หัวข้อ: ก้อยต่อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่างกะเล็น
    บ้านม่วง สกล ชลบุรี

เรื่องฮิตน่าอ่าน ก้อยต่อ

หลังจากที่ได้ส่งอ่อมต่อให้พี่น้องได้ลองซิมเบิ่งแล้ว มื้อนี้สิลองเอาอีกเมนูหนึ่งที่เฮ้ดกินอีก นั่นกะคือก้อยต่อ สิหน้าตาเป็นจั่งได๋ ไปเบิ่งกันเลย บรรยากาศลูกทุ่งขะหนาดคับ นอนนาจูดต่อ โอ๊ย!!! มีความสุขหลายคับ
    ได้มากะแกะเอาโตมันมาก่อน
    ก้อยต่อ

ต่อมากะเอาไปนึ่งให้มันสุกก่อนเด้อ คันบ่สุกมันสิท้องอืด
    ก้อยต่อ

นึ่งสุกแล้วกะยกลงมาตักใส่ถาด
    ก้อยต่อ

เตรียมผักหอมบั่ว บักนาวแล้วกะพริกขั่ว เข่าขั่ว
    ก้อยต่อ

ใส่แจ่วขั่ว
    ก้อยต่อ

ตามด้วยเข่าขั้ว
    ก้อยต่อ

น้ำปลา น้ำบักนาว
    ก้อยต่อ
    ก้อยต่อ

ขาดบ่ได้คือน้ำปลาแดก เพิ่มความนัว
    ก้อยต่อ

แล้วกะใส่ผัหอมบั่ว คนให้เข้ากันเป็นอันเสร็จพิธี
    เซินเเซบค๊าบบบบบ
    ก้อยต่อ
    ก้อยต่อ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ฮักเก่าหรือฮังใหม่หล่ะครับนี่ ขอบคุณครับสำหรับเมนูหายากภาคสองครับ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    แน๊ะ....ภาคนี้คือบ่เห็น ขวด 40 น้อ...มันสิบ่คาวติ๊.....?
    เป็นตาแกล้ม เฮ้ย...เป็นตาแซ่บยุครับ....:b-b:b-b:b-b

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    บ่ได่กินดนแล้วคับ 10 กว่าปีแล้ว เป็นตามันแซบเนาะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่างกะเล็น
    บ้านม่วง สกล ชลบุรี
    ฮังใหม่คับ ฮังนี้ไปใส่เบ็ดกะเลยเห็น
    กะเลยได้มาก้อย
    ปี้นี้ได้กินเทิงก้อย เทิงอ่อม จังแม้นบุญปากหลายคับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกทุ่งคือสายเลือด
    บ้านฝาง อ.กระนวน จ.ขอนแก่น-เชียงใหม่
    เห็นแล้ว น้ำลายไหลๆๆๆๆๆๆๆๆๆ บ่เคยกินจักเทื่อคับ พึ่งเคยได้ยินเมณูก้อยต่อ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    เป็นตะแซบเนาะ บ่เคยกินจักเทือ เคยกินตะอ่อม หรือแกง..

ภาพใหญ่ไปเนาะ ย่อลงอีกจักนอยสิพอดีครับ...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เป็นตะแซบยุครับบ่าว หากินยากละเด้อทางบ้านผมน่ะ ซื้อเขากะแพงปานนวยตา

ปล.ย่อภาพแนเด้อครับบ่าวมันใหญ่คักโพด เห็นใจคนใช้แอการ์ดแนมันโหลดด่นโพดครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    เป็นตาแซบครับผม ให้บ่าวจัยจักบ่วงแหน่ครับ น้ำลายเราไหลๆๆๆ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    รูปใหญ่ไปนอยนึงเด้อค๊า คราวหน้าย่อให้เหลือทอนี่กำลังดี
    ปล.เป็นตาแซบลองจักคำแน๊ อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

Tags for this Thread