หัวข้อ: คึดฮอดหน้าแล้งยามดอกสะแบงมันบาน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ kagerla
    นนทบุรี,ศรีสะเกษ

คึดฮอดหน้าแล้งยามดอกสะแบงมันบาน

ปีนี้ฝนหลายคักจักยามได้สิฮอดหย้าแล้งน้อครับ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=ILWQPoEVhgc
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 27-09-2011 at 20:32.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ kagerla
    นนทบุรี,ศรีสะเกษ
    ไผ แท็กมันลงได้ส่อยข่อยแหน่เด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=ILWQPoEVhgc

ลองเอามาลงไห่เด้อค่ะ:l-

ดอกไม้งามเนาะค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว
    ถืกใจคักครับเพลงนี้ ภาพกะฝีมือครับ
    ออนซอน คือทางบ้านร้อยเอ็ดคัก...
    :l-:l-:l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    ชอบๆๆๆ ครับภาพงาม ๆ เข้ากะบทเพลงความหมายดี ๆ คิดถึงสมัยก่อนนะครับ ดอกสะแบง ทำให้นึกถึงอะไรเก่าๆ เมื่อสมัยเกี่ยวข้าวจ้างแถวบ้าน ไม่เคยเห็นของจริงนานแล้วครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

รอบยิ้มพิมใจ

ขอบคุณภาพงามๆ บรรยากาศของความเป็นอิสานบ้านเฮาจ้า
    เพลงประกอบกะม่วนๆ
    เบิ่งแล้วคึดฮอดบ้านหล๊ายหลาย

Banned

บล็อก
    4
    ถึงซิบ่อเห็นภาพแต่พอทราบดอกสะแบง
    แม่นนั่งแงงซ้ายขวาตัวดอกบ่อแตกต่าง
    หมุนแกว่งคือลูกข่างทางเพิ่นหล่นลงมา
    เอามาฮ้อยระย้าช่างงามตาหลายแท้
    ถึงซิเป็นดอกแก่แต่กะมีคุณค่า
    ถ้ารู้จักสร้างสรรค์ประโยชน์เพิ่นหลายคัก
    ซ่ำเป็นสัญลักษณ์ดอกไม้ไทยอิสาน
    เพื่อลูกหลานไทเฮาอย่าซิไลลืมทิ่ม
    มีแนวดีมาซิ่มทิ่มให้พี่น้องได้ฮู้
    ขอให้บุญชูเจ้าเอามาเว้าอีกเด้อจ้า...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    เพลงกะม่วน ภาพกะงาม
    แสง สี เสียง ครบรส
    ได้บรรยากาศคิดฮอดบ้าน
    ยามแลงอิหลีจ้า...

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31

พบปะพูดคุย

:*- ภาพสวยจ้า คึดฮอดดอกสะแพงสีชมพูอมม่วง เก็บเอามาฮ้อยเป็นพวงมาลัยคล้องคอ แล้วกะสวมวิญญานนักร้องดังบนเวทีคันแทนา :l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3

คิดฮอดต้นนี่อยู่นาคือกันครับ เมื่อก่อนแถวนี้มีอยู่กันเป็นป่า แต่ตอนนี้เหลือแต่ภาพกับตอ ว่า4เก็บไว้เบิ่งโดนๆ แต่กะบ่สามารถเฮ็ดได้ เศร้า...ขอบคุณเพลงม่วนๆภาพงามๆ ครับ...