หัวข้อ: ไปช่วยพี่น้องที่น้ำท่วมมาครับ......

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    มาปรบมือให้อ้ายคนเก่งเพิ่นอีกคนค่ะ ขอเอาใจช่วยกับความมีน้ำใจของอ้ายเด้อจ้า...ที่สละเวลาไปช่วยคนที่เขาเดือดร้อนกว่าเฮา...

บุญ บุญนี่บ่มีไผ๋ปันแจก...อยากได้กะไปเฮ้ดเอาเองหละเนาะจ้า ขออนุโมทนานำ....

อยากมีโอกาสได้ซ่อยเหลือพี่น้องร่วมชาติเด้...หลูโตนกัน จักแม่นเกิดอิหยัง ท่วมคักท่วมแหน่....

ขอให้พี่น้องระวังโรคภัยที่มากับน้ำนำเด้อจ้า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง
    เหนือสิ่งอื่นใดแล้ว น้ำใจของคนไทยหลั่งไหลมาบ่ขาดสาย
    ไทยช่วยไทย เนาะจ้า ถ้าคนไทยบ่ซ่อยกันกะจักไผสิมาซ่อยเฮาเนาะจ้า
    เอาใจซ่อยพี่น้องที่ถืกน้ำท่วมทุกคนเนาะ ขอให้ผ่านพ้นมรสุมนี้ไปให้ได้
    และขอเป็นกำลังใจให้ พี่น้องที่เพิ่นไปซ่อยเหลือพี่น้องชาวไทยนำกัน จ้า
    สู้ สู้ จ้า:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    สาธุ ดีใจนำค่ะ ทางอิตาลี่กะมีบุญซ่อยน้ำท่วมคือกันเด้อจ้า ข้าวต้มมัดได้ไปร่วมอนุโมทนาบุญร่วมกันกับเอื้อยฮักคนอุบล
    ข้าวต้มมัดหวังว่าในโอกาสหน้าสิได้นำเสนอ แฟนคลับบ้านมหาในอิตาลี่ให้พี่ๆน้องๆได้เห็นค่ะ
    นำโดยข้าวต้มมัดและพี่สาวเมืองดอกบัวคนงาม ไวไวๆนี้หล่ะค่ะ ถ่าเบิ่งเด้อแมนปลื้มใจนำค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    อ้ายข่อยจาแม่นใจบุญหลาย บ่อวางานได๋งานนั้นเป็นตาได้บุญหลายเนาะอ้ายเนาะ..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    บ่าวผู้ดี ใจกะดีนำครับ สาธุ............

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    ขอสนับสนุนกิจกรรมดีๆเพื่อสังคมครับ เพราะว่าพี่น้องเผิ่นเดือดร้อนหลายคับ สิ่งที่ต้องการตอนนี่คือข้าวสารกับยาทากันน้ำกัดเท้าครับ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ขอบคุณน้ำใจที่แสนดี แทนไทโคราชทุกท่านเด้อจ้า แม่นภัยน้ำท่วมสิรุนแรงปานได่ แต่บสู้น้ำใจของคนไทยนำกันเนาะจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)