หัวข้อ: คัดเพลง...อัลบั้มชุดพิเศษ 2

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7

คัดเพลง...อัลบั้มชุดพิเศษ 2

วันนี้นำเอาไกด์เพลง เป็นเซิ้ง ตังหวายประยุกษ์ นะครับเพิ่งทำไกด์กันสดๆ อยากเอามาให้ฟังก่อนคัดตัวศิลปิน แนวนี้คนร้องหรือตัวศิลปิน ก็ต้องมีแนวเสียงออกหวาน ไม่ต้องเอื้อนเก่งก็ร้องได้ครับ แต่ต้องฝึกให้ได้อารมณ์เพลง แนวหยอกล้อ ปน หวังนิดๆๆนะครับ..

เพลง แทนเขาได้บ่…อ้าย
    คำร้อง ทำนอง ปู มุกดาหาร

อย่างนี้ เซ็กซี่ บ่อ้าย ละลายหัวใจได้บ่
    สัดส่วน ชวนฝัน มาโชว์ให้ โอหละหนอ
    เป็นแฟน แทนเขาได้บ่.. โอ้ยน้อ...ชายเอ๋ย..
    ห่วงหาอ้ายมาตลอด คิดฮอดบ่กล้าเปิดเผย
    กอดหมอนข้างเตียง บ่มีคู่เคียงเขนย
    เป็นสาว หนาวใจจังเลย บ่เคยมี..แฟน
    หนาวหยังละสิท่อ หนาวใจ ห่มได๋ละสิคือห่มคน
    หนาวอื่น บ่ขมขื่นชีวี แต่ว่าหนาวสตรี นี่สิหมองหม่น
    หนาวลม ห่มผ้าก็หาย แต่หนาวหัวใจ มันเกินจะทน
    เขาไป อย่าได้กังวล ตรงนี้ยังมีอีกคน..หรืออ้อายบ่สน...เมคอินไทยแลนด์

แฟนเก่า ลืมเขาสาเถาะ (ซ้ำ) น้องขอเป็นคู่ควงแขน
    ให้หมดหัวใจ เทให้เกินร้อยคะแนน
    จับจองน้องไปเป็นแฟน..สาเด้อ อ้าย..เอ๋ย

(ซ้ำ) ทั้งหมด.................

:1-[MUSIC]http://www.file2go.com/mrun.php?me=10028s3[/MUSIC]:1-

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    กรุกกกกกกกกกกกกกกกก ฟ้าวมาจองเอาเด้อไผ๋มักแนวนี้ ครับ หย่าววววครับ อาจารย์ปู

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    โอ้ว สุดยอดหมากมี่ครับ ตั้งแต่กินของดิบมานี้ มักแต่สดๆเนาะครับทั่น อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    ม่วนๆๆจ้า ลำบ่เป็น ขอจองหน้าฮ้านแทนเด้อจ้า อิอิ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    ม่วนครับม่วน ฟังง่ายๆ ทำนองกะเป็นอิสานบ้านเฮา มีเสน่ครับอาจารย์
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    ฟ้าวเด้อครับหมอลำฝ่ายหญิงเฮา มาก่อนได้ก่อนเด้อครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    แบบตังหวาย ทางอุบล เนื้อหาฟังง่ายๆสบายๆม่วนๆมีควมหมายตรงๆดีคับ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    แหม เซ็กซี่แบบนี้ต้องแม็กกี้ สิคะ แต่ว่า ตังหวายคืออะไรอ่ะ เอิ๊กๆ โดนคัดทิ้งแล้วเรา
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    ลำตังหวายหม่วนค่ะ คือบ่โอ้น้อขึ้นก่อน ละอันบ่มีหม่องยวกๆ บ่จ้า
    หึแม่นจั่งได๋ แม่นตังหวายบ่อันได้ยวกนั่นแหม่ะเริ่มสับสน
    อยากมีหม่องยวก5555
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