หัวข้อ: งึดหลาย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ รอย บุญเรือง

งึดหลาย

งึดหลาย
    >>คงซิต้องตายกันไปข้างหนึ่งพุ้นหล่ะความแค้นจั่งซิลา
    ย้อนว่าเธอตีหน้าเว้าว่ามาโดน ผิดย้อนคนจั่งฉันเฮ็ดมันให้แปรปิ้น
    ฉันไปหาเล่นลิ้นมีใหม่ใจสอง ปล่อยให้เธอฮ่ำฮอนอยู่เดียวแดดิ้น
    >>ผิดกะยอมรับสิ้นซุอย่างซะตากรรม เธอกะกลับก่อมันให้กรรมก่อเกิด
    เปิดเผยทุกอย่างสิ้น ความเป็นจริงเบิดซุอย่าง
    ว่าแม่นภูเขาพัง น้ำทะเลท่วมฟ้า เธอจาเว้าว่าฮักเขา
    >>ฮักกะฮู้อยู่ดอก แถมยังบอกมันดีหลาย
    เอิ้นเขาว่าพี่ซาย แทนจะของว่าน้อง คำเคยเว้าอยู่กับฉัน
    ความสัมพันธ์นั้นลึกซึ้ง ถึงขั้นเอิ้นว่าเมียผัว
    ฉันฟังแล้วอยากหัว หลงคิดว่าก่อนกี้เธอดีฮ่ายไผบ่ปาน
    ตาสว่างแล้วบัดนี้ แนวความดีที่เคยก่อ
    กลับเป็นแค่ลวงล่อหลอกให้ฉันไว้ใจ
    >>งึดหลายแต่คำเว้า ว่าไผเขาซิคือเพิ่น
    ฉันกะหลงรับเชิญ คำตำหนิดูถูกคนเว้าว่าซ่างเขา
    พอความจริงตั้งเค้าเธอนั่นกลับเป็นคนผิด
    เธอปกปิดเป็นปีแอบมีหลายซู้
    เทียวบอกว่าบ่ฮู้ไผโทรมาบอกว่าหมู่
    นอนอยู่กับบักอ้ายสามาฮ้ายแท้น้อ นางเอย
    งึด อีกคนกะคือซู้ หาลักอยู่น้ออักกิน
    บ่สนใจฮอด ศีล ธรรม กรรมเวรซินำฮอบ
    กะสมกันอยู่ดอก หญิงกะร้าย ซายกะเลว
    ขอให้ดิ่งลงเหว อเวจี จงพบพ้อ บ่มีมื้อซิห่างลา
    งึดฮอด แนวลุงป้า แม่ พี่น้องเธอ
    บอกบ่ฮู้อีหยัง ฉันถามกะบ่อบอก

เอาซ่ำนี้เถาะ ความดีซิบ่ยัง ความซังซิบังเบิด

แต่งต่อบ่ได้หล่ะครับ อาจบ่สวยงามย้อนว่ากำลังเคียด จั๊กซิเว้ากับไผพี่น้องเอ้ย

Super Moderator
    Guide & Photographer
    สัญลักษณ์ของ เจ้าซายน้อย

อายหน้าแดง

บ่ต้องงึดดอกอ้าย ปล่อยมันไปอย่าหัวซา
    คันมันเลวจั่งหมา ขี้ให่กินสากะแล้ว...อ้ายเอ่ย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ฟังเว่าคึสิเป็นตะเคียดคักเนาะจ้า..ไผ๋น้อมาเฮ็ดให้เพิ่น0ปานนี้..แต่กะแต่งได้ม่วนดีจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    อันๆๆบทนี้แมน เขียนเป็นบทพระเอกรึโตโกงจ้า มาเป็นตา 0 แฮงคักแท้ อิอิ

อ่านกลอนให้เข้าใจ สาธยายเด้อพ่อแม่
    นักประพันธ์คักแท้ เขียนแค่บรรยาย
    อันโตชายหรือโตน้อง อันเฮาสองบ่อเคยฮ่ำ
    แค่เป็นคำกาพย์เกี้ยว ผญ๋าจ้อยให้ติดตาม
    คนคือจั่งน้องหล่า เว้าผญ๋าพาให้มวน
    ส่วนตัวจริงของน้อง ในศิลนั้นแมนบ่ลืม

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    รอย บุญเรืองเอ้ย เคยได้ยินบ่ท่าน คำโบราณเผิ่นขานวา

*ซื้อผ้าไห้เบิ่งเนื้อ ซื้อเสื้อไห้เบิ่งลาย ซื้องัวซื้อควายไห้เบิ่งหาง
    แต่ถ้าจะเบิ่ง นาง ต้องเบิ่งที่ แม่ จะไห้แน่ต้องเบิ่งถึงยาย*

ถ้าบุญหลายกะเบิ่งฮอดยายทวด เด้อจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มกึ่ม
    สถาณการนี้เลยคับ แบบนี้เลยที่ประสบมา เป็นปียังว่าหน่อยยุ่คับ ผมนี้ 3 ปี เลี้ยงลูกให้ชู้พร้อม

