หัวข้อ: เพิ่นฝากมาลงอีกแล้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ prayoon
    บล็อก
    3

เพิ่นฝากมาลงอีกแล้ว

กะเห็นว่าอ่านแล้ว กะมีความหมายดี สำหรับผุเคยให้สัญญาฮักกับไผไว้ กะเลยเอามาลงให้พี่น้องบ้านมหาเฮาเบิ่งครับ ซึ้งดี

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อั่น..อ่านบ่ออกพอสำได๋แม่ะจ้า แต่ว่าพอจับทางได่กะม่วนอยู่เด้อทั่น แต่ว่าคั่นสิให้ดี อยากให้เขียนเป็นภาษาไทย ให้อีกนำแน๊จ้า.. ขอบคุณสำหรับกลอนดีๆเด้อค่ะ
    มองต่าง..อย่างปลง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ญา ทิวาราช
    บล็อก
    17

เป็นตามที่เจ้าว่ามานั้น ชึ้งคัด ขอบใจเด้อที่นำมาให้กันเบิ่ง
    :l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร
    ลองอีกจักเทื่อเบิ่งน๊า

จูบเจ้าไห้ เมื่อครั้งเห็น เป็นสัญญา
    สองสายตา มาพบเจอ เพ้อรำพัน
    ข้อยฮักเจ้า เฝ้าหล่ำมอง สองเฮาฝัน
    จับมือกัน ใจหวั่นไหว ฮ้อนในทรวง
    ฝากฮอยฮัก ด้วยจูบเจ้า เฮาแหนหวง
    สองพวงแก้ม แดงชมพู ดูเอียงอาย
    เจ้ารำพัน พลางสัมผัส กายต่อกาย
    สายตาจ้อง มองมาหา ที่ใบหน้า
    ฮักด้วยใจ ให้ด้วยกัน เจ้าบอกมา
    กระสันหา มาแนบชิด ติดเป็นหนึ่ง
    อยากได้เจ้า มากอดเกี้ยว หายคะนึง
    เจ้ารำพึง เสียงแผ่วเบา เข้าใส่หู
    ยังดังก้อง ให้ได้ยิน ยามเช้าตรู่
    เห็นนกคู่ โบกโบยบิน ตามสายลม
    เหมือนเฮาสอง ครองคู่กัน หมั่นภิรมณ์
    ชื่นสุขสม สายลมพัด บัดเยือกเย็น
    จำเสมอ เจ้าสัญญา เมื่อพบพา
    เป็นหยังฟ้า จึงบรรดาล ให้พบเห็น
    แล้วต้องพราก จากกันไกล บ่อวายเว้น
    แสนเยือกเย็น เมื่อพบฮัก แล้วจากไป
    ได้แต่ฝัน หาวันเก่า เฮาเคยมี
    เจ้าด่วนหนี บ่อหวนมา เศร้าฤทัย
    มีแต่ภาพ ฮอยจูบเจ้า เข้าอยู่ใน
    ยังฝังใจ ติดถึงวัน หวานผ่านมา

.....โอ๊ย....ซึ้ง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    จูปฝากรักยังจำได้
    จูบเจ้าให้เมื่อครั้งเห็นเป็นสัญญา สองสายตามาพบเจอะเพ้อรำพัน
    ข้อยรักจริงเฝ้าร่ำมองสองเราฝัน จับมือกันใจหวั่นไหวร้อนในทรวง
    ฝากรอยรักด้วยจูบเจ้าเราแหนหวง สองพวงแก้มแดงชมภูดูเอียงอาย
    เจ้ารำพันพลางสัมผัสกายต่อกาย สายตาจ้องมองมาหาที่ใบหน้า
    รักด้วยใจให้ต่อกันเจ้าบอกมา กระสันหามาแนบชิดติดเป็นหนึ่ง
    อยากได้เจ้ามากอดเกี้ยวหายคนึง เจ้ารำพึงเสียงแผ่วเบาเข้าใส่หู
    ยังดังก้องให้ได้ยินยามเช้าตรู่ เห็นคู่นกโบกโบยบินตามสายลม
    เหมือนเราสองครองคู่กันมั่นภิรมย์ ชื่นสุขสมสายลมพัดบัดเยือกเย็น
    จำเสมอเจ้าสัญญาเมื่อพบพา เป็นหยังฟ้าจึงบันดาลให้พบเห็น
    แล้วต้องพรากจากกันไกลบ่อวายเว้น แสยเยือกเย็นเมื่อพบรักแล้วจากไป
    ได้แต่ฝันหาวันเก่าเราเคยมี เจ้าด่วนหนีบ่อหวลมาเศร้าฤทัย
    มีแต่ภาพรอยจูบเจ้าเข้าอยู่ใน ยังฝังใจคิดถึงวันหวานผ่านมา
    (หวานลมจูบ)

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007
    สุดยอด คนแปล อ่านได้ อยุ่แต่บ่หลาย จวดดดดดดดดดดด

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ น้องแนน
    ຂອບໃຈເດີแดนดาหาร,หนุ่มน้อย.ທີ່ຂຽນເປັນພາສາໄທໄຫ້ພີ່ນອ້ງບ້ານມະຫາໄດ້ອາ່ນນໍາກ້ນ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนชนบท

คนบ้านนอก

โอ๊ยน๊อ หละงึดจะของหลาย กะหลดน้ำตาผ่านหน่วยตะทันได่อ่านพุ่นนะครับ 555555
    บ่แมนหยังดอกครับ ถึงสิข้อความใด๋ๆกะตามมันกะมีความหมายเหลือคนานับแล้วหละครับแค่เห็นพี่น้องสองฝั่งส่งข้อความถึงกันกะมีความหมายเกินพอแล้วครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    อยากพ้อโตเป็นๆ เด้ คนแต่งนิแมะ.......
    ปีใหม่สิข้ามไปหาเด้อจ้า......

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    อ่านออกแหน่ บ่อออกแหน่ ยังดี ที่อ้ายแดนกะหนุ่มน้อยเพิ่นมาซ่อยเป็นล่ามให้เนาะจ้า