หัวข้อ: "...พิณใหม่..."

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!

เรื่องฮิตน่าอ่าน "...พิณใหม่..."

"บ้านมหาดอทคอม" .....เว็บนี้ถูก Search เจอจากเว็บ google หลังจากที่ซื้อพิณมาใหม่อยากเล่นเป็นหลาย บ่มีคนสอนให้ กะเลยได้เข้ามาฟังเสียงพิณ เสียงแคน ยุหลายเทือ...ได้เล๊าะไปบอร์ดนั่น บอร์ดนี้ แปลกใจทีแรก เอ๋า....เว็บนี้คือพากันเว้าอิสานน้อ..?
    จั๊กว่าบุญพา วาสนาส่ง เหลียวไปเห็นคำว่า สมัครสมาชิก บ่ได้ใช้เวลาตัดสินใจยากเลยพี่น้อง คลิ๊กเลย(ก่อนนี้สมัครสมาชิกเองได้เลยเน๊าะ) เข้ามาใหม่กะฮอดบ่ได้รายงานโต
    กะย้อนว่าไปบ่เป็นพี่น้องเอ้ย บ่รู้จักไผ๋จั๊กคน ด่นเข้า ๆ เริ่มได้เล๊าะ เริ่มเห็นป่อง...
    โพส์ตกระทู้เป็นแหน่ กะเริ่มมีหมู่ เริ่มได้คุยกัน ทีแรกกะบ่ได้คิดว่าสิอบอุ่นป่านนี้ดอก...
    กะแค่คุยกันมันกะสิคือ hi5, facebook แต่มันบ่แม่น...บ่รู้คือกันว่าความผูกพันมันเกิดขึ้นแต่ยามใด๋...อยู่ไกลกัน บ่เคยเห็นหน้ากันกะถามข่าวกัน ด้วยสำเนียง ภาษาที่เว้ามันเฮ็ดให้รู้สึกว่าเป็นกันเอง เบิ่งรูปพี่น้องนั่งกินข้าวกันพาใหญ่ เว้านัวหัวม่วน ม่วนฟ้อนนำกันหน้าฮ้าน กะอดอมยิ้มบ่ได้ ทั่งที่บ่เคยได้เห็นหน้ากัน เบิ่งแล้วกะคิดยุผุเดี่ยว....
    ผุนั่นบ้อ...อ้ายพล ผุนั่นบ้อ...อ้ายบ่าวคนเดิม ผุนั่น...พ่อใหญ่ศรี ผุนี้..เอื้อยแม็กกี้...?
    อยากบอกว่า...รู้สึกดีครับ กับเว็บที่บังเอิญเข้ามาพ้อ ขอบคุณเว็บมาส์ตเตอร์ไว้นำครับ....
    นี่กะ 3 ปีกว่าแล้วที่บ่าวกบินทร์เข้ามาอาศัยอยู่ในบ้านหลังนี้ มีแต่ความอบอุ่น ซำบายใจ
    ขอบคุณพี่น้องที่แวะมาเยี่ยมยามถามข่าว ขอบคุณกำลังใจยามเมื่อยล้า....
    "ฮักแพงกันครับ พี่น้องบ้านเฮา".........

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    กะถือว่าบ้านมหาเฮานี้เป็นชุมชนที่มีชีวิตชีวาครับ ด้วยความเป็นลูกอีสาน เข้าใจกันง่าย เห็นใจซึ่งกันและกัน เลยเฮ็ดให้เว็ปมีจุดเด่น
    ฮักแพงแ่บ่งปันกันน่อพี่น้อง

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ไก่น้อยกะงมๆซาวๆยุเลาะบ้านมหามากะ สิเช้าปีที่ห้าแล้ว ฮ่าๆๆ ย้อนความที่มีเลือดลาวยุเต็มโต (เกาหลีนิดน่อย อิอิ ) มักในเสียงพิญเสียงแคน เว่าผญา ได้เจรจากับศรีสะท้าน พี่มิค พี่ติ๋ม อ้ายบ่าว เจ๊ปุ้ย กับอีกหลายๆท่าน ถึกคอปานหยัง ไปไสบ่ถึกเลยบาดนิ

