หัวข้อ: สู่ขวัญให้พี่น้อง....บ้านมหาทุกคนค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

เรื่องฮิตน่าอ่าน สู่ขวัญให้พี่น้อง....บ้านมหาทุกคนค่ะ

-ไหว้พระรัตนตรัย
    -นะโม 3 จบ
    -สวดคาถาชุมนุมเทวดา (สักเค กาเม จะรูเป คิริสิคะระตะเฏ ฯลฯ พร้อมคำแปล)

ปล.พิธีการอาจจะไม่เหมือนกันผู้เขียนขออภัยไว้ ณ.โอกาสนี้ เพราสูตรนี้ได้จาก
    อดีต ผอ.ส.ป.ป.ลาว หมอสูตรขวัญตัวจริง (พ่อค่ะ)

ศรีศรี สุมังคละ สุขะสวัสดี
    บัดนี้นางสิเชิญ เทพไท้เทวา
    ให้ปกปักรักษา พี่น้องบ้านมหานี้
    ให้อยู่ดีมีแฮง แข็งแรงปาน เหล็กกล้า
    ได้พ้อหน้าพ้อตา โอกาสหน้าฟ้าใหม่
    ขอให้ประทับใจ พี่น้อง กว่านี้แน่เด้อ
    สิเอิ้นขวัญหา .....(ชื่อผู้อ่าน) ให้มาอยู่หม่องนี้
    ขวัญเจ้าอยู่นา ขอให้มาอยู่บ้าน
    ขวัญเจ้าไปอยู่นำบ่าว,นำสาว กะให้มามื่อนี้
    ขวัญเจ้าอยู่ที่ทำงาน ขอให้มามื่นี้
    ขวัญไปลี้ยุนำกิ๊ก ขอให้มามื่นี้
    นอนหลับให้ เจ้าได้เงินพัน
    นอนฝันขอให้ ได้เงินหมื่น
    นอนตื่นขอให้ ได้เงินแสน
    แปนมือไป ให้ได้แก้ว มณีโชติ
    โทษฮ้ายอย่ามาพาล มารฮ้ายอย่ามาผ่า
    ให้ตลอดลอดฝั่ง มั่งมีทุกคน
    สาธุ อายุ วัณโณ สุขขัง พลัง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 23-09-2010 at 20:47.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย
    สาธุขอรับพรนำน้องข้าวต้มมัด ขอให้น้องสุขสมหวังในสิ่งอันพึงปราถนาทุกประการ
    ภัยอย่าให้พานหมู่มารอย่ามาไกล้ ไปทำงานต่างประเทศกะขอให้ร่ำรวย
    มีแต่ความสุขปลอดภัยได้กลับมายามบ้านอีก

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    สาธุ สาธุ สาธุ ป้ามาหาหลานข้าวต้มมัดเอิ้นขัวญให้แนป้าจ้า ขัวญป้ามักลักแลนหนี มักแลนไปหาผุบ่าว
    แถวนี่หล่ะจ้าหลาน อิอิอิอิ คือมาเอิ้นขัวญเป็นแท่หล่ะหลาน เก่งๆจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    มาสาธุ นำจ้า เอื้อยข้าวต้มมัด

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ พลายแก้ว
    อั๋นๆๆๆๆ เข้ามารับขวัญครับ สาธุ..มาเยอขวัญเอ้ยยยยย...ให้มาอยู่กับเนื้อกับคีงสา..มานะขวัญนะ.. ฮ่าๆๆๆๆๆ มาสูตรขวัญม่วนแทะครับ ..
    อยู่ดีมีแฮง ฮักแพงแบ่งปัน สร้างสรรค์ความดี เอื้ออารีย์มีน้ำใจ ให้อภัยและโอกาส คนเฮาพลาดกันได้ อะสุไปถือสา..55555

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ไปเรียนมาแต่ไสยุ้ย อ้ายได่ยินแต่ปะสางพ่อใหญ่ลีลาวสู่ขวัญ ตอนเป็นเด็กน้อย เอาอีก ๆ
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ Baimon
    สาธุขอให้สมพรปากจ้า เอื้อยยู่ยี่หนิงเด้จ้า
    ไอดินมีผุใช้แล้วอ้ายบ่าวเซียงเลยเอาชือนี่ให้
    ไปเฮ็ดงานก่อนจ้า

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    สาธุนำครับผม
    แนะเป็นไปเบิดสุฮย่างตั้วเพิ่นนิแมะ มะเก่งแท้น้อ