หัวข้อ: ผัวเขาผู้บ่าวข่อย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง

ผัวเขาผู้บ่าวข่อย

ฮ่วย คือว่าจังซั่นน้อบ่าน เสียงคึดอยู่ในใจของขะน้อยเองที่ได้ยินคู่สนทนาตอบกลับมา
    ไผบ่เจอกับเจ้าของบ่ฮู้ดอกจันทร์ เพิ่นย้ำคำเพื่อที่จะพยายามให้ผมเข้าใจในสิ่งที่เฮ็ด
    จังได๋เฮากะบ่เข้าใจดอก แม้นอยู่ว่าทุกคนต้องมีเหตุผลของจะของ และหลายเหตุผลที่ยกมาอ้าง
    แต่ว่ามันกะผิดคือเก่าหละ เฮาบ่เห็นด้วยดอกที่โตเฮ็ดจังซี่ ผมเถียงไปโดยคิดถึงความถืกต้องเป็นหลัก
    เถียงกันโดนเติบ ผมกะเลยอะชีวิตไผชีวิตมันเฮากะแนะนำโตได้ซำนี้หละ โตกะคึดเบิ่งเอาเองหละกัน
    อันได๋ถืกอันได๋ควร ไหย่แล้วบ่ต้องให้คนอายุน้อยกัวมาสอนดอกเนาะ ถ้าสิ่งที่เฮ็ดมันดีไปบอกไผเขาคงชื่นชมนำเฮา
    แต่ถ้ามันบ่ดีโตกะคึดเบิ่งแล้วกันว่าซิมีหยังตามมาแหน่ โตกล้าย่างไปบอกไผบ่กับสิ่งที่กำลังเฮ็ด
    เฮาเมื่อยหละไว้ซำนี้ก่อนเด้อ สุดสายไปผมกะนั่งคึดย้อนไปเฮาคือพ้อแต่จังซี่น้อ
    หมู่ผมสองคนอยู่ในสถานะเดียวกัน กับคำว่าผัวเขาผู้บ่าวข่อยเวลาเว้ากันเรื่องนี้ผมบ่ค่อยเห็นด้วยปานได๋
    แต่ผมกะซิมองมุมกลับตลอดว่าถ้าเฮาเป็นแม่หยิงที่อยู่ในเหตุการณ์จังซี่ซิเฮ็ดจังได๋
    คนนึงเพื่นกะมักเล่นมักหัว เอาไปเอามากะไปกับคนที่มีเจ้าของแล้วหมู่อีกคนนึงกะเป็นคือกัน
    เลาบอกว่าช่วงนั้นกะลังเลิกกับแฟนเลยเศร้าหลายพอดีมีคนนี้มาปลอบใจ เอาไปเอามาเลยเผลอตัวเผลอใจ
    ผมกะเลยมานั่งคิด หมู่สองคนนี้ เป็นหยังเลาคือเฮ็ดทั้งๆที่ฮู้ว่าหยังเป็นหยัง
    ได้คำตอบมาคือความเหงา ความเหงาเฮ็ดให้หลายสิ่งหลายอย่างเปลี่ยนไป ให้เศร้า เหงา หดหู่
    พอมีคนมาหยิบยื่นสิ่งที่อบอุ่น สิ่งที่ดีให้ผู้หญิงเลยอ่อนไหว กะเลยเผลอตัวเผลอใจ
    นั่งคึดไปสงสารแม่กับลูกทางนั้น ที่บ่ฮู้อิหยังกะต้องมาพบเจอกับเรื่องแบบนี้
    ถ้าคนเฮามีความเข้มแข็งจักหน่อย กะคงบ่มีเหตุการณ์แบบนี้เกิดขึ้น
    หลายคนกะมักว่าผมว่า จันทร์บ่เข้าใจดอกถ้าบ่ได้เป็น ฮ่วย คนเฮาบ่กินยาบ้ายาเสพติด
    กะยังฮู้ว่ามันบ่ดี คนที่ฮู้ว่ามันบ่ดีจำเป็นตี้ต้องลองเสมอไป ผัวเขาผู้บ่าวข่อย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ น้องไอซ์
    แมนความอ้ายว่าละสงสารแม่กับลูกผุยุเฮือนน้อ หลายคนหลายความคิด

