หัวข้อ: อ่อมกบเส่อมะโบบ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่างกะเล็น
    บ้านม่วง สกล ชลบุรี

อ่อมกบเส่อมะโบบ

พอดีได้เมอบ้านผิน้องเอ๊ย กะเลยได้ไปเส่อตุ้มกบ
    มิหมานปานเลอย้อนฝนตกฮำ ได้กบมา 7-8 โต
    กะเลยเห้อผุเฒ่าอยู่เฮินเพิ้นอ่อมสู่กิน ย้อนว้ายังมิทันมีผุเลอมาเฮ็ดแนวกินสู่กิน

ก่่อนอื่นกะแยกซิ้นโส่นเสก่อน

แล้วละกะเอาเส่อหม้อ ตำแจ่ว เส่อโหซิงเคอ เส่อปลาแด๊ะ

แล้วกะค้างไฟโข้เห้อกบสุก หอมคะนาดเด้อคับ

โข้สุกแล้วกะเส่อน้ำ อย่าเส่อหลายเพิ้นว้า มันล่ะโล้งน้ำ

แล้วกะเส่อมะโบบ

ปะเว้นเห้อหม้อฟดพอมะโบบสุก กะเส่อผักสะเเงงนา เส่อเข้าโข้ ผงซูรส น้ำปลา

บาดฮาสุกแล้วหน้าตากะเป็นแนวนี้ล่ะคับ

ตักเส่อโถ้ยยกเส่อพาเข้า มีทั้งป่นปลา ผักพาย มะเขอ โถ่พู แนวนี้ สุดยอดแล้วผิน้องเอ้ยเห็นแนวกินเป็นตาแซบแนวนี้มิเยอะไปกินเข้าเมิงสกลแหน่บ้อ

:l-:l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่างกะเล็น; 01-10-2010 at 23:37.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    เห็นแล้วกะคิดฮอดบ้านจ้า แชบๆจ้า เห็นว่าจั่งสิกินเป็นเด้แบบนี้หน่ะจ้า มักๆๆจ้า อ่อมกบ 555+

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ขอบคุณสำหรับเมนูเด็ดๆครับ ป๊าด ๆ เป็นตาแซบแท้ นำเสนอเว่าเป็นภาษาญ้อพร้อม แม่นบ่ครับ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    อ๋อ...อ่อมกบใส่หมากบวบ วาแมนหยัง เป็นตาแซบจ้า บ่ได้กินเป็นสิบปีแล้วมั้ง กบตลาด
    บ่กล้ากิน ย้านคาวเนาะ

อ่อมทางสกลนี่เส่อเข้าโข่นำติจ้า
    เส่อทุกอ่อมเลยบ่ หือเส่อตะอ่อมกบน้อ
    บ่เคยเส่อเข้าโข่ใส่อ่อมเลย
    เฮ็ดครสวหน้าสะลองเส่อเข้าโข่ลงนำ อิอิอิ
    LET IT BE...

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    แซบๆหม่องเตาถ่านเนาะ ซดฮ่อนๆ โอ๊ยมีแฮงๆ มะโบบทางสกลต่อนยาว ทางอุบลมักสั้นๆ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

อ่อมกบเส่อมะโบบ ตอบกระทู้

เป่นตาเยอะนำเด้ค่ะ เยอะเมือบ้านขนาดเอ็ดแนวเลอนออ่อมกบเส่อมะโบบ ตอบกระทู้?
    อ่อมกบนี่อาหารโปรดเลยค่ะ :l- :l- :l- :l-
    อ่อมกบเส่อมะโบบ ตอบกระทู้ อ่อมกบเส่อมะโบบ ตอบกระทู้ อ่อมกบเส่อมะโบบ ตอบกระทู้ ยายหนูที่รักโบบทางสกลฯ มักยาวๆแบบนี้ล่ะค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไทเมืองมุก
    เห็นแล้วเป็นตาแซบหลายเนาะครับ
    มื้อเซ้านี้กะกินแกงเห็ดปลวก แซบคือกัน เห็ดปลวกเกอดอีกแล้วเด้อพี่น้อง ทางเมืองมุกเฮา มื้เซ้าแม่เจ้าเฮือนไปเก็บมาก็ได้กะตาหนึ่งสัก 3 โลนี่หละ ตอนนี้กะยังไปเก็บยุเด้

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    อ่อมกบน้อยใส่บักบวบหวานๆ อาหารอีสานขนานแท้ สุดยอดอี่หลีคับ เป็นตาแซบหลาย คิดฮอดบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เห็นแล้วกะอยากกินนำเด้......อยู่ในพาเข้านั่นเป็นตากินเบิดสู่แนวครับ .

Tags for this Thread