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    โอ๋ยน้อ หลาน รอยบุญเรืองเอ๋ย
    ซ่างมาเคียดกะดัด ซ่างมาเคียดกะด้อ
    แมนไผ๋น้อ เป็นตาหน่าย คือสิงึดนี่เอาหลาย
    แค้นในใจจนเจ็บช้ำ เกินก้ำสิฮ่ำหา พุ้นบ้อ
    เว้าไปสาให้มันแล้ว ด่าเบิ๊ดแนวให้มันซ่วง เนาะหลาน อิอิอิ
    ด่าประจารย์ให้คนเห็น คั่นมันเป็นเนาะจังซี่
    หญิงกาลีมีหลายซู้ ไปสมสู่นอกจากผัว
    เพินบอกลัวเวรกรรม การกระทำนี่สุดแย้
    อย่าไปแคร์เถาะหล่า ลืมเพินสา หาเอาใหม่
    ผุสาว บ้านมหา มีตั้งหลาย สิหาให้ สั้นดอกวา อิอิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ รอย บุญเรือง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ข้าวต้มมัด
    อันๆๆบทนี้แมน เขียนเป็นบทพระเอกรึโตโกงจ้า มาเป็นตา 0 แฮงคักแท้ อิอิ

อ่านกลอนให้เข้าใจ สาธยายเด้อพ่อแม่
    นักประพันธ์คักแท้ เขียนแค่บรรยาย
    อันโตชายหรือโตน้อง อันเฮาสองบ่อเคยฮ่ำ
    แค่เป็นคำกาพย์เกี้ยว ผญ๋าจ้อยให้ติดตาม
    คนคือจั่งน้องหล่า เว้าผญ๋าพาให้มวน
    ส่วนตัวจริงของน้อง ในศิลนั้นแมนบ่ลืม
    กะยังบ่ทันฮู้ดอกครับ ว่าพระเอกหรือโตโกง
    ฮู้แต่ว่า คันจำฮอยได้ ย่างไปพ้อกะซิโดดข้าวพุ้นแหล้ว พี่น้อง

Bump:
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ จำปา
    รอย บุญเรืองเอ้ย เคยได้ยินบ่ท่าน คำโบราณเผิ่นขานวา

*ซื้อผ้าไห้เบิ่งเนื้อ ซื้อเสื้อไห้เบิ่งลาย ซื้องัวซื้อควายไห้เบิ่งหาง
    แต่ถ้าจะเบิ่ง นาง ต้องเบิ่งที่ แม่ จะไห้แน่ต้องเบิ่งถึงยาย*

ถ้าบุญหลายกะเบิ่งฮอดยายทวด เด้อจ้า
    ความจริงพ่อแม่พี่น้องกะดีได๋ครับ
    แต่หากมาตั๋ว กันได้ จนงึดพุ้นหล่ะ
    ผมหละเบิดคำซิเว้า

Bump:
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ chudhancock
    โอ๋ยน้อ หลาน รอยบุญเรืองเอ๋ย
    ซ่างมาเคียดกะดัด ซ่างมาเคียดกะด้อ
    แมนไผ๋น้อ เป็นตาหน่าย คือสิงึดนี่เอาหลาย
    แค้นในใจจนเจ็บช้ำ เกินก้ำสิฮ่ำหา พุ้นบ้อ
    เว้าไปสาให้มันแล้ว ด่าเบิ๊ดแนวให้มันซ่วง เนาะหลาน อิอิอิ
    ด่าประจารย์ให้คนเห็น คั่นมันเป็นเนาะจังซี่
    หญิงกาลีมีหลายซู้ ไปสมสู่นอกจากผัว
    เพินบอกลัวเวรกรรม การกระทำนี่สุดแย้
    อย่าไปแคร์เถาะหล่า ลืมเพินสา หาเอาใหม่
    ผุสาว บ้านมหา มีตั้งหลาย สิหาให้ สั้นดอกวา อิอิอิอิ
    คือสิประจารย์บ่ได้ดอกครับเพราะว่า บ่ใจพอ
    ความเป็นคนยังมีอยู่ บ่อยากทำลายชีวิตเขา
    ให้คนอื่นว่าผมซั่ว ที่ออกมากะแล้วกัน
    ให้เขาย้องเพิ่นทั้งสองว่าดีสา

Bump:
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มกึ่ม
    สถาณการนี้เลยคับ แบบนี้เลยที่ประสบมา เป็นปียังว่าหน่อยยุ่คับ ผมนี้ 3 ปี เลี้ยงลูกให้ชู้พร้อม
    คักกว่าผมพุ้นตั๋วนี่อ้าย แล้วอ้ายเฮ็ดจั่งได๋ต่อครับ ยังฮักกันต่ออยู่บ้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    อ่อย เข้าใจความรู้สึกว่าเป็นจั่งได๋ตอนนี้เนาะจ้า ใจเย็นๆให้ได้จ้า ชางเขาเถอะ

เขาทำกับเราแบบไหน อีกบ่นานเขากะสิได้รับเหมือนกับเรานี้ล่ะ

จั่งได๋กะขอให้มีความสุขมากกว่าเดิมจ้า ในมื้อข้างหน้า

บ่นานเด๋วกะหาย ช่วงแรกกะอดทนเจ็บเอาก่อนเนาะ มันเกิดแล้ว บ่นานดอกจ้าเด่วกะหาย

เสียใจให้พอ แล้วสักวันเราก็ต้องเจอคนที่เรารัก รักเรา ปล่อยวางจ้า เอาใจชอยจ้า...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ลาวดีน้อย; 24-09-2010 at 22:15.

มันโดนแม้ครับ ฮักกันมาตั้ง 7 ปี
    ความหวังทุกอย่างพังทลายเบิดครับ