หัวข้อ: อ้าว.....เพลงหยั่งพี่น้อง (ตังให้แนะ)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

อ้าว.....เพลงหยั่งพี่น้อง (ตั้งให้แนะค่ะ)

อะแฮ่มๆๆ ชื่อยังบ่อมีมอบให้ก่อน สำหรับคนกะกลางคืนจ้า

คิดถึงตลอด คิดฮอดอยู่ทุกเวลา
    มื่อได๋อ้ายสิมา น้องยังรอท่ายุหม่องเก่า
    ก่อนนั้นมีพี่อ้ายคนดีคอยตามเป็นเงา
    แต่วันนี้เหงาเพราะว่าเขาเปลี่ยนไป
    ใจเอย ใจเอ้ย ใจเอย ใจเจ้าเอ่ยที่คอยห่วงใย

(ซ้ำ) ยังจำบ่อ้ายรึว่าพี่ชายนั้นมีหม่องใหม่ มีคนสวยถูกใจ ทำให้พี่ชายลืมสัญญา

จะโทรหาเด้อหล่า ตอนกลางคืน
    น้องนอนเฝ้ารอทุกคืน รอโทรศัพย์อ้ายสิต่อมา
    คิดมาแล้วเศร้าใจน้องนี้เหงาเจ็บปวดอุรา
    (ซ้ำ) อย่าไดโทรมาหาน้องขอเวลาเสียใจ
    อย่าได้เอ็มมาหาน้องขอเวลาเสีย.....ใจ

ปล.ไผ๋สนใจติดต่อข้าวต้มมัดจ้า ใส่ทำนองให้พร้อม
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 24-09-2010 at 19:33.

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เพลง อ้ายลืมสัญญา ครับ อยากได้ยินเสียงคนร้องเด้ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    ซื่อเพลงหยังน้อ บาดนิ....?
    รอสายยุ แต่บ่ให้โทรมา นิแมะ...... เอ็มมากะบ่ได้....

...สิว่าอ้ายลืมสัญญา บ่ได้เด้แบบนี้...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร
    เพลง.. เสียใจ...อ้ายบ่โทร
    คึบ่เอาเสียงฮ้องลงนำแหน่ล่ะหือ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    เป็นหยัง...จั่งบ่อโทร ว่าซั่นเอื้อยข้าวต้มมัด
    เก่งเนาะจ้าแต่งได้ขนาดนี้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    อิอิ น้องม๋าน้อย อารมณ์เอื้อยบ่ค่อยปกติปานได๋ดอกน้องหล่า
    ช่วงนิบ่อค่อยได้สวดมนต์นั่งสมาธิ อารมณ์ศิลป์เลยขึ้นๆเลงๆ แต่งไว้เล่นๆไว้ร้องคนเดียวจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 28-09-2010 at 20:42.

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฝาก อ.บ่าวข้าวจี่ตั้งให้เพิ่นแนเด้อครับ มันเป็นก้อม ๆ จั่งใด๋บุ อิอิ

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ แมงงอดน้ำ
    จอมเทียน เมืองพัทยา
    เพลง สัญญาคนลวง อิอิ เข่าถ่าบ่ แต่ถ่ามีอีกจักท่อน2ท่อนกะสิดียุมันสั่นโพด มันจุ๊ดปุ๊ดโพด
    บาดสิจบ กะเปลี่ยนใจปั๊บ จบจ้อย อิอิ ดียุเอื้อยเจ้าเก่งหลายอย่าง ไคกั่วงอดบ่เป็นหยังจั๊กอย่าง

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย
    เพลงนี้ สาวผุฮ้าย ขอร้องเด้อจ้า ที่รัก เจ้าแต่งมาจะร้องให้ฟัง เอาแบบเศร้าๆๆเด้อ

แบบอกหักๆๆๆๆๆ แต่บ่ได้อกเด้ แต่ว่าเป็นตัวแทนได้
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวผู้ฮ้าย; 29-09-2010 at 09:45.
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    อ้างถึง พล พระยาแล ฝาก อ.บ่าวข้าวจี่ตั้งให้เพิ่นแนเด้อครับ มันเป็นก้อม ๆ จั่งใด๋บุ อิอิ

ก้อม..เพราะเนื้อเพลงซงน้อย..อ้าย แต่เนื้อเรื่องสรุปหลายด้าน หลายโจทย์โพด โจทย์ 1 คึดฮอดอ้ายเพราะความฮักอ้าย ...โจทย์ 2 อ้ายสัญญาแล้วบ่ทำตาม โจทย์ 3 เศร้าโศก ขอเวลาทำใจ ถือเป็นบทกวีที่แต่งขึ้นด้วยอารมณ์ศิลปิน แต่ยังบ่สามารถเป็นเพลงได้ครับ..ข้าวต้มมัด..พยายามต่อไปครับ..เขียนจังซี่ไว้หลายๆโลดครับ..จั่งเอามาเรียบเรียงเป็นเพลงทีหลังได้ครับ...ให้กำลังใจครับ