หัวข้อ: อำลาป่าปูน...........คืนสู่ป่ายาง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร

เสียงอุทาน อำลาป่าปูน......

เวลา 18.00 น. ของวันที่ 26/10/10 เป็นมื้อที่ผมได้อพยพขย้ายสิ่งของ
    ออกจากบ้านที่ผมพักอาศัยแถวๆ นวนคร (บ่อแหม่นหนีน้ำท่วมเด้อครับ)
    ผมคิดอยู่ว่ามื้อนี้ต้องมาถึงตลอดระยะเวลาเกือบ 10 ปีที่ผมเข้ามาทำงาน
    อยู่ในดินแดนอันศิวิไลหม่องนี้ ได้อิหยังที่ดีๆ หลายอย่างเลยครับ
    มีสุข มีทุกข์ มีอิ่ม มีหิว มีหัวเราะ มีร้องไห้ มิตรภาพที่หยิบยื่นให้กัน
    ชีวิตในด้านต่างๆ ของผมกะถือว่าประสบผลสำเร็จในระดับที่ถือว่าดีทีเดียวครับ
    เมื่อมันถึงจุดอิ่มโตผมกะคิดว่าบ้านเกิดคือหม่องที่ดีที่สุดแล้วล่ะ
    ที่จะกลับไปใช้ชีวิตตามวิถีพอเพียง
    .........บ่อต้องไปดิ้นรนอิหยังมากมาย..............

อำลาป่าปูน......
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย แดนดาหาร; 27-10-2010 at 20:08.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านเดียวกัน
    เกษตรวิสัย ร้อยเอ็ด
    อยู่หม่องใด๋กะบ่ดีท่ออีสานบ้านเกิดเมืองนอนเฮาดอกครับ ยินดีต้อนรับกลับบ้านเด้อครับ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..
    ขอให้ใช้ชีวิตอย่างมีความสุขเด้อครับ ทางนี่กะบ่ดนกะคือสิได้ต่าวคืนเมือยุบ้านคือกันหละ...

..กลับไปอยู่บ้านกะแวะเวียนเข้ามายามพี่น้องในบ้านมหาแนเด้อ อย่าสิไปอักอยู่แต่ในป่่ายางหลายหละ..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

พบปะพูดคุย

สงสัย..คือสิหมานเนาะ เลยกลับไปอยู่บ้านเฮาแบบถาวร

ดีใจนำเด้อจ้า อยู่บ้านเฮาสมัยนี้บ่อมีเงินก่าอยู่ยากคือกัน บ่อคือสมัยก่อน

อีหยังก่าแพงไปหมด ต้องซื้อไปหมดแหม สังเกตุตอนจะของกลับไปเยี่ยมบ้านดอกค่ะ

แต่ก่าสุขใจเด้ค่ะเนาะ อยู่กับญาติพี่น้องก่าอบอุ่น มีหยังก่ากินไป อยู่แบบเศรฐกิจพอเพียง

:l-:b-b โชคดีเด้อค่ะ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ถูกต้องแล้วครับอยู่บ้านเฮาอยู่แบบพอเพียง ได้ดูแลผู้เฒ่า แค่นี้กะสุดยอดแล้วครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ขอต้อนรับกลับบ้าน..สู่อ้อมกอดอีสานบ้านเฮาเด้อจ้าอ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    ยินดีต้อนรับกลับมาเกี่ยวข้าว มาโต้ลมหนาวนำกัน มาเล่นสนูว่าวนำกันเด้ออ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวธนา
    อิสานบ้านเฮา จังใด๋กะคือดินแดนที่ศิวิลัยแล้วครับ ขอให้มีความสุขกับชีวิตที่เปลี่ยนแปลงอีกครั้งหนึ่งรับ แต่ก่อนเคยยางห้าง บาดนี่มายางเราะสวนยางเอาแอร์ธรรมชาติเฮาดีกว่าเนาะครับ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ขอให้มีแต่ความสุขเด้อจ้า ที่กลับไปอยู่บ้านเฮา ทางอีสาน บอมีมื่อสิอดอยาก ทุกกายซำบายใจ อยู่ไสก็บอซ่ำอยู่อีสานบ้านเฮาดอกเนาะจ้า สู้สู้สู้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ยินดีครับน้องแดนดาหาร ที่กลับสู่บ้านเกิดครับ และยินดีที่ชีวิตประสบความสำเร็จ ส่วนอ้ายเกษียณแล้วสิมีเงินสร้างบ้านบ่ยังเป็นปัญหาอยู่ 555

ขอให้น้องจงโชคดีในทุก ๆ เรื่องเด้อครับ ว่าง ๆ กะเข้ามาม่วนซืนโฮแซวนำกันคือเก่าครับ

Tags for this Thread