หัวข้อ: ຟ້າຫຼັງຝົນ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    !!!!?

ข้อยคือตาลายแท้บาทเนี้ย แปลให้ฟังนำแหน่คับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ
    ขะน้อยกะพออ่านออกยุดอก ในคอมกะมีภาษาลาวยุย้อนว่าในอดีตกาลเคยมีผะบ่าวลาวซ่านดอกหว๋า 555 นี่กะสอย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ น้องแนน
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ จำปา
    นำมาเดาภาษาเผิ่นจักคำก่อนนา
    ຟ້າຫຼັງຝົນ=ฟ้าสั่งฝน แม่นบ่ค่ะ
    ຟ້າມືດຄື້ມ..............ເມຄາເສົ້າ................ລ່າຫມອງສີ
    ฟ้ามืดคึ้ม..........เมคาเศร้า..........หล่ะหมองสี
    ມີລົມເຢັນ...............ໂຊຍພັດມາ...............ຊ່າງເຢືອກເຢັນ
    มีลมเย็น..........โชยพัดมา...........ช่างเยือกเย็น
    ເຫັນນົກນ້ອຍ.........ຄ່ອຍບິນຕາມ............ກະແສລົມ
    เห็นนกน้อย........ลอยบินตาม.......กระแสลม
    ຊ່າງງາມສົມ..........ທໍາມະຊາດ...............ວາດບັນຈົງ
    ช่างงามสม.........ธรรมชาติ.......วาดบันลัง

ซำหนิหล่ะเนาะนำมาแปลแลดแป้ด :l- ถืกบ่ถืกกะบอกแน่เด้อค่ะ แปลตามประสาคนฮู้หน่อย
    555555 keng lai der thuik mot took to, pen yung bor pea hai mot nea.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เครื่องผมมันแนมบ่อเห็นภาษาหยังเลยครับ เห็นแต่รูปสี่เหลี่ยมเต็มไปเบิดเลย ..กะจั่งได้ถามน้องแนนครับ..(แสดงว่าหลายท่านแนมเห็นเป็นภาษาลาว )..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว
    ai ma anh leaw der la tanoy jing jing leaw ai yak fung sieng tanoy lai kae sieng tanoy vanh kuk 5555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ โก๋ดง
    มันบ่อแมน ภาษาลาวดอก บ่าวเอ๋ ข่อยว่ามันออกไปทาง เขมร พุ้นล่ะ แต่ว่าพี่น้องบ้านมหากะมีผุอ่านออกหลายยุเด้ล่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนชนบท

คนบ้านนอก

5555555 แปลกะพอสิออกจักหน่อยยุครับ แต่กะอยากให้ เจ้าของผุเขียนมานั่งแปลให้ฟัง ผมว่า สิซึ้งกว่าแปล เองยุดิเน๊าะครับ สาวนางน้อบ 55555

Membership renewed สัญลักษณ์ของ บ่าวจ้ำ
    ขัวข้วมของหนองคาย
    บล็อก
    2

ความเยือกเย็น """"""""""""""""""""

แต่งได้เก่งหลายครับ

หาอ่านยากหลายแนวกลอนแบบนี้

แต่งมาให้อ่านอีกแหน่เด้อครับ

เขียนมาโลดครับภาษาลาวกะอ่านออกอยู่

ยอดเยี่ยมครับ """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""
    ..Dreams it, Believe it, Do it..

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวอำนาจ
    คือจั่งสิอ่านออกนี้แต่ว่ากะอ่านบ่ออก5555..งงหลาย:l-