดแต่แอบกับจอบเบิ่ง เห็นแต่โตหนังสือเขากะมีความสุขแล้ว เอิ๊กๆๆๆๆๆๆแม้นบ่แต๋วจ้า

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ขอเป็นกำลังใจให้คนเหงาไกลบ้านเด้อครับ ความรักเป็นเทิงสิ่งที่สวยงามหรือบางครั้งอาจจะเป็นสิ่งที่เจ็บปวดกะได้ อยากให้เดินทางสายกลางไว้เนาะครับ เพียงแต่อย่ามันหลายเกินไปจนล้น หรือว่าน้อยเกินไป ตั้งอยู่ระหว่างพอดีๆ ค่อยเป็นแฮงใจวันละนิดละหน่อยให้กันโดนๆครับ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    นี่ละน้อจ้าชีวิตคนไกลบ้าน ไม่ว่าจะอยู่ต่างประเทศ หรือต่างจังหวัดที่มาทำงานต่างถิ่น
    ความเหงา ความหว้าเหว่ก็เกิดขึ้นได้กับทุกคนค่ะ ยิ่งคนที่อยู่ ตปท.ด้วยแล้วถ้าเจอคนดี
    ไม่หลอกลวงก็โชคดีไป ขอบอกว่าคนที่อยู่ตปท.จริงใจกับทุกคน จิตใจอ่อนไหวง่าย
    เพราะฉนั้นตนจงเป็นที่พึ่งแห่งตน คนที่รักเรา คนที่ห่วงเราอยู่ข้างๆอย่ามองข้ามไป
    รักตัวเอง ดูแลตัวเองให้ดี จิตใจต้องเข้มแข็งและมั่นคง สู้ๆค่ะ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    รักกันไว้เถิด เราเกิดร่วมแดนไทย จะเกิดชาติไหนๆก็ไทยด้วยกัน โอ้ย...จั่งแมนมักแฮงเพลงรักเถิดประเทศไทย กับเพลงบ้านมหา ที่พงษ์น้อย ส กสินฬุ์ร้อง ฮักกันให้กำลังใจกันเป็นสิ่งที่ดีค่ะ อยากให้คนฮักกันหลายๆๆ คือสิบ่อมีดอกสงคราม สิบ่อมีพี่หาร หรือตำรวจ(เว้าหลายเพิ่นตกงานเดี๋ยวสิมาด่าอีกหล่ะ อิอิ) อยากบอกว่ามีความฮักกะดีแล้วแต่ฮักให้เป็น รับให้เป็นเด้อค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 08-08-2010 at 21:03.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    แต๋วจ๋า อย่าเอาความคิดฮอด ความเหงา ความรักที่ดีงามจากจิตใจที่งดงามของแต๋ว ไปฝากไว้กับคนอื่นเลยจ้า ดึงกลับไว้กับตัวเฮา กับคนใกล้ชิด ครอบครัวเฮาซะเถาะจ้า โลกของความจริง จริงใจ มันอยู่รอบๆตัวเฮาจ้า บ่ได้อยู่กับคนไกลตัว หรือไกลสุดขอบฟ้าดอก ตราบได๋ที่ยังบ่ได้รู้จักเรียนรู้กันอย่างลึกซึ่งนั่นจ้า เขาอาจจะดีกับเฮาก็จริง แต่ดีในระดับได๋หล่ะ เขาก็คงมีโลกที่เป็นจริงของเขาเช่นกัน ภาพที่เห็นจากการพูดคุยกันโดยบ่ได้เห็นหน้า อาจจะดีงาม ชวนฝัน แต่ภาพในชีวิตของเขาอาจจะกำลังเป็นอีกด้านกะได้เด้อจ้า ขอให้แต๋ว เข้มแข็งด้วยตัวเอง ดังที่เคยเป็นมาก่อนที่จะมาเจอเขาเด้อจ้า

เป็นกำลังใจให้จ้า คือจังอ.ดอนว่า ทางสายกลาง เดินได้ดีเสมอจ้า คือคำที่พี่ปุ้ยเว้า เราต้องเข้มแข็งด้วยตัวเราจ้า นะๆๆๆๆๆ ให้กำลังใจ เป็นพลังใจให้ตัวเองเด้อจ้า ก่อนที่จะไปเพื่อแผ่ ห่วงใยคนอื่นได้ เฮาต้องเข้มแข็งก่อนจ้า สู้ๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวเมืองกะสิน; 10-08-2010 at 15:11.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ โก๋ดง
    อันกำลังใจนี้มีไว้กะดีเด้อครับ เพราะว่ามันเป็นยาวิเศษรักษาไดทุกๆๆๆๆโรค

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2

สู้ๆ นะคะ เป็นกำลังใจให้คนบ้านเดียวกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    กำลังใจจากคนที่เฮาปลื้มส่งมาแฮ่งดีใจหลาย แม่นอยู่จ้าพี่แต๋ว
    เอาใจชอยให้มีความสุขในเรื่องที่ทำเด้อจ้า พี่สาวคนงามๆ..