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    อันนี้กะโทษฝ่ายหยิงข้างเดียวกะบ่ได้เด้อครับว่าบ่รู้จักผิดจักถูก ต้องโทษพ่อซายนำครับ นั่นหล่ะตัวการสำคัญหยิบยื่นสิ่งดีๆๆให้ได้ครับแต่อย่ายื่นตัวและหัวใจ(หลงผิด)ให้แม่หยิงคะเจ่าแมะน้อ....

คือบ่มีคนมาให้หยิบยื่นแนะน้อฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    เข้าทำนองว่า

ดี ชั่ว รู้หมด แต่..อดไม่ได้

กะจั่งว่าละครับ เรื่องของหัวใจ สิมีไผมาบงการกะบ่ได้ดอก

ศึกษาหาความรู้

สาวหล่า

เหตุการณ์แบบนี้เห็นกับคนใกล้ๆ เลาจะหาแต่คนมีครอบครัวเปลี่ยนเดือนคนพุ้นน่า จักจั่งได๋เตือนเลากะว่า ไผ๋บ่มาเป็นเลาบ่ฮู้ดอกว่าซัน...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มสุรินทร์เหลา
    อย่าไปว่าไผเลยครับของแบบนี้ มันขึ้นอยู่กับใจสองใจ และกับคน 3 คน 555555 มันบังคับกันบ่ได้ดอกของแบบนี้ แล้วกะแล้วไปเริ่มใหม่บ่ต้องเสียซำนั้นกะพอแล้ว อิอิ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ศีลธรรมมันสอนกันบ่ได้เนาะจ้า มันอยู่ในจิตใต้สำนึก(สันดาน)ของแต่ละคน แต่กะดีใจเนาะจ้า ที่มาอ่านพ้อกะทู้แบบนี้จากความคิดเห็นของคุณผู้ชาย เฮดให้รู้ว่า คนท่คิดหยังดีๆยังมีอยู่ในสังคมเฮาจ้า
    ขอบคุณหลาย !!^_^!!
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    บ่าวกระสัง ช่วยวิเคราะห์ คํานี้ให้ฟังเบิ่งก่อนน๊า ครับ "เมียเขาผู้สาวอ้าย" อิอิๆๆๆๆ ตั้งกระทู้ใหม่โลด เดี๋ยวสมาชิกสิมาออกความคิดเห็นเอง ฮ่าๆๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    อื่มมมมมมมมมมมมมมมมมมมมมมมมบ่มีคำสิเว้าเน๊าะ
    "เจตนา" สำคัญ บ่ว่ากฏหมายหรือศีลธรรม
    ทางกฏหมายบอกว่า ถ้าเราบอกว่าไม่รู้กฏหมายไม่ได้นะ
    แต่ทางศีลธรรมถ้าเรารู้แล้วยังทำก็คือผิดนั่นล่ะ
    แต่กะน่าสงสารผู้หญิงที่โดนหลอก โดยผู้ชายหลอกว่าบ่มีเมีย
    บ่มีไผ๋ อยู่โต๋คนเดียว แล้วกะมาหลอกผุหญิง ใช้ความรักของผู้หญิงที่บริสุทธิ์ใจ
    ให้เขารักจะของหมดหัวใจ แล้วในมื่อหนึ่งความจริงเปิดเผย
    คนที่น่าสงสารกะคือ ผุ้หญิง ทั้งคนเก่า และคนใหม่
    แค่นี้ล่ะจ้า เหอะๆๆๆๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    ต้องร้องเพลง "อยู่ดีๆมาทำให้รักทำไม" จำได้แค่นี้หล่ะค่ะ นอกนั้นจำบ่ได้ ไผ๋มีแผ่นเอามาเปิดให้ฟังแน่เด้อค่ะ มวนดี