แต่ด้วยความที่อยู่ต่างจังหวัดบ่ค่อยไปเฮฮาปาร์ตี้นำไผบ่อยนักกะเลยเล่นเมาะๆแมะๆ ตามกะเยิ่มเลาะหมุ่นี้หละจ้า บาวกะบินทร์กะเห็นแว๊บๆตะเพินมาตอยกลอน ตอยผญานำ บ่ค่อยคุ้นเคยแต่กะรู้สึกได้ถึงความเป็นคนบ้านเดียวกัน เนาะจ้า

Bump: ไก่น้อยกะงมๆซาวๆยุเลาะบ้านมหามากะ สิเช้าปีที่ห้าแล้ว ฮ่าๆๆ ย้อนความที่มีเลือดลาวยุเต็มโต (เกาหลีนิดน่อย อิอิ ) มักในเสียงพิญเสียงแคน เว่าผญา ได้เจรจากับศรีสะท้าน พี่มิค พี่ติ๋ม อ้ายบ่าว เจ๊ปุ้ย กับอีกหลายๆท่าน ถึกคอปานหยัง ไปไสบ่ถึกเลยบาดนิ

แต่ด้วยความที่อยู่ต่างจังหวัดบ่ค่อยไปเฮฮาปาร์ตี้นำไผบ่อยนักกะเลยเล่นเมาะๆแมะๆ ตามกะเยิ่มเลาะหมุ่นี้หละจ้า บาวกะบินทร์กะเห็นแว๊บๆตะเพินมาตอยกลอน ตอยผญานำ บ่ค่อยคุ้นเคยแต่กะรู้สึกได้ถึงความเป็นคนบ้านเดียวกัน เนาะจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอบคุณที่ระลึกถึงความรู้สึกที่ดีครับ บ่าวกบินทร์อาจสิมาก่อนผมด้วยซ้ำไป ผมเป็นน้องใหม่ในวงการครับ แต่เผอิญคนสิดังช่วยบ่ได้ คือสิบ่ว่ากันน้อครับ ฮ่า ๆ ๆ ๆ

ฮักกันหมั่นแก่นครับผมบ่าวกบินทร์ ธุจ้า

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ขอบคุณที่ระลึกถึงความรู้สึกที่ดีครับ บ่าวกบินทร์อาจสิมาก่อนผมด้วยซ้ำไป ผมเป็นน้องใหม่ในวงการครับ แต่เผอิญคนสิดังช่วยบ่ได้ คือสิบ่ว่ากันน้อครับ ฮ่า ๆ ๆ ๆ

ฮักกันหมั่นแก่นครับผมบ่าวกบินทร์ ธุจ้า

จักอ้ายพลดังบ่ดังหล่ะ บ้านนางเปิดลำโพงพวกเฮ็ดเวียกยุโกดังกะได้ยิน5555555555555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    เลาะไป เลาะมา ได้หมู่ ได้เพื่อน จักหน่อยกะได้แฟนดอกอ้าย อิ อิ อิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ม๋าน่อย
    เลาะไป เลาะมา ได้หมู่ ได้เพื่อน จักหน่อยกะได้แฟนดอกอ้าย อิ อิ อิ
    ผมนำผุนึงเด้อครับกำลังยุ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    hi5, facebook ปุ้ยก็เคยเป็นสมาชิกจ้า แต่ว่ามันไม่ใช่แนวทางการเล่นของพี่ปุ้ย
    ลบบัญชีออกเรียร้อยแล้วจ๊ะ ปุ้ยชอบทดลองเวบใหม่ๆพอซักระยะก็จะลบชื่อออก
    ทดลองเล่นการใช้งานของเวบเค๊าแค่นั้นหล่ะ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ....คนสิดัง...เอาช้างมาฉุดกะบ่อยู่แม่นบ่ครับ อ้ายพล.....
    ....ไว้ให้เก่งกว่านี้ก่อนแล้วสิไปต่อผญานำเด้อครับ เอื้อยไก่น้อย.....
    ....เล๊าะไป เล๊าะมา เดี๋ยวกะได้แฟนเพิ่นว่า กำลังเหงาพอดีครับ หายากอิหลีเด้ แฟนนี้กะดาย......
    ....น้องนางเพิ่นเปิด volume ดังหลาย จนคนเฮ็ดเวียกได้ยินนำ...ดังอิหลีครับอ้ายพล.....
    ....บ่าวพงศ์ ถ่ารถไฟฟ้า BTS ก่อนเด้อ ลูกอิสานจั่งตำจอกกัน......

hi5 กะลบแล้วคือกันครับ.....เหลือแต่ facebook ไว้นำหาหมู่ .......