หัวข้อ: "ฝนตกเฮ็ดให้คนเหงา...รึว่าคนเหงาเฮ็ดให้ฝนตก"

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!

"ฝนตกเฮ็ดให้คนเหงา...รึว่าคนเหงาเฮ็ดให้ฝนตก"

....บ่รู้เป็นหยังเวลาที่ฝนตกรู้สึกเหงาๆ คิดฮอดบ้านจั่งใด๋บู๋..?
    ฝนตกแบบนี้ออกไปไสกะบ่ได้ เฮ็ดได้แค่นั่งแน่มออกไปนอกหน้าต่างเบิ่งสายฝน
    อยู่ดีๆ ภาพบรรยากาศเก่าๆ ตอนเป็นเด็กน้อยกะผลุดขึ้นมาในความรู้สึกแบบบ่ได้ตั้งโต....
    ฝนตกในเมืองปูนนี้นอกจากเหงาแล้ว เฮ็ดหยังบ่ได้เลย...เอ๋ รึสิลงไปย่างตากฝนเฮ็ดมิวสิค
    ภาพคือสิออกมางามเป็นตาเบิ่งคัก...แฮงเว้าแฮ่งคิดฮอดบ้าน ลงไปซื้อเบียร์เย็นๆ ดีกว่า...

:b-b:b-b:b-b:b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    คิดฮอดบ้านหรือคิดฮอดหวานใจที่อยู่บ้านบ่น้อจ้าบ่าวกบินทร์...ธรรมดาแหล่ะเนาะจ้า เวลาอยู่ผุเดียว บ่ว่าไผ ขนาดสาวมุกเอง เฒ่าปานนี่กะยังเหงา บางทีเล่นอยู่กับลูกแท้ๆ แต่พอถึงบทสิเหงาขึ้นมาก็เหงาได้คือกันจ้า (หน้ายิ้มแต่ใจเหงา)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เหงาใจคือกันล่ะครับบ่าวกบินทร์ มีคนมามักหลายกะเลยทำใจบ่ได้ว่าสิคิดฮอดไผครับ

กะเลยปวดหัวครับ แบบว่าเกิดมาหล่อเนาะครับ จั่งว่าสิเฮ็ดจั่งใด๋

เอ๋า ฝนตกกะเลยไปซื้อเบียร์บ่ครับ เอามาแก้ปวดแข่วตี๊ คือเอามาหน่อยแถะ

เอามาลังเดียวพะนะ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    อีหลีจ้า...ฝนตกทีไร...มันเหงาหัวใจสิ้นดี...
    เมื่อไหร่..จะมีคนอยู่เคียงข้าง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านเดียวกัน
    เกษตรวิสัย ร้อยเอ็ด
    เห็นฝนตกแล้วคิดฮอดผู้ลังคนแมนบ่ครับ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    หลานบ่าวกบินทร์ จ๋าความคิดนี้ บอแมนเป็นแค่หลานเด๊ ป้าก็เป็นคือกัน เลย ยามฝนตก กับยามตอนแลงๆ ตะเว็นค่อยค่ำจั๊กน่อย ป้าแฮงคิดฮอด บ้านเฮา คิดฮอดไฮ่คิดฮอด นา คิดฮอดตอนเป็นเด็กน้อย
    จังซี่หล่ะเนาะ เพินว่าเปรี่ยวใจเมื่อไร้คู่ แต่ว่านี่คือ เหงาใจในยามฝน อิอิอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    ฝนตก...ทำให้เหงาๆได้เหมือนกันเนาะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    วันนี้ฝน พรุ่งนี้ อาจมีแต่ฝุ่นครับ กะอย่าคิดหลายครับ นึกถึงตอนน้อยๆมันกะบ่อมีหยังดีขึ้นครับ ..เอเฮ็ดจั่งใด๋กับวัยข้างหน้าดีกว่าครับ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ถ้าเหงาแล้วเฮ็ดให้ฝนตก น้องหลินสิเหงามื่อละหลาย ๆ เทื่อ ๆ ละดน ๆ อยู่ดอกค่ะ พี่น้องบ้านเฮาจั่งสิมีน้ำดำนากันแหน่....อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    คิดฮอดหวานใจทางบ้านไสน้อ สาวมุก....กะสิมีแต่เฒ่าพ่อ กับเฒ่าแม่นั่นละจ้า.....

อ้ายพลครับ...ขั่นสิหล่อป่านี้ไปเอายากับ คุณหมอต่ายเด้อครับ "ยาลดความหล่อ" ผมเอามากินดู๋ยุ..

boom69...มื้อใด๋สิมีคนยุข้างๆพะนะ อย่าฟ่าวมีก่อนบ่าวเด้อจ้า ยุเหงาเป็นหมู่กันก่อน....

"จังซี่หล่ะเนาะ เพินว่าเปรี่ยวใจเมื่อไร้คู่ แต่ว่านี่คือ เหงาใจในยามฝน อิอิอิอิ"..แม่นอิหลิครับคุณป้า...

น้องหลินว่า...สิทนเหงาให้ผุเฒ่ามีน้ำดำนาว่าซั่น เหงาเผื่อมาทางกบินทร์แหน่เด้อจ้า.....