หัวข้อ: ไปอุบลมีหม่องกินใดแซบๆบอกแนครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไทเมืองมุก

เรื่องฮิตน่าอ่าน ไปอุบลมีหม่องกินใดแซบๆบอกแนครับ

วันที่ 1 - 9 กันยายน ไทเมืองมุกสิไปอบรมสัมนาอยู่รร.ปทุมรัตน์ อุบลราชธานี หลังเลิกอบรมไปหาหม่องกินแซบๆของอุบลอยู่ไสแนน้อ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    พี่น้องคุ้มอุบลฯเตรียมต้อนรับค่ะ อ.หนุ่มน้อย พี่แจง พี่วร อ้ายเคน อ้ายหล่อ ส่วนน้องหลิน ให้ผู้จัดการส่วนโตเช็คคิวให้ก่อนค่ะ ว่าสิมีคิวบ่ อิอิ

ห้วยวังนอง มักร้านได๋ตามใจชอบค่ะ หาดคูเดื่อ กุ้งเต้น ปลาเผา นอนเว็นอยู่แพ หรือมักฮ่อนแอว กะสอบถามทางอ้ายหล่อเด้อค่ะ เพิ่นเป็นผู้สันทัดกรณี ออิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ในฐานะเป็นคนเมืองอุบลกะขอต้อนรับอ้ายไทเมืองมุกเด้อจ้า ทางอุบลกะมีหม่องกิน หม่องเที่ยวหลายยุจ้า ถ้ายามเว็นกะจะมี
    1. ร้านกกขาม ทางไปหาดกุดเดื่อติดถนนใหญ่เลยจ้า อาหารเขามีหลายอย่าง ปลานิลเผา ต้มปลานิลใส่ผักติ้วกับผักกะแยงแบบบ้านๆเฮาสุดยอดเลย้จ่า แต่ที่ขึ้นชื่อของทางร้านเพิ่นคือหลามปลาจ้าคล้ายๆว่าหมกปลานั่นล่ะแต่เพิ่นสิหมกใส่ในกระบอกไม้ไผ่จ้า..
    2. ถ้ามักแบบบรรยากาสกะขอแนะนำห้วยวังนอง เป็นร้านอาหารอยู่รอบๆห้วยบรรยากาศดียุค่ะ มีทั้งร้านแจ่วฮ้อนหลายฮ้าน และร้านอาหารคาราโอเกะกะมีจ้า
    3. ถ้ามักแบบกินไปนำมีเสียงเพลงไปนำกะแถวๆบิ๊กซีเด้อจ้า ร้านเบียร์สด สาวหลายพร้อม อิอิ..
    ยินดีต้อนรับสู่เมืองอุบลราชธานีเด้อจ้า...

:welcome3

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ลุงเดฟ
    1.ร้านแพ น้องหญิงเด้อครับ ปลาทับทิมแดดเดียว อร่อย กับข้าวแนวอื่น กะรสจัดดีครับ คาราโอเกะ กะมีครับ ได้บรรยากาศ แม่น้ำมูล ครับ อยู่ใต้สะพานข้ามไป วารินครับ ไปยามใด๋ ผมกะแวะ หม่องนี้ครับ
    2.ร้านกุ้งใหญ่ ทางออกไปยโสเด้อครับ บรรยากาศ ดี เป็นหลังๆๆ ครับ ตักกุ้ง ขึ้นจาก บ่อ เลยครับ รับรองสดๆๆๆๆๆๆๆ
    ทั้งสองที่ กับข้าว โอเค ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แนะนำร้านอยู่ข้างบิ๊กซีเด้อครับ มี3ร้านเรียงกัน (จำซื่อร้านบ่อได้) จำได่แต่ว่า สาวๆหลายคัก 555..บ่อผิดหวัง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย ของแซบอยู่กับผู้มักบ่แมนบ่หือ ฮ่า ๆ ๆ เชิญแซบเด้อครับ อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    แนะนำร้านกกขาม ครับอ้าย วันที่3-5 ผมอยู่ในเมืองกับทีมงานบ้านมหา ณ อุบล มีหยังกะติดต่อมาได้เด้อครับ ร้านอาหารเที่ยงแนะนำ ร้านกกขาม ส่วนอาหารแลงแนะนำแถวห้วยวังนองครับ ส่วนรอบเดิ่กแนะนำตะวันแดงและคันทรี่ ครับ เอิ๊กๆ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    แซบทุกร่านคับ...ถ่าอาหารบ้านเฮา..แนะนำร่านลาบปลานายน่อย...
    .ต้องบอกก่อนหว่ามักบรรยากาศแบบได๋คับ..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    คั่นได่กลับปีหน้าอีก กะเป็นตาไปยามอยู่ดอกเนาะพี่น้องไทอุบลกะดาย พากันแตกโคบๆยุ .. สิชวนยายหนูกับตาไว่แต่เนิ่นๆอยู่ดอก รอบหน่าๆเด้อเสี่ยว,น้องหลิน.บ่พลาดๆ..
    มองต่าง..อย่างปลง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไทเมืองมุก
    ขอบใจหลายๆ สำหรับพี่น้องไทอุบลและบ้านมหาทุกท่าน ถ้ามีเวลากะสิไปแวะหาเด้อครับ
    อาว์พล ไปนำกันบ่ ไปหาแนวแซบนั้นนะ55555 อ้ายคือสิบ่ไหวดอก 5555

Tags for this Thread